výbavička pro miminko

3.1.07 16:48

výbavička pro miminko

ahojky, mohli by ste mi prosím poradit co vše mám koupit za výbavičku pro miminko. vůbec nevím co vše potřebuji, jako nějaký ty základní věci vím,ale radši bych se ještě poradila,aby mi něco nechybělo. děkuju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9867
3.1.07 16:53

Ahoj, tvůj dotaz mě nakopl k tomu, že konečně dopíšu člnek o výbavičce - takže vydrž, ještě dneska ti sem hodím odkaz - i když, jak se znám, to bude těsně před půlnocí ;) (anebo chlup po ní :D)

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
847
3.1.07 17:23

Serfindo,

urcite ti nekdo seznamek nutnych veci posle, ale hlavne toho nekupuj moc (myslim obleceni), dcery se mi narodily 4 kilove, takze 56 nosily jen chvilku, ale je to strasne individualni. Moje dcery neblinkaly, takze jsme toho moc neuspinily - v zacatku jsem mela asi 2 pyzamka, 2 dupacky, 1 overalek, mikinu, par ponozek a 5 bodicek, taky zalezi na rocnim obdobi. Dulezite je mit latkove pleny (na prebalovani, kojeni…) ja jich mela 20 normalnich a 5 tech vetsich. Par bryndacku (krmila jsem z lahve), kosmeticke vyrobky - nekupovat moc do zasoby, deti byvaji dost casto alergicke, ja osobne musela vsechno od Johnson a Johnson vyhodit, nejdulezitejsi je Rybilka na prdelku, lih na pupicek a bunicinove ctverecky. Odsavacku na mleko zatim nekupuj, pokud ji budes opravdu potrebovat koupis ji kdykoliv. Papirove pleny take nekupuj do zasoby - dcery mi z nich take hned vyrostly, pak jsem je prodavala a navic dcera byla na Fixies alergicka…

Takze moje rada zni ( la Halina Pavlowska)- vseho s mirou, nejprve si vsechno otestuj. Do zacatku staci - par kousky obleceni dle pocasi, kocar, postylka, latkove pleny a papirove, lih a ctverecky, Rybilka, olivovy olej z lekarny.

A take vanicku - prave prodavam skvelou anatomickou, tak pokud bys mela zajem, tak napis.

Tak hodne stesti, stastnou ruku pri nakupu a spokojene miminko.

Bubina

P.S . A to nejdulezitejsi - potrebujes naspat asi tak 1 000 000 000 000 hodin do zasoby !

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
3.1.07 20:12

Uf :) Článek je vydán a ještě neni ani zdaleka půlnoc :)

https://www.emimino.cz/…s/story/5325

Lesina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9351
26.11.07 15:20

Když otevřu ten odkaz, tak tam nic není :( . Kde jinde ten seznam najdu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
12.12.07 21:49

Re/seznam pro miminko od Lesiny

Moc děkuji za kompletní seznam, už jsem si podle něj doplnila svůj, bude to určitě takový manuál pro natěšené maminky.

Možná je dobré alespoň na jedno body a dupačky „zapomenout“ a poslat pak novopečeného tatínka nejlépe i se starším sourozencem zakoupit nové - zachránit vás. Minule se nám doopravdy stalo, že se maličká stačila 4× poblinkat, a pak nějak netěsnil plenka …, manžel hned vyjel - do dneška si to pamatuje (legrační, ale moc milé, i když nakupování jinak nesnáší).

Ke koupání - měli jsme kyblík u prvního, to bylo v r.2000 a je to jedna z věcí, kterou teď budu určitě znovu pořizovat. Maličká v něm byla spokojená. Tenkrát to nebylo úplně běžné, a tak se na mě v porodnici dívali dost divně - porodní asistentka v CAPu (centrum aktivního porodu, které tenkrát mělo pronajaté prostory Na Bulovce) mi poradila, ať si kyblík vezmu hned sebou do porodnice a sama mi v něm hned po narození miminko vykoupala a ukázala mi jak jej držet - je to jen otázka cviku. Já měla kyblík světle modrý a hlavně průhledný - teď jsem všude viděla ty neprůhledné a to podle mě není úplně ono, protože jinak uvidíte, jak si miminko samo najde tu nejlepší polohu (a mimochodem to sice není nejdůležitější,ale fotky jsou nádherné).

Spoustu radosti při vybírání i samotném nakupování , žabísek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6365
9.1.08 17:20

Kyblík na koupání můžu jen doporučit! Máme Tummy Tub a jsem naprosto spokojení. Sice ze začátku, dokud miminko nedrží hlavičku, to je trochu složitější a je lepší mít 4 ruce. Zatím koupeme stále v kyblí a občas ve velké vaně. Myslím si, že ještě pár týdnů do něj vejde.
Mě pořád strašili, že mimčo bude velké, takže jsem nakoupila až velikost 62. Nakonec měl malý 3,2 kg a velikost 56 jsem dokupovala. V 56 jsme vydrželi docela dlouho, asi 1 a 1/2 měsíce.
Pokud není dítě blinkací, tak toho oblečení až tak moc nepotřebuješ…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1938
14.1.08 20:46

Neda mi to s k tomuto tematu nevyjadrit, neb i ja jsem tohleto nedavno resila. Mame chlapecka adoptovaneho, byla to rana z cisteho nebe, byl rovnou z porodnice, takze prcek pidiprcek. Nemela jsem temer nic, maraton shaneni vseho, hlavne rychle. Mela jsem vsak seznamek, co potrebuji. Naprosto nesouhlasim s recmi (mozna me tu vsichni ukamenuji), ze neni potreba moc oblecku, protoze detatko brzy vyroste - tim myslim 56. Ono taky neni 56 a 56..co si budeme povidat. No kazdopadne malej je krmeny umelym mlickem, obcas si ublinkl, obcas plinka netesnila..Takze jsem mu musela davat 62, protoze jsem za chvilku mela vsechno spinavy a prat 6 oblecku se mi zdalo velmi neekonomicke. Maly ma ted 7 tydnu a stale mame 56, sice finisujeme a pomalu prejdeme na 62, ale rozhodne mi 6 bodycek nestacilo. Myslim, ze v dnesni dobe, kdy jsou v sekacich pekne veci, na netu se da koupit pouzite oblecky za korunku, je lepsi mit radej o 1 bodycko vic, nez stat zoufale nad 62 a resit, v cem mi nebude plavat. Kazdopadne rozhodnujici je porodni vaha, nas prcek mel 2,9kg, souhlasim, ze ctyrkilovy mimisek tu 56 vazne moc nevyuzije.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama