Vykousávání chlupů králík

20.4.21 20:49

Vykousávaní chlupů králí

Dobrý den, včera jsem zachránila králíčici. Potkala jsem lidi, který ho chtěli vyhodit k popelnici, je docela dost hubená. V kleci neměla seno ani piliny jídlo nic takového ani misku na jídlo. Je zlatá hodná, ale trošku se bojí. Ještě jednoho králíčka mám obě jsou samice. Spolu v kleci být nemohou útočí na sebe a nemohou spolu být ani puštěné. To ale není ten hlavní problém. Koupila jsem ji záchod a všechny potřebné věci. Dala jsem ji docela dost jídla, aby přibrala. Dnes večer jsem si všimla, že má vykousané chlupy na předních ťapkách skoro holé, ale žádné stroupky ani nic takového. Buď falešně březí, ale podle mě by to neměla tak moc. Četla jsem na netu, že to může být od toho, že má nedostatek minerálů. V kleci nic neměla jen noviny. Je dost hubená a cokoliv jsem ji dala tak hned snědla. Nemůže to být od toho jak hladověla? Je krásná, hodná a hrozně vděčná. Určitě zajdu k veterináři, ale předtím chci vědět názor ostatních, abych ji něčím neuškodila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7962
20.4.21 20:54

Hlavně bych první cestu měl k veterináři. Na prohlídku a na očkování.

Jako může to mít z toho hladovění. Nebo stres. Hlavně ji moc nepřekrmovat, jinak ji odrovnas trávení a pojde ti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8244
20.4.21 21:28

Nechala bych jí dostatek sena a vody
granule jen denní příděl
stres asi, nemám zkušenost
skoč na veterinu

hezká stránka je kralici.cz - je tam banda chovatelů, kteří poradí a mají zkušenost

a jinak :palec: za záchranu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33510
20.4.21 21:31

Jsi hodná! Ať Vám to holky spolu klape. :hug: Toho zmr..da, co ji vyhodil, bych nechala utratit a před tím mu pěkně rozsekala hubu na padrť.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.4.21 21:49
@Burj Chalifa píše:
Jsi hodná! Ať Vám to holky spolu klape. :hug: Toho zmr..da, co ji vyhodil, bych nechala utratit a před tím mu pěkně rozsekala hubu na padrť.

Moc děkujuu myslela jsem si to stejný a já jako velkej zastánce zvířat bych ji nemohla nechat jen tak,,na pospas’’ sice mám teď doma 2 králíčky a ještě křečka a plnou místnost jen velikých klecí, ale dělá mi to radost vidět jak jsou spokojený a jsou úžasný na mazlení. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.4.21 21:51
@bublinek píše:
Nechala bych jí dostatek sena a vody
granule jen denní příděl
stres asi, nemám zkušenost
skoč na veterinu

hezká stránka je kralici.cz - je tam banda chovatelů, kteří poradí a mají zkušenost

a jinak :palec: za záchranu

Určitě půjdu. Je hodně podviživená to je snad poprvý co vidím králíka který i když má hrozně hustou srst tak mu jdou vidět až kosti. Takze si myslím že to bylo hladem a tím že ji chyběli vitaminy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7962
20.4.21 22:03

@Tajemna1234 můžeš ji koupit acidomid a přidávat do vody

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2531
21.4.21 01:25

@Tajemna1234 Na chybějící srst pozor. Taky to králík mohl sníst. Já takhle o králíka bohužel přišla. :( Někteří vlastní srst jedí a ucpe jim to střeva. Takže ráno fakt hned na veterinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat