VUR - zkušenosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lucie_K
Zasloužilá kecalka 867 příspěvků 12.01.17 09:57
VUR - zkušenosti

Zdravím všechny,

pročetla jsem spoustu diskuzí i tady na eMiminu, kde se o refluxu močového měchýře napsalo dost… Filípek se narodil o měsíc dříve… Oboustranná hydronefróza nám byla diagnostikovaná již v těhotenství. V úterý jsme podstoupili MCUG jehož výsledkem je veziko-uretero- renální reflux - vlevo pasivní III. st, aktivní III/IV. st, vpravo aktivní i pasivní III. st.
Zatím jsme neprodělali žádnou infekci ani zánět, proto jsme se domluvili, že prozatím nebudeme začínat s žádnou zajišťovací léčbou…
Chtěla bych oživit diskuzi na tohle téma a požádat Vás o vaše zkušenosti, rady, tipy… Jsem ráda připravená a musím říct, že mi není moc dobře a třeba doufám, že na tom byl někdo stejně a vše se obešlo bez zánětů, operace… Budu vděčná za Vaše postřehy… L.

Reakce:
markeeetka20
Kecalka 106 příspěvků 12.01.17 10:14

Ahoj, synovi na to přišlo v roce, prodelal 3 záněty ledvin, pak jsme podstoupili spoustu vysetreni, byli v zajistovaci levné atb a podstoupili operaci v olomouci. Pokud by te něco někdy z toho zajímalo, tak se ozvi. Taky jsem byla rada za každé info..

Lucie_K
Zasloužilá kecalka 867 příspěvků 12.01.17 10:25

@markeeetka20 - zajímá mě úplně všechno - průběh, stupně - proč se rozhodli pro operaci… Na to jak je malý, má toho už za sebou moc :-( půl života jsme v nemocnici a já už nemám kde brát sílu… :,(

markeeetka20
Kecalka 106 příspěvků 12.01.17 10:31

Uplne te chápu, my zacali v červnu když byl malemu rok, trvalo 3 hospitalizace nez prisli na to ze jde o zánět ledvin, z toho důvodu ma i snizenou funkci levé ledviny, takže za me je lepsi varianta mensi množství atb nez přidělat zánět a mit z toho následky, ale vy se zatím drzite, tak je asi šance ze by z toho mohlo mimco vyrust. My měli 3 st. na prave strane a 4-5. na levé. Po všech vysetrenich v Olomouci se rozhodli pro operaci, to už jsem byla uplne hotová, ale naštěstí se od te doby žádný zánět nezopakoval a jsme jen ve sledování a na brusinkách… Z kterého mesta jste?

markeeetka20
Kecalka 106 příspěvků 12.01.17 10:33

Operaci jsme podstoupili v listopadu a do te doby porad doktori, nemocnice atd…kazda teplota byla uplne vysilujici, jestli to náhodou není zase zánět..

Lucie_K
Zasloužilá kecalka 867 příspěvků 12.01.17 10:44

@markeeetka20 - Markét, jsme od Plzně… Musím říct, že Dětská klinika ve FN v Plzni mi hodně pomohla - hlavně psychicky… Snažím se být kvůli malému v pohodě, ale ne vždy to jde… Náš start do života nic moc - 2 dny po narození 2 x apnoe… Silná žloutenka, nepřibírání na váze… Reflux jícnu… Pak akutní zácpa a zadělání střev - podezření na ABKM (v tuhle chvíli jsme v eliminačně - expozičním testu). Dnes jsem Filípkovi dala 1. dávku nealergenního mléka… Neuologicky diagnostikovaná silná hypertonie, takže cvičíme a teď tohle… Jsem fakt vyčerpaná…

singid
Nováček 9 příspěvků 12.12.18 15:11

Ahoj,
mě diagnostikovali před 36 lety, vrozená vývojová vada močovodů - zdvojený systém, prodělala jsem zánět ledvin, kdy mi zdvojené močovody srostly infekcí k sobě, takže byly neprůchodné. Po operaci následně zjištěn VUR III. stupně. Bylo to v roce 1984. Máma byla tenkrát hotová, zhubla 15 kilo, já několikanásobně v nemocnici, prý už jsem si pak automaticky brala pyžamko a bačkůrky s sebou. Chci tím říct, že i když to bylo v pravěku, i když jsem ženská a měla jsem komplikovanou operaci, při každé teplotě jsem pak musela do nemocnice na vyšetření, tak musím zaťukat a říct, že nemám žádný problém. Nevrací se mi žádné močové infekce, kdybych 1× za rok nešla na kontrolu k nefrologovi, tak ani nevím, že něco takového mám. Důležité jsou ty kontroly, aby se nic nezanedbalo. Navíc mi byla později zjištěna i malrotovaná ledvina, takže prostě si tam holky dělají co chtějí… Mám dvě děti a budu s nimi bohužel absolvovat stejné kontroly jako kdysi já sama, pozitivní je, že vím, co se děje a dít bude. Takže neklesejte na mysli

Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Kůži z těla mu přišili k obličeji! Z první plastické operace se vám zvedne žaludek

Tak jako každé odvětví medicíny se i plastická chirurgie vyvíjela dlouhá léta... číst dále >

Vyznání lásky Karla a Lilie: Jak doopravdy číst tohle duchovno zahlazující nevěru?

Karel Janeček chtěl být na svátek všech zamilovaných romantický, a tak svou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >