monitor dechu

195
5.12.06 09:54

monitor dechu

Holky, porizovaly jste pro mimco monitor dechu (napr. Nanny)? Nebo to neni potreba. Jaky nato mate nazor? dekuju

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11935
5.12.06 09:59

kdyz jsem procitala v tehu ty sileny diskuze a clanky o nahlem umrti novorozence tak jsem rikala ze ho musime koupit, nakonec jsme ho nekoupili a zvladame to i bez nej, sice ze zacatku strach ale ted mi to tak neprijde a prcek tim padem dostal spoustu jinych veci ktere bychom jinak poridit nemohli :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
809
5.12.06 10:04

Tak ja to mela presne opacne. Nejdriv jsem si myslela, ze je to jen zbytecnost, ze je to „tahac penez“ z lidi a ze jsou dulezitejsi veci na porizeni. Nakonec jsme ho ale poridili a jsem fakt rada. Maly je pul roku a porad ho pouzivame a jsem fakt spokojena, v klidu a mam jistotu. Vim, ze bez monitoru bych kazdych pet minut chodila kontrolovat, jestli mimi spinka a dycha, takhle je to opravdu jistejsi. Doporucuju!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
5.12.06 10:39

Pro Adletku jsme ho nemeli, koupili jsme ho az pro Pepi (pouzity) a je to nesrovnatelne.
Kdyz jsem se v noci vzbudila, musela jsem k Adle vstat, zatimco u Pepi jsem pouze koukla na blikajici svetylko a spokojene usnula. Navic Pepi odmitala spinkat jinak nez na brsiku, takze i proto jsem byla rada, ze je pod dozorem.

Musim rict, ze bych ho koupila znovu a klidne i za plnou cenu…

Navic se da zapujcit v lekarnach…
Lesina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2704
5.12.06 10:41

Ahoj, my ho máme půjčený od kamarádky.

Jinak bych ho asi dopředu nekupupovala a počkala, až budu mít miminko. Myslím, že to má smysl pro děti, které mají nějaký zdravotní problém nebo když to psychicky nezvládáš ty a pořád bys v noci hlídala jestli dýchá a vůbec se kvůli tomu nevyspala.

Jinak se dá půjčit i v porodnici (v Podolí na 100 %), stojí to 1000 Kč.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
5.12.06 10:47

Ahoj

tak já jsem nepovažovala za nutné ho mít doma… jenže po první noci strávené v jednom pokoji s naším uhekaným (prdíkovým) novorozencem, kdy si člověk zvykne že furt chudáček heká a tlačí a najednou je ticho - takže hned vystartuje jestli je živej… hned po téhle první noci doma ho jel manžel půjčit (jsme od Brna - v Brně existuje Nadace Křižovatka, která půjčuje monitory dechu baby sense… minimální výpůjční doba byla myslím 6 měsíců - chtěli za to okolo 180 Kč za měsíc (už si to přesně nepamatuju) - tak jsme si ho půjčili a bylo to nesrovnatelné… jsem strašně ráda že ho máme - i z toho důvodu jsme mohli malého přestěhovat ve 3 měsících do vedlejšího pokojíčku, kde spal mnohem klidněji a my také.

Ale je silně návykový:o) já se ho prostě nemůžu zbavit a pořád ho v té jeho postýlce mám… (ale už jen do konce roku, kdy se nám narodí druhé mimi a dostane ho ono) - jen jsem zapomněla napsat že ta nadace ty monitory i prodává - prostě po roce ho jel manžel vrátit a oni se zeptali, jestli ho nechceme odkoupit (myslím že ta cena se rovnala ročnímu předplatnému)… tak jsme si ho nechali… vždy po roce každý monitor vyřadí… nevím proč - asi nějaký předpis :o)

Takže já jsem pro jednoznačné ano:o) navíc Michal trpěl refluxem (až do 15-ti měsíců… tak to byl další důvod proč m¨ít doma monitor)

Klidně jsem ochotná ušetřit na hračkách oblečení atd…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
5.12.06 12:10

Já ho neměla, ale dost jsem šílela strachy.Navíc malý spal jen na břichu…pořád jsem kontrolovala, zda dýchá, hlavně první 4 měsíce. Dle výzkumů nejvíc umírají děti mezi 2-4 měsícem a tuším v zimě…Vítek ej v Květnu, tak jsme to období přečkali v létě, navíc jsem furt v noci kojila, tak jsem ho kontrolovala, ani nespadal do jiné rizikové skupiny-nedonošený, malá porodní váha, kuřáci, atd…ale stejně příště si ho asi někde pro klid duše vypůjčím na půl roku. K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
664
5.12.06 12:30

My ho dopředu nekupovali s tím, že jen kdyby byla malá nedonošená nebo měla nějaký problém. V porodnici ho měly všechny miminka a nám doma chůvička chyběla. Malá blinkošila, my vždycky s manžou vylítli a probrali se až u postýlky, pak nad ránem tvrdě usnuli a malou našli po 2h poblinkanou. Koupili jsme ho přes net a děsně se nám ulevilo, když jsem se vzbudila, jen jsem koukla na kontrolku a začali jsme zas spát. Ve 4m putovala malá do svého pokojíčku (bez chůvičky bych si to nelajzla) a používali jsme ji do 16m kdy putovala do velké postele. Já doporučuju, je to jen můj názor. Ušetřit se dá na oblečení, kupovaných přesnídávkach atd. Shodli jsme se doma že to byly moc dobře utracené peníze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3492
5.12.06 13:14

Ahoj,

malý byl sice uřvánek a moc toho v postýlce a bez prsa nenaspal, ale monitor dechu jsme měli a můžu jen doporučit. Těch pár hodin z noci, které byl v postýlce (přes den tam nebyl vůbec) jsem měla klid a mohla aspoň na chvíli spát a nestrachovat se jestli dýchá. Pokud budeme mít další mimi což doufám, že ano tak ho určitě zase budeme používat.

Andrea

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
116
5.12.06 13:27

Ahoj
monitur dechu se skvělá več a hlavně u nedonošenců.Měla jsem ho taky půjčený z Křižovatky a vřele doporučuje.Nejhorší na tom je když ho člověk zapomene třeba v noci vypnout, když bere mimčo na kojení a ono to pak začne ječet…manžel ve vředu, že dítě přestalo dýchat a ty musíš zase vstát od kojení a jít ho rychle vypnout…Jinak spokojenost veliká :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
664
5.12.06 13:43

U nás byla klasika, že manžel vzal malou přebalit do jiného pokoje (kadila i v noci) a zapomněl to vypnout. Naštěstí to pár vteřin jen tak ťuká než to spustí vyrvál a většinou jsem to stihla doběhnout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6927
5.12.06 14:44

My mame taky Nanny, diky bohu za ni. Ty noce kdy nam zahoukala, ze mala nedycha byly desny, ale diky monitoru je tu s nama. Taky mame reflux, tak ho musime mit dokud se nevyleci, nebo alespon dokud Barca nepovyroste.
Blikajici zelene svetylko je v noci velice uklidnujici :-))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
195
5.12.06 15:40

holky, tak vam moc dekuju a je to jasne, bud si ho koupim, nebo zjistim,kde se da pujcit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
664
5.12.06 15:56

Dají se sehnat i použité ještě v záruce do 1500, málo to není, ale stojí to za to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
5.12.06 19:31

Nepořizovala sem ani pro jedno dítě. Myslím že pokud je dítě donošené a zdravé není potřeba. I když se starší narodila těžce nedonošená…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama