Vyhneme se covidu?

1479
6.11.20 09:21

Vyhneme se covidu?

Přeji hezký den dámy, spoustu z nás už má Covid za sebou. Někdo ho třeba ještě neměl jako já a naše celá 4 členná rodina.
Otázkou je, zda se nás to vyhne, nebo nás to chytí třeba nějak zrovna blbě před Vánocemi.. Jíme denně vitamíny, D.. Nechodíme zbytečně mezi lidi, jen jednou týdně na nákup a manžel do práce, kde je v kontaktu se 2 lidmi.
Já jsem na pracáku, děti doma..
Otázkou je, vyhne se to vůbec někomu, nebo se postupně nákaze nevyhneme.
Nabídla se mi skvělá brigáda, ale teď před vánoci, nevím jestli riskovat zdraví vůči penězům.. Chodíte do práce, nebo pracujete teď z domu? Nebojíte se, zvláště teď před vánoci, kdy jak otevřou všechny obchody, nákaza možná ještě více stoupne. Přece každý chce mít svátky v klidu a ne je proležet v posteli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3978
6.11.20 09:24

Odpovědi na tvé otázky, zda se vyhnete covidu nebo ne, ti může dát pouze nějaká čarodějnice s křišťálovou koulí. Možná se tady nějaká najde. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
564
6.11.20 09:24

Chodím normálně do práce. S takovou bych nemusela x let vystrčit nos z domu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.11.20 09:30

Chodím do práce já i manžel, děláme ve zdravotnictví, používáme ochranné pomůcky. Včera nám volali, že bylo pozitivní dítě u nás ve třídě ve školce, sice naše děti nebyly minulý týden, kdy to pozitivní dítě chodilo, ale tenhle ano. Takže jedeme na testy i bez příznaků. Ale nežiju v ČR. Podle mě se nám to nevyhne a jakmile bude očkování, bude to jako každá jiná viróza :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
1042
6.11.20 09:31

Být na pracáku kvůli obavy z Covidu mi přijde úsměvné :) můj osobní názor je, že přírodu prostě “neošálíme” a stejně si tím většina postupně projde. Jsme zdraví, mladí a tak strach nemám. Chápu obavy o rizikové. Jsme těhotná a poslouchala jsme pana doktora Šimetku a strach nemám, jeho názor mě uklidnil. Ano otevřou se obchody a znovu se víc lidí nakazí a pak je zase v lednu zavřou aby nepřehltili zdravotní systém. Covid tu bude a my se sním naučíme žít, po prodělání získáme imunitu. Dokud nebude účinná vakcína, tak se nic dle mě nezmění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24004
6.11.20 09:32

To je otázka teda. Jak ti to někdo může říct?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
679

Chodím do práce, jezdím MHD, covid jsem neměla, ani nikdo z rodiny. Dodržuju, co dodržovat musím, zvýšila jsem příjem vitamínů obecně. Jinak nic mimořádného nedělám. Víkendy obvykle trávím couračkama v lese, sama. Jestli covid přijde, tak přijde. Proč to řešit předem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
562

@korneli já ti nevim, fakt to takhle neřešíme. Samozřejmě to nechce chytit nikdo z nás, ale podle mě si tím projdeme tak nějak všichni. Vždyť kolik znáš lidí, kteří nikdy neměli chřipku? A když je Covid údajně daleko víc infekční pak nás to nemyne. Určitě se nenechávám omezovat a jednám stejně jak bych jednala i bez toho co se děje okolo. Tzn. chci jít na brigádu - jdu. Malý nástup do školky - taky šel. Samozřejmě dodržujeme vládní nařízení, ale zdeptat se nenechám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12240
6.11.20 09:39
@korneli píše:
Přeji hezký den dámy, spoustu z nás už má Covid za sebou. Někdo ho třeba ještě neměl jako já a naše celá 4 členná rodina.
Otázkou je, zda se nás to vyhne, nebo nás to chytí třeba nějak zrovna blbě před Vánocemi.. Jíme denně vitamíny, D.. Nechodíme zbytečně mezi lidi, jen jednou týdně na nákup a manžel do práce, kde je v kontaktu se 2 lidmi.
Já jsem na pracáku, děti doma..
Otázkou je, vyhne se to vůbec někomu, nebo se postupně nákaze nevyhneme.
Nabídla se mi skvělá brigáda, ale teď před vánoci, nevím jestli riskovat zdraví vůči penězům.. Chodíte do práce, nebo pracujete teď z domu? Nebojíte se, zvláště teď před vánoci, kdy jak otevřou všechny obchody, nákaza možná ještě více stoupne. Přece každý chce mít svátky v klidu a ne je proležet v posteli.

Cesko ma pres 10 mil. obyvatel, od zacatku pandemie je covid prokazany u 392 tisic. Pokud bychom tim museli projit vsichni, tat to bude na dlouho. Osobne si ale myslim, ze vetsina se nenakazi :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6467
6.11.20 09:40

Já ho chytla v práci, dělám ve zdravotnictví, vlastně mě vůbec nenapadlo, že by se nám to mohlo vyhnout..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19759
6.11.20 09:41

Nesedime doma, kdyz to chytnem, tak to budem mit no, jednou se tomu stejne nevyhneme. Starsi syn chodi do skolky, pritel do fabriky, ja vzala par smen v nemocnici, mam mezi zdravotníky celou rodinu a dal se normalne shazime. Akorat jestli se otevřou obchody, tak nikam nepolezu, ale spis kvuli davum a frontam nez covidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2059
6.11.20 09:41

Tvuj muz to jednou z te prace stejne donese, tak nevim co resis. Pokud jste mladi a zdravi, tak ten covid nijak hrozny neni. Jindy se pred Vanoci taky izolujete, abyste nahodou nemeli na svatky chripku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4041
6.11.20 09:42

To jsou starosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2059
6.11.20 09:44
@cecetka píše:
Cesko ma pres 10 mil. obyvatel, od zacatku pandemie je covid prokazany u 392 tisic. Pokud bychom tim museli projit vsichni, tat to bude na dlouho. Osobne si ale myslim, ze vetsina se nenakazi :nevim:

Promin, ale ze statistik nakazenych vubec nemuzes vychazet. Vis kolik lidi to prodelalo aniz by byli na testech? Ja vim ve svem okoli hned o nekolika lidech, co to meli a na testu nebyli. Ty cisla jsou realne mnohem mnohem vyssi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19759
6.11.20 09:47
@cecetka píše:
Cesko ma pres 10 mil. obyvatel, od zacatku pandemie je covid prokazany u 392 tisic. Pokud bychom tim museli projit vsichni, tat to bude na dlouho. Osobne si ale myslim, ze vetsina se nenakazi :nevim:

Hele zaprvy ve statistikach jsou jen ti, co sli na test, realne nakazenych muze byt nekolikanasobne vic. Zadruhy covid uz tu bude naporad, stejne jako chripka, angina atd, takze si myslim, ze jednou dojde na kazdeho, chřipce se taky vetsina lidi celej zivot nevyhne. Klidne to muzes chytit za 10-20 let, nikdo nerika, ze se tomu nikdo nevyhne jeste letos :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat