Výběr střední školy – nevím si rady

55
2.7.21 22:52

Vyber střední školy rady

Dobrý den začínám se obávat protože jdu příští rok do devítky a vůbec nevím jakou střední školu si vybrat ani nevím co mě naplňuje nemám žádny extra talent. Odjakživa mě bavila kreativita ale v poslední době nemám chuť kreslit a ani nic podobného miluji zvířata ale na profesi jako třeba veterina nemám úplně ideální známky jazyky mi nejdou vůbec a nemám žádný oblíbený předmět nemám ani žádný oblíbený sport. Tím že v ničem nevinikam tak nemám vůbec představu o svoji škole natož budoucím povolání zkoušela jsem různé testy pro určení povolání dokonce jsem mluvila i s učiteli kteří se specializuji jako kariérní poradci a nenašla jsem vůbec nic. Kdysi jsem hrozně chtěla jít na policejní školu kriminálka a tak podobně ale moje známky vážně nejsou moc dobré samozřejmě proč to nezkusit ale chci mít zálohu ale absolutně nevím jakou prosím o radu vážně jsem úplně v haji měl někdo podobný problém s výběrem školy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22717
2.7.21 22:54

Vyber něco v čem vyloženě neplaves, ať máš aspoň papír v ruce, že máš střední a tomu oboru se pak věnovat nemusíš, třeba si časem uvedomis kam tě to táhne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33077
2.7.21 23:31
@36455 píše:
Dobrý den začínám se obávat protože jdu příští rok do devítky a vůbec nevím jakou střední školu si vybrat ani nevím co mě naplňuje nemám žádny extra talent. Odjakživa mě bavila kreativita ale v poslední době nemám chuť kreslit a ani nic podobného miluji zvířata ale na profesi jako třeba veterina nemám úplně ideální známky jazyky mi nejdou vůbec a nemám žádný oblíbený předmět nemám ani žádný oblíbený sport. Tím že v ničem nevinikam tak nemám vůbec představu o svoji škole natož budoucím povolání zkoušela jsem různé testy pro určení povolání dokonce jsem mluvila i s učiteli kteří se specializuji jako kariérní poradci a nenašla jsem vůbec nic. Kdysi jsem hrozně chtěla jít na policejní školu kriminálka a tak podobně ale moje známky vážně nejsou moc dobré samozřejmě proč to nezkusit ale chci mít zálohu ale absolutně nevím jakou prosím o radu vážně jsem úplně v haji měl někdo podobný problém s výběrem školy

A co tedy se známkami něco udělat? Porozhlédnout se po okolí, jaké tam máte školy, okouknout jejich weby. Kam jdou tvé vrstevnice? Jsou stejne bezradné?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55
2.7.21 23:50

@Russet moji vrstevníci mají vše naplánované minimálně na 5 let dopředu se známkami se snažím něco dělat. Ale nechci zkoncit v kuchyni jako pomocná síla nebo jako uklízečka vždy jsem měla vyšší cíle ale ty známky prostě ať se učím i dvě hodiny v kuse známka z testu vyjde tak na 3-4

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6837
3.7.21 06:24

Udělej to jako jedna moje příbuzná. Je úplně neschopná, samé čtverky, na učení ani k práci není. Tak „studovala“ nejdřív 3 roky jeden výuční obor a teď se přihlásila na další tříletý učební obor.
Bude na SŠ celkem 6 let, bude umět dva rozdílné obory a má více času přijít na to, co by v životě chtěla dělat.
Vybirej né podle toho, co tě baví ve škole, ale co bys dokazala představit, že děláš jako dospělá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2415
3.7.21 06:35

Hele, ty asi nebudes zadna velka myslivna, kdyz ti nestacilo ani tech priblizne 7 diskuzi, co jsi tady uz zalozila :roll:

Prosim Tebe, dej si prea prazdniny voraz, a az se budete se spoluzaky v devitce bavit, kam kdo pujde, tak se nech inspirovat :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35115
3.7.21 06:40

Je to troll, v této diskuzi píše, že končí osmou třídu a v jiné, kterou založila, že jí táhne na 17 let. V další zase řeší kvasinkovou infekci, což by v jejím věku řešila s matkou.

Hezké zábavné prázdniny s trolly všem :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.7.21 08:06
@36455 píše:
@Russet moji vrstevníci mají vše naplánované minimálně na 5 let dopředu se známkami se snažím něco dělat. Ale nechci zkoncit v kuchyni jako pomocná síla nebo jako uklízečka vždy jsem měla vyšší cíle ale ty známky prostě ať se učím i dvě hodiny v kuse známka z testu vyjde tak na 3-4

Ahoj já ti doporučuji dát např. gympl pokud na to známky nemáš jdi na tu policii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
109
3.7.21 12:31

@36455 je moc hezke mit vyssi cile, ale bohuzel s timhle pravopisem a bez cilevedomosti nemas moc moznosti, jak tech vyssich cilu dosahnout. Pokud nejsi studijni typ, coz zjevne nejsi, dve hodiny uceni bohuzel nestaci. Pro zacatek bych byt tebou opravdu hodne zamakala na prospechu, ucit se aspon 3-4 hodiny denne (ano, vim, je to hodne, ale jde to). Az budes mit lepsi znamky, otevre se ti vic moznosti a budes si vic verit, takze pro tebe vyber povolani bude snazsi.

A pokud chces, aby te tu lidi brali vazne, tak prestan trollit. Chapu, ze tahle studijni otazka te trapi, ale jedna diskuze staci, no a ty tvoje ostatni diskuze…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55
3.7.21 15:38

Stala jsem tady o rady a ne o blbé kecy a ano táhne mi na 17 protože jsme se často stěhovali ze slovenská do České republiky a kvůli tomu jsem musela opakovat ročník naučit se český jazyk a tak dále takže vím že moje gramatika není úplně dokonalá. Když nevíte jak žije ten druhý je dost hloupý si z něj dělat srandu :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30990
3.7.21 17:10

Proč je u té diskuse nálepka komerční

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.7.21 04:55

Kašli na ně, jsou to zamindrákované pipiny. Běž prvně na učební obor s maturitou a pak zkus fyzické a psycho k policii. @36455 :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
55
4.7.21 07:11

Děkuju :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30990
4.7.21 07:22
@Anonymní píše:
Kašli na ně, jsou to zamindrákované pipiny. Běž prvně na učební obor s maturitou a pak zkus fyzické a psycho k policii. @36455 :oops:

Pocpak anonym, ze by sis psala sama se sebou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4732
4.7.21 07:24

A co třeba kadeřnice, to tě nenapadlo? :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu