Vyléčená angína?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lindus85
Nováček 4 příspěvky 28.03.19 11:19
Vyléčená angína?

Ahoj,
Ráda bych se s vámi poradila - před 2 týdny jsem byla u svého lékaře s bolestí v krku. Výtery krku byly v pořádku, ale bylo mi celkově slabo, tak jsem zůstala doma. Po týdnu kontrola a najednou doktor zjistil, že mám angínu a nasadil mi na 10 dní penicilin 1,2 MEGA. Protože už mi bylo dobře, ukončila jsem k 25.3. neschopenku. Dnes (28.3.) dobírám poslední ATB a bohužel mi přijde, že mi ještě na jedné straně maličko pobolívá v krku a při pohledu mám mandli ještě malinko zvětšenou. Do krku jsem k ATB stříkala Strepfen, ale protože se snažíme o miminko a už bych mohla být těhotná doporučili mi v lékárně Septlen, piju heřmánkový čaj, začala jsem zase kloktat solný roztok.
Chci se tedy zeptat, angínu jsem měla na posledy jako malinká, je možné, že angina je vyléčená a jen bude chvilku trvat, než se pořádně zahojí i krk. Nebo vám na angínu i krk zabrala Atb a po dobrání bylo všechno už úplně dobré? Nemám teplotu, trochu kašlu a sem tam něco vykašlávám a jinak se cítím opravdu dobře. Mám obavu jestli jsem něco nezanedbala. Lze udělat ještě něco víc? Děkuji za radu, L. :*

Reakce:
aknadar
Kecalka 398 příspěvků 28.03.19 11:26

Až přestaneš brát atb tak uvidīš.

Hobitka
Kelišová 5330 příspěvků 28.03.19 11:50

Pokud jeste dobiras ATB, tak bych si spis tipla na dolecovani. Ja mela posledni dve anginy virove a krk bolel dlouho, predtim dve bakterialni (s 2 denni pauzou :zed: ) a tam me teda krk prestal bolet po 3-4 davkach ATB. Ale to je urcite individualni. Asi bych o vikendu hlavne hodne odpocivala.

Lindus85
Nováček 4 příspěvky 28.03.19 12:11
@aknadar píše:
Až přestaneš brát atb tak uvidīš.

Jako že to pak případně začne bolet o dost víc? No tak snad ne… :zed:

Lindus85
Nováček 4 příspěvky 28.03.19 12:13

@Hobitka Asi jsem měla být doma ještě tenhle týden a nelezt do práce! Každopádně díky za zkušenost, určitě zkusím odpočívat co nejvíc!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.03.19 12:23

Jak je výše napsáno, záleží jakého je to původu, pokud viroveho, může krk bolet ještě treba týden, pokud bakteriální tak to po pár dnech atb přejde. Pokud ti je dobře a nemáš teploty tak bych vydržela, zkusila bych něco přírodního, třeba pít nebo kloktat zazvorovy odvar :palec: ale nesmí se zázvor prelivat úplně vařící vodou :) :palec:

czaky
Závislačka 2602 příspěvků 28.03.19 12:31

Urcite bych sla k dr rovnou aby ATB pripadne pokracovaly rovnou. Ja na anginy dost trpim a obvykle mi jedna davka atb nestaci, rozhodne ne kdyz je na tyden, potrebuju takovy co jsou na 10 az 12 dni. Kdyz me na konci atb porad poboliva krk, vzdy se mi rozjede znovu. Ale nechci te strasit, me dela problemy i streptokok, kterej se bezne vyskytuje v dutine ustni a vetsine lidi nic nedela. Ted pri posledni angine jsem zkusila streptokill a prislo mi ze funguje lip nez stopangin a jox a orofar ktery jsem zkousela driv. Je drazsi a nema ho kazda lekarna.

Mišulka728
Stálice 52 příspěvků 28.03.19 12:43

Já na angíny trpěla tak hrozné, že to skončilo vyndanim krčních mandlí :roll: :mrgreen: ale jedine, co mi zabralo když jsem to podchytila hned v počátku tak byl sprej bioparox. Doporučila mi ho paní doktorka na Orl. Pokud jsem ho hnedka stříkla, tak angína se nerozjela a za pár dní jsem měla pokoj :) nevím, jak je to teď, ale bylo to volne prodejne v lékárnách a bylo to lokální antibiotikum. Takže pokud jsem to stihla před nástupem teplot, vždycky to zabralo. Ale je to tak 5 let zpátky :nevim: :)

Lindus85
Nováček 4 příspěvky 28.03.19 13:01

Je to asi hloupé, ale já vlastně nevím, co mám za „druh“ angíny. Myslela jsem, že když mám penicilin, tak je to automaticky bakteriální. Doktor mi k tomu nic neřekl.. No tak dnes doberu a budu doufat, že se to přes víkend nerozjede a maximální to zůstane tak, jak to je.. :?
Jinak co jsem tak koukala, tak ten Bioparox už se asi neprodává.. :(

czaky
Závislačka 2602 příspěvků 28.03.19 19:50

Bioparox byl skvelej, ten mi vzdy zabral prave na to doleceni. Nedelaji ho uz par let.
 https://www.irozhlas.cz/…053_mvydrova

Mišulka728
Stálice 52 příspěvků 28.03.19 20:12

Presne je to zase tady, něco funguje, tak se to přestane prodávat :roll: ale možná bych zkusila cinknout někam do lékárny, jestli to náhodou nemají, protože kolegyně mi dnes říkala, že si ho normálně pořád kupuje :nevim:

Váš příspěvek
Reklama