Výběr dětských lyží

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lama Lama
Hvězda diskuse 51822 příspěvků 27.02.19 13:29
Výběr dětských lyží

Je tu prosím někdo, kdo nějak více rozumí lyžím? Mám syna, 10 let, lyžuje velmi dobře, sportovně. Do teď jsem obvykle kupovala lyže z druhé ruky, nakonec jsme se ustálili na Atomic race. Teď potřebuji koupit delší, 130 cm. A nějak si nevím rady, jaké koupit, které vybírat. U dětských lyží většinou píšou univerzální popis, že jsou dobře točivé, vhodné pro začátečníky. Což není uplně to, co hledám.
Pomůžete mi někdo s výběrem? Čím se řídit, po čem koukat?

Reakce:
Hanka1
Extra třída :D 14316 příspěvků 27.02.19 13:50

Ja bych zasla do specializovane prodejny s lyzema, tam ti poradi rozhodne lip nez maminy co jednou za rok vyrazi na tyden na lyze…
Nevim odkud jsi, ale treba v Praze na Harfe nebo v Sazavske a v Podoli jsou dobre prodejny s lyzema…

lany2
Kecalka 127 příspěvků 27.02.19 13:52

Obratila bych se na specializovany obchod s lyzema. Vynechala bych sportisimo a podobny retezce… Tam ti poradi asi nejlip. Nevim od kud jste, ale obchod lyzovacka Mohelnici treba, mozna bych se ani nebala tam zkusit zavolat. Atomic je velmi dobra znacka. U lyzi pro dospely plati ze je vetsinou lepsi vzit nejakou vyssi radu a lehce jety nez na stejnou cenu novy ale horsi. Pokud lyzuje opravdu dobre, nekupovala bych pro zacatecniky. :think:

Tarinka
Echt Kelišová 8369 příspěvků 27.02.19 13:58

Asi nejvíc záleží, na co ty lyže chce, jestli sjezd, slalom…od toho se potom odvíjí jak je lyže vykrojená, jestli je pro krátký oblouky a nebo pro dlouhý. Stejně tak její tvrdost…ale vlastně nevím, jestli ty sportovní lyže se dělají v délce 130cm, možná bude stejně jen výběr z juniorskejch. Taky bych se obrátila na specializovaný obchod.

Lama Lama
Hvězda diskuse 51822 příspěvků 27.02.19 14:19
@Hanka1 píše:
Ja bych zasla do specializovane prodejny s lyzema, tam ti poradi rozhodne lip nez maminy co jednou za rok vyrazi na tyden na lyze…

Dík, to jsem potřebovala. :jazyk:

Lama Lama
Hvězda diskuse 51822 příspěvků 27.02.19 14:27

Tak znovu, ano, vím, že se mohu obrátit na specializovaný obchod. Nicméně - jednak bych tomu ráda sama krapet porozumněla, druhak nejspíš nebudu kupovat nové. Tím pádem potřebuju jasné informace, po čem koukat, když budu lyže vybírat. Čekám informace typu - u dospělých je potřeba lyže s tvrdým jádrem, u lehkých dětí to není/je taky důležíté, řešila bych to od cca 20/40/50 kg hmotnosti a od délky 120/150.. cm. Vázání vybírat s deskou. Radius je pro dítě lepšívětší/menší. POkročilý už nepotřebuje takovou a takovou technologii, která usnadnuje vedení oblouku nebo naopak i pokročilé lehké dítě to ocení…

Chápu, že tyto informace získám i v nějaké prodejně. Ale jak řikam - kupovat tam nejspíš nechci. Navíc

Informaci nechci od maminky, která jednou za rok kupuje děti dítěti, ale od člověka, který tomu rozumí, jak je napsáno v dotazu. Chápu, že to asi nebude server plný odborníků na lyže, ale člověk tu natrefí na kdeco. Tak to zkouším, než se zaregistruji jinde. Dík za pochopení.

Váš příspěvek
Reklama