Výcvik psa

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Luckaa2098
Povídálka 49 příspěvků 23.07.18 18:22
Výcvik psa

Ahoj :lol:
Neznáte prosím někdo z vás dobrej výcvikovej ‘tábor, pro psy? Někam kam ho na par týdnu dáme a vycviči nám ho. Budu radši za doporučení a zkušenosti :dance: nejlépe Ústecký kraj ale nevadí nám i někam dojet dál.. :oops: :mavam:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

chaela
Ukecaná baba ;) 1285 příspěvků 2 inzeráty 23.07.18 18:41

Doufám, že to není myšleno vážně. Psa si cvičí majitel. Doporučim Heroltice, tak ti ukážou, jak se psem pracovat. Ale musíš to dělat ty, nikdo ti psa nevychova, to sis ho neměla pořizovat.

TopSecret
Ukecaná baba ;) 1336 příspěvků 23.07.18 18:47
@chaela píše:
Doufám, že to není myšleno vážně. Psa si cvičí majitel. Doporučim Heroltice, tak ti ukážou, jak se psem pracovat. Ale musíš to dělat ty, nikdo ti psa nevychova, to sis ho neměla pořizovat.

Proc by to nemelo byt mysleno vazne? 8o
Uplne normalni. :roll: kdyz na to majitel nema cas nebo proste nema tu autoritu, tak si ho da na vycvik.
Lovecky psi se tak bezne cvici. Pak maji zmakly pachy, atd a pes na hone to bude znat. Ale na to by majitel, kterej je celej den v praci a psa stihne jen vyvencit, fakt cas nemel

TopSecret
Ukecaná baba ;) 1336 příspěvků 23.07.18 18:49
@Luckaa2098 píše:
Neznáte prosím někdo z vás dobrej výcvikovej ‘tábor, pro psy? Někam kam ho na par týdnu dáme a vycviči nám ho. Budu radši za doporučení a zkušenosti :dance: nejlépe Ústecký kraj ale nevadí nám i někam dojet dál.. :oops: :mavam:

My jsme meli loveckyho psa u pani v Krasny Lipe. Ale jmeno uz nevim…Byla tam asi tri mesice a stalo to 15 000 Kc.

SannaZ
Kecalka 182 příspěvků 23.07.18 19:05

@TopSecret Když majitel nemá na psa čas, nemá si ho pořizovat. Když majitel nemá autoritu, má si pořídit plemeno, které není na výchovu tolik náročné, popř. si má nechat poradit a pomoct, ale cvičit psa sám.
Nikde není řečeno že paní chce cvičit lovečáka. Pokud chce někam poslat svého „rodinného mazlíčka“ a čeká, že se jí vrátí a bude vycvičený tak je to opravdu špatný přístup a psa si pořizovat prostě neměli.

chaela
Ukecaná baba ;) 1285 příspěvků 2 inzeráty 23.07.18 19:06

@TopSecret nevidím jedinej důvod, proč by si měl někdo pořizovat psa, když už předem ví, že na něj nebude mít čas. Není to ani hračka ani módní doplněk, ale zivy tvor, o kterého je třeba se starat.

Biedronca
Stálice 75 příspěvků 23.07.18 19:06

@Luckaa2098 proč jste si porizoval psa, kdyz nemáte čas se mu věnovat, aspon v tom zaákladním nezbytném vycviku?
tohle nechapu…
Rozumim, kdyz nekde vychovu a vycvik nezvladnou, pes je napada, nebo se neustale bojí a utočí a tak ho dají na specialni seminare a lekce na „prevychovu“.

35ja
Kecalka 402 příspěvků 23.07.18 19:09

@chaela no já tu nechci vířit vodu ale také to moc nechápu.mozna jsem to špatně pochopila…já se svou fenkou chodila na cvičák abych se i ja učila jak s ní pracovat a rozuměla ji..učila se ona i já.. hlavně i když tam už nechodíme tak s ní stále pracujeme každý den na každé procházce a to nemáme žádné velké plemeno pouze malého brabantika.na co vycvičený pes od profesionálů když člověk neví co s ním pak dělat, zacházet a pak ho stejně zkazí.

35ja
Kecalka 402 příspěvků 23.07.18 19:13

@SannaZ mám úplně stejný názor… :palec: pokud nemám čas tak si psa nepořizují… každý by si měl uvědomit že výchova zabere spoustu a spoustu casu,není to že jo pošlu někam na tři měsíce a je hotovo…

TopSecret
Ukecaná baba ;) 1336 příspěvků 23.07.18 19:14
@SannaZ píše:
@TopSecret Když majitel nemá na psa čas, nemá si ho pořizovat. Když majitel nemá autoritu, má si pořídit plemeno, které není na výchovu tolik náročné, popř. si má nechat poradit a pomoct, ale cvičit psa sám.
Nikde není řečeno že paní chce cvičit lovečáka. Pokud chce někam poslat svého „rodinného mazlíčka“ a čeká, že se jí vrátí a bude vycvičený tak je to opravdu špatný přístup a psa si pořizovat prostě neměli.

No tak predpokladam to. Protoze prumernyho psa, ovcaka, labradora, … si lidi "meli' umet vycvicit sami.
Myslela jsem to, ze pres tyden nema cas, ale na vikendy chce partaka.

Judithkaj
Nováček 23.07.18 19:19
@TopSecret píše:
Proc by to nemelo byt mysleno vazne? 8o
Uplne normalni. :roll: kdyz na to majitel nema cas nebo proste nema tu autoritu, tak si ho da na vycvik.
Lovecky psi se tak bezne cvici. Pak maji zmakly pachy, atd a pes na hone to bude znat. Ale na to by majitel, kterej je celej den v praci a psa stihne jen vyvencit, fakt cas nemel

Výcvik loveckých psů výcvikovým centrem je naprosto běžné. On totiž lovecký pes musí zvládnout víc než sedni a lehni za piškotek. Lovecký pes tvrdě pracuje a musí se k té práci dobře vychovat. Pod posedem leží bez hnutí třeba tři hodiny. Ukňouranek zde neobstojí. My měli psa u Českých Budějovic a super.

Ou
Kelišová 5169 příspěvků 23.07.18 19:30

Pokud by autorka měla na mysli specializovaný výcvik pracovního psa, tak by se téměř jistě nepsala a tady a když už, tak by dotaz jasně specifikovala.

Dovoluju si tipnout, že jde o chovatelku co si pořídila psa, nejspíš ještě navíc nějakého neurotického z množírny a nějak se nenamáhala si zjistit nic o chovu a práci se psy a teď jí to nebohé, neurotizované zvíře přerůstá přes hlavu a neví co s tím.

Jsou jich plná města. Pes není hračka a potřebuje pozornost a vcelku jasný přístup.

Dát ho někam na vychování není dobrý nápad.

Protože nepotřebujete opravit porouchaného psa, vy se potřebujete naučit, jak se psem pracovat a pak mu věnovat dostatek času.

Problém je v tom jak máte nastavený přístup ke psovi, jak s ním komunikujete, kdy a jakou pozornost mu věnujete.

V okamžiku, kdy ho dáte pryč a nějaký dobrý chovatel zvláden jeho paniku z toho, že jste se ho zbavila a naučí ho, jak fungovat v něčem, co odpovídá etiologii psů, a pak se vrátí zase k vám, a by se budete chovat stejně jako před tím, tak to vážně nepomůže.

V ideálním případě najděte ve svém okolí, kdo se věnuje kynologii - hlasuju spíše za poztiviní přístup - třeba někdo kdo pomáhá s agility, než klasický výcvik založený na trestech a prostě se naučte zacházet se psy.

Další variantou je alespoň si o tom něco přečíst - tohle je docela užitečná kniha https://www.kosmas.cz/…e-sveho-psa/

Primárně je ale potřeba se smířit s tím, že v tuhle chvíli nevíte jak se psem zacházet a že to je důsledkem toho, jak se chová. Pokud pochopíte jak to dělat jinak a začnete tomu věnovat dostatek času a se psem pracovat, zlepší se to. Ale hlavní zádrhel je v lidech, co se o psa starají v rozporu s jeho potřebami.

Jasně že to myslíte dobře. Ale to neznamená, že to je správně.

Russet
Extra třída :D 11637 příspěvků 23.07.18 19:58
@Luckaa2098 píše:
Neznáte prosím někdo z vás dobrej výcvikovej ‘tábor, pro psy? Někam kam ho na par týdnu dáme a vycviči nám ho. Budu radši za doporučení a zkušenosti :dance: nejlépe Ústecký kraj ale nevadí nám i někam dojet dál.. :oops: :mavam:

A máte čivavu nebo bišonka? :mrgreen:

Luckaa2098
Povídálka 49 příspěvků 23.07.18 20:19

Mám čas na pejska, budou mu 4 roky, cvičila jsem si ho sama. Ano přiznávám, měla jsem jít na cvicak, sama jsem asi některé věci nezvládla. Je poslušný, povely umí, venku také poslouchá jen nesmíme potkat jiného psa, kočku .. od té doby, co ho napadl malý jezevčík útočí po zvířatech co vidí. Já si s tím prostě nevím rady a o 5ti týdenním výcviku jsem jen slyšela :nevim: ve tmě taky vrci i na lidi nikdy predtim to nedělal.. :roll: nevím jestli by pomohl normální cvicak proto jsem také napsala .. je to staford máme doma 2, druhy je úplně v pohodě ..

Luckaa2098
Povídálka 49 příspěvků 23.07.18 20:27

Jde mi hlavně o socializaci pejska.. jenže každý kdo vidí staforda tak utíká .. jinak je to strašně hodnej a poslusnej pejsek .. bravala jsem ho i na volno teď už bych si netroufla.. strašně mě to mrzí, pejsky co znal predtim snese jiný ne.. a je přeci jen ještě mladý nechci aby se do konce života venčil jen na vodítku a já měla strach kde koho potkáme

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Malý blondýn s černou botou: Má Juncker během konference každou botu jinou?

Na tiskovou konferenci v belgickém Bruselu, kde vystoupil předseda Evropské... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >