VUR - zkušenosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lucie_K
Zasloužilá kecalka 867 příspěvků 12.01.17 09:57
VUR - zkušenosti

Zdravím všechny,

pročetla jsem spoustu diskuzí i tady na eMiminu, kde se o refluxu močového měchýře napsalo dost… Filípek se narodil o měsíc dříve… Oboustranná hydronefróza nám byla diagnostikovaná již v těhotenství. V úterý jsme podstoupili MCUG jehož výsledkem je veziko-uretero- renální reflux - vlevo pasivní III. st, aktivní III/IV. st, vpravo aktivní i pasivní III. st.
Zatím jsme neprodělali žádnou infekci ani zánět, proto jsme se domluvili, že prozatím nebudeme začínat s žádnou zajišťovací léčbou…
Chtěla bych oživit diskuzi na tohle téma a požádat Vás o vaše zkušenosti, rady, tipy… Jsem ráda připravená a musím říct, že mi není moc dobře a třeba doufám, že na tom byl někdo stejně a vše se obešlo bez zánětů, operace… Budu vděčná za Vaše postřehy… L.

Reakce:

markeeetka20
Kecalka 106 příspěvků 12.01.17 10:14

Ahoj, synovi na to přišlo v roce, prodelal 3 záněty ledvin, pak jsme podstoupili spoustu vysetreni, byli v zajistovaci levné atb a podstoupili operaci v olomouci. Pokud by te něco někdy z toho zajímalo, tak se ozvi. Taky jsem byla rada za každé info..

Lucie_K
Zasloužilá kecalka 867 příspěvků 12.01.17 10:25

@markeeetka20 - zajímá mě úplně všechno - průběh, stupně - proč se rozhodli pro operaci… Na to jak je malý, má toho už za sebou moc :-( půl života jsme v nemocnici a já už nemám kde brát sílu… :,(

markeeetka20
Kecalka 106 příspěvků 12.01.17 10:31

Uplne te chápu, my zacali v červnu když byl malemu rok, trvalo 3 hospitalizace nez prisli na to ze jde o zánět ledvin, z toho důvodu ma i snizenou funkci levé ledviny, takže za me je lepsi varianta mensi množství atb nez přidělat zánět a mit z toho následky, ale vy se zatím drzite, tak je asi šance ze by z toho mohlo mimco vyrust. My měli 3 st. na prave strane a 4-5. na levé. Po všech vysetrenich v Olomouci se rozhodli pro operaci, to už jsem byla uplne hotová, ale naštěstí se od te doby žádný zánět nezopakoval a jsme jen ve sledování a na brusinkách… Z kterého mesta jste?

markeeetka20
Kecalka 106 příspěvků 12.01.17 10:33

Operaci jsme podstoupili v listopadu a do te doby porad doktori, nemocnice atd…kazda teplota byla uplne vysilujici, jestli to náhodou není zase zánět..

Lucie_K
Zasloužilá kecalka 867 příspěvků 12.01.17 10:44

@markeeetka20 - Markét, jsme od Plzně… Musím říct, že Dětská klinika ve FN v Plzni mi hodně pomohla - hlavně psychicky… Snažím se být kvůli malému v pohodě, ale ne vždy to jde… Náš start do života nic moc - 2 dny po narození 2 x apnoe… Silná žloutenka, nepřibírání na váze… Reflux jícnu… Pak akutní zácpa a zadělání střev - podezření na ABKM (v tuhle chvíli jsme v eliminačně - expozičním testu). Dnes jsem Filípkovi dala 1. dávku nealergenního mléka… Neuologicky diagnostikovaná silná hypertonie, takže cvičíme a teď tohle… Jsem fakt vyčerpaná…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Změna, co šetří. Přechodem k Bohemia Energy můžete získat měsíc energií zdarma

Energie stále zdražují a na lepší časy se, bohužel, neblýská. Přesto lze... číst dále >

Články z Expres.cz

Takhle paří Hanzlík! Vínečko, pusinky s přítelkyní a tulení se k Doleželové

Legendární herec Jaromír Hanzlík (70) to tedy umí roztočit! I přestože už je... číst dále >

Tento poklad je z Česka! Sexy Karolína je první evropskou hokejovou trenérkou

Česká republika se má čím chlubit! Třicetiletá sexbomba Karolína Huvarová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >