Vychovatel družiny, MŠ

20.2.20 22:00

Vychovatel družiny, MŠ

Rád bych kvalifikaci vychovatel ŠD ZŠ, nebo vych. MŠ a nebo AP ZŠ.

Nyní již několik let pracuji na DPP(Č) na několika ZŠ a MŠ v Brně, kde učím extern. způsobem. Buď přímo pod školou, nebo záštitou jiné organizace. Většinou je to školková předškol. angličtina. Na ZŠ AJ první stup. v ramci volitel. předmět., dále grafický design/fotograf. a na mezinárod. ZŠ kroužky volnočas. aktivit a po škole doučuji každý den AJ. Koncem š. roku jezdím ŠvP a celé letní prázdniny jsem vedoucí na PLDT(přím. tábory) v Pha. Ofic.vzd. všeob. Gymn. s maturitou, pouze. Praxi s dětmi 3,5 let (+8let provoz a trener sport.klub).

Chci si dodělat kompromistní vzdělní tak, abych si zatím udržel tyto aktivity a ziskal základní kvalifikaci pro uplatnění na HPP, v ramci víkendů. Na jedne ZS uvažujeme kurz Asist. pedagoga tak, abych navazoval na kroužky. AP mě moc neláká svoji povahou, bylo by to ale řešením. Bude stačit vystudovat kurz 120h, za 8.5tis nerealizovane VS? V zakoně uvadeji, že vše musi byt přes VS v ramci celoživ, nebo si vystudovat sekundarni pedag. SŠ s maturitou pro vychovatelství? To by bylo na kolik let, přes přijímačky, jsem nad 26let, takže vše platim ja? Jde to neprezenčně?

Nejraději bych měl VŠ aprobaci AJ, IVT, TV pro 1.stup., to ale nedám časově a ani si na to netroufám. To ani nepolemizujme prosím. Rád bych si udržel to co učím teď, ale nejde to takto finančně. Aktuálně mam relativně málo odučených hodin/ týden, proto mi školy neplati zdrav./soc. a veškeré volno je neplacene! Kdybych to mel pres jednu školu, bylo by to jine, to ale s povahou co ted delam nejde.

Uvažuji Vychovatelství. Jenže to je 250h a 20tis. a není to v rámci celoživ. mam pocit. Uznávají takové vzdělávaní vubec ředitele pro DRUŽINU???

Uvažoval jsem vychovatel MŠ, proto ale musí být alespon 2roky VŠ obor vychovatelství, vysvetleno zde § 20 zákona 563/2004 Sb. Prehledne je to na stránkách zakonyprolidi. Takove studium by bylo moc zdlouhave a jenom víkendy by mi urcite nestacily a musel bych dle me platit 15/ 20tis / semestr, nvn.?

Krome AP, vychovatelství na VS, nebo v ramci celoživ. VS, nebo mimo VS, také existuje PM pedagog. minimum, opet studovane pres celoživ VS, nebo mimo jako kurz? Mimo VS uznává to vubec nekdo?? Dále existuje PVČ pedagog. volneho času. To uznávaji pro družinu? Těžko pro MŠ? Existuje take Studium pedagogiky pro učitele, mimo VS přes Středisko služeb školám 120h, prezenční forma, 2 semestry, 11tis. Takové studium, to opravnuje snad už k výuce 1.stup.ZŠ?

Je toho hrozně moc a ja nevim co mi uznaji, kdyz nechci stravit na VS preznčně moc casu a mam na to jen vikendy a pritom chci delat co delam. Priorita je delat s detma školka až 1.stup. ZŠ. Spíše bych volil verzi děti vychovávat, nežli nezbytně učit předmětům, proto mě napadají také Selesianská strediska, DDM, kde je to ale už možná moc divoké do sociálních skupin detí a je tam mnoho deprivací, ADHD a další. S tím se setkávám na táborech. S dětmi s poruchami chovaní mě neláká pracovat. Proto úplně netíhnu do AP, kde ale vetšinou spíše poruchy soustředění/ učení, což je snad zvladnutelné.

Poradte prosím nekdo kompetentní, nebo prosim doporuceni, kde by mi nekdo pořadne poradil? Moc děkuji. Jirka Brno

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

37932
20.2.20 22:08

Kvalifikacni predpoklady resi skolsky zakon zde
http://www.msmt.cz/…ich-k-1-zari
s gymplem nic

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18120
20.2.20 22:10

Mám vychovatele v rámci celozivotka, za těch 20 000. Je to naprosto dostačující vzdělání, i pro asistenta. Je to vychovatel a pedagog volného času, takže i různé kroužky v rámci domu dětí s mládeže atd. Kurz asistenta na družinu nestaci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.2.20 22:13

školeni pro chůvy

Kolegyně na táboře mi tvrdila, ze pro uplatnění v MŠ udejne staci si udelat kurz pro chůvy, čemuž nevěřim. To bude asi mystifikace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18120
20.2.20 22:18
@Jiří Brno píše:
Kolegyně na táboře mi tvrdila, ze pro uplatnění v MŠ udejne staci si udelat kurz pro chůvy, čemuž nevěřim. To bude asi mystifikace.

Tak s kurzem chůva může dělat ve školce chůvu, ne učitelku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
37932
20.2.20 22:20
@vokishka píše:
Tak s kurzem chůva může dělat ve školce chůvu, ne učitelku.

jo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3190
20.2.20 23:28

A ani s kurzem vychovatelství v rámci celoživotka při VŠ nemáš kvalifikaci učitelky MŠ. Můžeš si ještě dodělat „střední padák“ - to pak můžeš i do družiny i do MŠ. Lze dělat zrychleně za dva roky - maturita jen z odborných předmětů. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8
20.2.20 23:57

Kurzy jsou nedostačující. Vš je vzdy s určitým zaměřením. Radila bych vam střední pedagogickou školu- obor predskolni a mimoskolni pedagogika. Ve vaší situaci asi nejsnazší cesta ke kvalifikaci. Budete moci pracovat jak v mš tak v družině, studium probíhá o vikendech (na většině skol) a urcite nebude tak obsahle jako ta VŠ. Jedna se pouze o maturitu z odborných předmětů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18120
21.2.20 07:40
@green tea píše:
Kurzy jsou nedostačující. Vš je vzdy s určitým zaměřením. Radila bych vam střední pedagogickou školu- obor predskolni a mimoskolni pedagogika. Ve vaší situaci asi nejsnazší cesta ke kvalifikaci. Budete moci pracovat jak v mš tak v družině, studium probíhá o vikendech (na většině skol) a urcite nebude tak obsahle jako ta VŠ. Jedna se pouze o maturitu z odborných předmětů.

Tak do družiny a na asistenta to plně dostačuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3045
21.2.20 07:47

Do družiny i do mš musíte mít střední ped školu. Já si jí udělala a to pouze dva roky, jelikož maturitu jsem už jednu měla…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18120
21.2.20 08:09
@Lamátko píše:
Do družiny i do mš musíte mít střední ped školu. Já si jí udělala a to pouze dva roky, jelikož maturitu jsem už jednu měla…

Do družiny nemusí. Mám gympl a v rámci celozivotka vychovatele. A podle zákona je to dostatečně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.2.20 23:04
@MarieP píše:
A ani s kurzem vychovatelství v rámci celoživotka při VŠ nemáš kvalifikaci učitelky MŠ. Můžeš si ještě dodělat „střední padák“ - to pak můžeš i do družiny i do MŠ. Lze dělat zrychleně za dva roky - maturita jen z odborných předmětů. :think:

Tak jsem psal na všechny SŠ v Brně i mimo. Postupne dostovam feedbacky. Treba na Cyrilo Metodejsem Gymn maji zrychlene 2roky předškolní a mimoškolní pedagogika-75-31-M01. Každopadne se tam da dostat pres prijimacky, ktery maji ale absurdni charakter. Spíše na uměleckou školu než pedagog. Dela se tam HV, VV, DV(dramaták), TV. To by mozna bylo udelatelny, kdyby tam nebyla hra na hud. nastroj, nebo zpev, což ja maximalne s detma zpivam ‚We wish you a Merry Christmas‘, recitace a takovy věci. Dramaťák jsem vživote nezažil, ikdyz domyslet započatý příběh bych asi dokazal. Výtvarku jako bývalý 10let grafik/webdesigner, který dobře zvládá amaterskou kresbu bych mozna dal. Ale co me hlavne prekvapilo, že bych určite, i jako 8let trener, nedal TV a to jsem na zakladce dělal gymnatiku trochu, výmiky a tak na hrazdě. Co ale chtěji tady je naběh na balet. Stoj spatný, upažit - krok sun krok - nůžky - dva kroky - váha - dva kroky obrat o 180stup, bočné kruhy pažemi ze stoje spatného, kotoul vpřed do stoje spatného, přemet stranou. Je tohle do baletní školy?? Asi se spletli ne.

Příspěvek upraven 25.02.20 v 20:23

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
37932
25.2.20 06:45

@Jiří Brno njn, bezne se traduje, ze pajdak je nejlehci skola. Neni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3190
25.2.20 08:35

@Jiří Brno, nikdo neříkal, že to bude snadné… Zkus různé diskuze, občas některá škola HV moc nehrotí… :nevim: Třeba u nás, kdo z ní nematuroval, tak tu základní nauku jsme udělali všichni, ale učit jsme se museli. Noty a takty 8o, naštěstí mi to připomínalo zlomky. :mrgreen: Já mám právě maturitu z TV… :lol: Ale mám jiný obor ( nemám předškolní a mimoškolní pedagogiku - ale mám maturitu ze stejných předmětů).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama