Laktační poradna
MVDr. Anna Musilová
Ahojky, tak si jdu pro radu, nějak už nevím co dělat a zda to moc neřeším, ale první dítě je holt první
je od dvou týdnů plně na UM, hodně blinkal, opravdu i celou dávku, ale časem se to srovnalo a už to udělá spíš výjimečně. Od asi dvou měsíců pil kolem 180-200ml a úplně v pohodě - 4× denně, víc to nešlo, pak už to blinkal a navíc hodně spí spí. Ve třech měsících najednou úplně přestal pít, nacpala sem do něj max. 450ml za den. Po asi dvou týdnech se zas srovnal a dával 4× 200ml.ted opět odmítá, a vypije max 120ml na dávku, snažím se 5× denně, ale někdy víc prostě nechce. Od 19h do cca 7h spinká. Tak pořád nevím a stresuju se, že půjde málo
měla to některá podobně? Opravdu si řekne když by měl hlad? Moc se omlouvám za délku
y
Takze ma ted 4 mesice? mozna jsem to prehlidla
mi to mnozstvi prijde v pohode v souctu, spis me zarazi, za ve 2 mesicich pil akorat 4× denne. moje deti sice pily daleko mensi davku, ale 6-7 denne. Mi i ta jeho doba vzhuru prijde spis na 5 piti, neslo by ho presmerovat na piti po 3hod?
Ale moc si s tim hlavu nelamej, kdyz je v pohode. Za chvili zacne prikrmy a zase se to srovna jinak.
@xLucikx měl by vypít cca 150ml na 1kg váhy za den..takže příklad, pokud váží 5kg x 150ml = 750ml/24h, rozděl celodenní dávku na víc krmení..v noci ho nebuď..záleží jestli přibývá na váze…
Ano, příští týden mu budou 4 měsíce. Vždycky když sem ho na jídlo budila abych to měla ty 3h tak mi to vyblinkal
normálně pribiral tak to dr. neřešila…mně je divný, že prostě nemá hlad.. Každý často řeší, jak děti chtějí často papat a ja se s ním peru…
@xLucikx Ahoj já to mám uplně stejně jak ty. Taky jednu dobu pije hodně a pak zase málo. Jsou mu 3 měsíce a za den mi taky jednou vypije 500ml a druhý den třeba 850ml. Je to zvláštní, ale asi ty miminka jedí jak potřebují.
@xLucikx ono UM víc zasytí, neboj, kdyby měl hlad tak si řekne..spíš dodržuj +- tu denní dávku
No snažím se, ale on fakt bojuje, mlátí hlavou, rukama, nohama.. No snad to bude zas jen přechodné
jedině ještě jiné um…