Vyléčil se někdo z emetofobie?

Anonymní
20.10.19 22:15

Vyléčil se někdo z emetofobie?

Hezký večer,
zajímá mě, zda se někdo vyléčil z emetofobie (strachu ze zvracení), případně, je tady někdo, pro koho to není hrozný zážitek?
Prosím o anonym, kvůli známým.
Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
15380
20.10.19 22:21

Všechny tyhle „jednotlivé“ fobie jsou jen neurotické příznaky - tedy důsleked nezlvádané vyšší hladiny úzkosti.

A na to zabírá co?

Psychoterapie.

Vcelku spolehlivě, pokud je člověk motivovaný ke změně - nejde o změnu postoje ke zvracení, ale změnu postoje k tomu, jak se člověk vztahuje sám k sobě, jak se o sebe stará, jak dokáže komunikovat s okolím, jak dokáže fungovat ve vztazích,.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9663
20.10.19 23:02
@Ou píše:
Všechny tyhle „jednotlivé“ fobie jsou jen neurotické příznaky - tedy důsleked nezlvádané vyšší hladiny úzkosti.

A na to zabírá co?

Psychoterapie.

Vcelku spolehlivě, pokud je člověk motivovaný ke změně - nejde o změnu postoje ke zvracení, ale změnu postoje k tomu, jak se člověk vztahuje sám k sobě, jak se o sebe stará, jak dokáže komunikovat s okolím, jak dokáže fungovat ve vztazích,.

No, ale taky ji napište, že je to cesta na dlouhou trať…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.10.19 17:01

Já asi neměla přímo emetofobii, ale celé léto jsem z nervů zvracela a bylo mi pořád hrozně na zvracení, vozila jsem s sebou všude igelitku, když už jsem někam šla, měla jsem šílenou hrůzu, že se pozvracím před lidmi, že nazvracím v narvaném metru… Zvracela jsem totiž vždy jen doma. A co mi pomohlo? Výpověď v práci, která mě nervovala a gastroskopie, kde vyloučili nádor a vřed, ze kterých jsem měla hrůzu. Teď už se mi jen občas chce malinko zvracet, igelitku s sebou nosím pořád, ale už se tolik nebojím. Na psychoterapii jsem o tom taky mluvila, ale jelikož mám milion jiných problémů, tak to nebylo číslo jedna téma. Držím moc palce, určitě psychoterapií nic nezkazíš, na fobie se nejvíce doporučuje KBT, ale můžeš i jiné směry určitě.

• Citovat
  • Nahlásit
Jokyna1
26.10.19 18:48

Holkyy ja jsem z toho uz zoufalaa. Denne je mi na zvraceni :(

• Citovat
  • Nahlásit
20
30.12.19 09:27
@Jokyna1 píše:
Holkyy ja jsem z toho uz zoufalaa. Denne je mi na zvraceni :(

Věř, že nejsi sama :-))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.12.19 10:12

Bylo mi špatně celé tehotenstvi. Také mám potíže se žaludkem a myslela jsem si, že když se vyzvracim, tak se mi uleví. Neulevilo ani náhodou. Bylo mi ještě hůř. Jakmile začnu zvracet, začne mě bolet celé tělo, hlava. Lepsi je nezvracet. Těhotná už nejsem a nebudu, takže jsem naposledy zvracela v létě při migréně. Není to často, takže tím pádem fobii nemám. Po prvním těhotenství jsem teda měla strach, jak zvládnu druhé těhotenství, ale fobii jsem neměla. Jak píšou holky, zkusit terapii.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.12.19 10:14
Ono někdy ani terapie nepomůže. Vše je v hlavě a pomáhá se nesledovat. Zaměstnat se, ale když člověk upadne do úzkosti, tak se ti nechce absolutně nic. :D
@Anonymní píše:
Bylo mi špatně celé tehotenstvi. Také mám potíže se žaludkem a myslela jsem si, že když se vyzvracim, tak se mi uleví. Neulevilo ani náhodou. Bylo mi ještě hůř. Jakmile začnu zvracet, začne mě bolet celé tělo, hlava. Lepsi je nezvracet. Těhotná už nejsem a nebudu, takže jsem naposledy zvracela v létě při migréně. Není to často, takže tím pádem fobii nemám. Po prvním těhotenství jsem teda měla strach, jak zvládnu druhé těhotenství, ale fobii jsem neměla. Jak píšou holky, zkusit terapii.
  • Citovat
  • Nahlásit
17908
30.12.19 10:45

Měla jsem to jako malá. Pomohlo mi nezvracet do záchodu, ale do umyvadla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat