Výbava pro letní miminko

26.2.20 12:23

Výbava pro letní miminko

Holky jdu si pro radu, čekám první miminko a vůbec nevím co koupit a co ne aby to nebylo zbytečné. Mimčo budeme mít letní čekáme v červenci. Do kočárku jsem říkala že žádné peřinky a tak nechci že dám jen plenku pod mimčo, jednu navíc na přikrytí a nebo na kočárek a ještě do rezervy deku kdyby bylo chladno, to si myslím že by v létě mohlo stačit? Nebo ještě položit na zavinovačku.
Další bod kolik zavinovaček? Mám jednu od tchyně na šňůrky, tak jsem si říkala že koupím ještě jednu na suchý zip, kdyby byla jedna třeba pročůraná? Já vím že budu asi otravná ale chci se někoho zeptat :D
Kolik bodýček? Má cenu kupovat s krátkým rukávem? Nebo radši nakoupit s dlouhým, pár dupaček a třeba overálky? Zatím nakupuji vel. 56 a 62.
Má cenu kupovat peřinky do postýlky pro tak malé miminko, nebo to koupit až časem třeba v 1 roce? Mám zatím vyhlídlé hnízdečko tak jsem si říkala že na to nějakou dečku popřípadě do zavinovačky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

192
26.2.20 12:31

Ahoj :) hlavně to s nakupováním nepřežeň :) syn se mi narodil v srpnu a teď je mu 18m. 1) peřinky nekupuj :) syn je nepoužívá ani teď, kup raději nějaký lehký spací pytel. 2) s krátkým rukávem něco málo pořiď kdyby bylo opravdu horko, ale jinak postačí dlouhý rukáv. Kup hlavně overálky a bodyčka (mě se osvědčila ta propínací). S velikostí počkej na váhový odhad. Syn se narodil s 3600g a nosil od začátku 56. Nenakupuj do zásoby. Měj doma něco málo 50 kdyby bylo mimi menší, 56 a třeba 62 ale větší nakupuj až podle toho jak ti prcek vyroste.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
142
26.2.20 12:31

Ja mela zavinovacky 3 na suchac, vetsinou byly rychle oblinkane nebo prokakane ze zacatku, tak jsem je dost menila. Vic nez bodycka u uplne maleho mimca se mi osvedcily kosilky z platna, jsou tensi a prijemnejsi na kuzi a nedavaji se pres hlavu.Kdyz bylo horko, tak do kocarku jen kosilku a plenu, kdyz chladneji, tak polodupacky, popr. nejakou mikinku ci svetrik. Urcite mit aspon 5ks body ci kosilek, stejne tak polodupacek nebo overalku, nejake tenke ponozky, cepicku a 2-3 mikinky/svetriky.
Periny zatim nekupujte, polstar do roka nedavate a prikryvku treba taky nebudete potrebovat, moje deti spi ve spacim pytli. Decka se taky hodi. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
192
26.2.20 12:33

Zavinovačka mi stačila 1×, plus jsem hodně využila swaddlery od Lodgeru (využívám doteď). (Jako zavinovačka, prostěradlo do kočárku, sluneční clonu, ručník… )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.2.20 12:36

@Agnes9 když nejhorší je že tchyně a babičky tomu vůbec nerozumí a jsou chytrý jak rádia a nejradši by nakoupili všechno „a to musíš ještě koupit perinky do kočárku a do postýlky“ :roll: hned mi přišla blbost kupovat peřinku pro tak malý miminko :D joo vel. 50 něco málo mám ale to nepřeháním, tak musím dokoupit ještě něco 56 to mám jen dvoje dupačky a bodyčko, zatím toho mám nejvíc velikosti 62 tak s tím už musím brzdit:joy:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
783
26.2.20 12:38

Mám také červencové děti, dvojčátka
Bodyčka s krátkým 100% ano - vezmi si jak teď bývají parná léta, v pětatřiceti je i tomu mimču takové horko, že mu bude nejlépe jen v plence. Množství už si uplně nepamatuju, jen vím, že když se „zadařilo“ převlékala jsem poblité dítě i třeba 4× denně :roll: K tomu bych vzala třeba 2 body s dlouhým a dva nějaké slabší bavlněné kabátky.
Do kočárku jsem dávala plenku a případě potřeby jsem měla slabé bavlněné deky, v září jsem pak dokupovala fleesové a někdy myslím v říjnu pak fusaky (měli jsme také fleesové. Ty péřové, co těď frčí, podle mě jsou do našich teplých zim moc).
Zavinovačky, hnízděčka apod. jsou podle mě zbytečnost, já je nepoužívala, ale jsem hodně kontaktní no :) někdo jiný ti určitě napíše, že v nich měl zase mimčo nonstop.
Peřinky do postýlky jsme měli ale zase tak moc využívané nebyly - nejprve bylo léto - vedro a pak se zase děti začaly odkopávat, takže jsem je dávala spát do spacích pytlů

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14945
26.2.20 12:50

Já mám květnové dítě, body sme určitě využili jak s dlouhým tak s krátkým rukávem, ale od každého pár kousků, rychle tomu uroste. Zavinovačky sem měla 2 a nepoužila ani jednu. Peřiny do postýlky sem využila, a kdyby ne tak ty se neztrati a užiješ je později. Jinak mi jeste tak napadá že je fajn třeba clona proti sluníčku na kočárek a moskytiéra, tu sem vyhmuzika dost, když sme jezdili s kočárkem někde v přírodě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.2.20 13:06

Holky a ještě se zeptám, jaké prostěradlo do postýlky? Froté nebo bavlněné?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
174
26.2.20 13:11

@Kristeeeen
Ahojky, urcite bavlna. Ta je nejprijemnejsi a nejpohodlnejsi.
Kdyby jsi mela zajem. Mam letni holcicku muzu nabidnout spoustu krasneho obleceni od velikosti 50 za par kacek :) + kvalitni latkove pleny a osusky.
Ja prave pres leto pouzivala na prikryti v kocarku miminka prave latkove pleny. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7384
26.2.20 13:11

@Kristeeeen koupila bych ted par kusu jako univerzalni zaklad a zbytek az potom. Mam zimni I letni dite a prislo mi mnohem horsi oblekat to letni. Byly dny, kdy mela dcera body s dlouhym rukavem, mikinu a tenky fusak a byly dny, kdy mela jen tricko s kratkym rukavem, ani ponozky jsem ji nedavala. Zavinovacku nesnasela, takze jsem ji u ni vubec nepouzivala, zato nesnesla lezet na rovnem, takze jak v posteli, tak v kocarku musela byt podlozena perovou perinkou, i v tech teplejsich dnech.
Chapu tu touhu mit vsechno pripravene dopredu, ja ji taky mela i u tretiho ditete, ale zaroven jsem vedela, ze kazde dite potrebuje neco jineho a co jsem vyuzila u jednoho, lezelo mi ladem u druheho. Takze jsem mela ten zaklad a dokupovala az pak podle potreby.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1806
26.2.20 13:15

Prosteradla jsem mela oba druhy, jinak deky nakupovat nemusis nijak zvlast. S tema spacina pytlema je to taky ruzne, dcera v nem spavat nechtela. Cekame druhe, termin hned zacatkem cervence, taky budu porizovat jen trosku do zacatku a hlavne lehke prodysne veci. Dceri je 6, takze take procitam rady a tipy na netu, at nemam plno zbytecnosti pak. Navic dcera je rijnova, takze tam byla vybava jina :)
Jinak k tem babickam… jednou se ti budou jejich rady hodit, to mi ver ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.2.20 13:21

@LidkaMat jee to je škoda, ale čekáme chlapečka, tak kdyby náhodou tak se ozvu :palec: @shadowbabe jo to určitě, když bude někdy třeba nejhůř a bude člověk potřebovat poradit tak bude rád, ale s tím zařizováním teď bych si to nejradši udělala sama podle sebe no :nevim: :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
394
26.2.20 13:29

Dcera se narodila 11.cervence a nasledovaly horka… takže v podstatě az do podzimu jen v bodycku s kratkym rukávem..nebo i jen plena..mame zatepleny byt, kde je dost teplo…mela jsem nekolik overalku v 56, z kterych vyrostla a nikdy je nevynosila…perinku nevim…ja měla deku… zavinovačky klidne 3, dvakrat ublinkne a mas to…dcera spala v zavinovacce az do pul roku. Hnizdecko jsme měli a vyuzili…prosteradlo je jedno asi jake…stejne na nem budes mit hnizdecko…ja doporučuji hlavne sadu klasickych bilych plen latkovych…davala jsem je male do zavinovačky, do hnizdecka, do kocarku…jak pod hlavu, tak pod dupku…protoze tak pri jakekoliv nehode jen vymenis plenu a nemusis prat hnizdecko nebo zavinovacku…mela jsem jich fakt hodne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1806
26.2.20 14:19

@Kristeeeen To plne chapu, ale uplne babickam nezakazuj, preci jen miminko je vzdy stesticko do domu a ty babicky budou jen rady, pokud budou moci pomoct s vybavou. Hele klido narovinu rekni, ze muzete jit spolu a nebo co presne bys potrebovala. Drz si to v mezich dle sebe, ale ony aj ty nase babicky mivaji obcas skryte napady o kterych netusime :dance: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
815
26.2.20 16:29

@Kristeeeen Moje malá se narodila v červenci, taky první dítě a vůbec jsem nevěděla co mám koupit. Zavinovacky stačí 2, mne v nich třeba malá spala asi jen 1 měsíc a pak v tom být nechtěla takže víc není potřeba a kdyztak pak dokoupis. Co se tyce peřinky tak to jsem začala dávat až někdy v říjnu, do té doby stačila deka, byly fakt vedra. Do kočárku stačila taky jen deka a byla v zavinovacce. Koupila bych pár bodycek jak s krátkým rukávem když budou opravdu tropy tak je to fajn a s dlouhým když bude chladněji nebo třeba na večer. Kdyby cokoliv klidně mi napiš do zprávy, ráda pomůžu a poradím :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama