Vyléčila jste některá PCOS?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.05.19 17:50
Vyléčila jste některá PCOS?

Ahoj,
předem chci říct, že mi nejde o to řešit nějakou souvislost mezi PCOS a otěhotněním a těhotenstvím :)

Chci se zeptat, jestli je tu některá z vás, která se PCOS dokázala zbavit? U mě se to projevuje především tak, že mám hodně chloupků a na místech, kde by u ženy být moc neměly. Také mám řídké vlasy. Někdy to má dopad na psychiku… To je asi to nejhorší, co to způsobuje. Momentálně jsem ve fázi, kdy si mě přeposílala endokrinoložka a gynekoložka, a teď v té, že si mám jít nechat napsat antikoncepci, aby se mi upravily hormony. Moc se mi to nelíbí - zaprvé, antikoncepce jako taková je chemie a nic moc dobrého to do sebe cpát a zadruhé - co jsem si tak zjistila po internetu, antikoncepce PCOS nevyléčí. Jen potlačuje jeho příznaky, neřeší to příčinu. Asi ale za gynekoložkou zajdu a zkusím to s ní probrat, jestli by to bylo vhodné alespoň zkusit nebo ne.

Prý pomáhá zhubnout a vést zdravý životní styl. Na tom se teď snažím pracovat. Začala jsem brát vitamín D - ten to prý také může zlepšovat. Ale dá se toho vůbec zbavit, podařilo se to někomu? Má to dneska prý snad každá desátá žena, moc se o tom ale asi nemluví. Na YouTube je o tom pár videí v angličtině, jak s tím bojovat, ale nenašla jsem, že by o tom točila nějaká češka.

Sakra, nechci být sprostá, ale máme 21. století, lidé se dokážou vyléčit a dostat z rakoviny!? A je problém zbavit se nějakého PCOS (všude se píše, že vyléčit se to nedá)? Jde prostě o ty cysty na vaječnících, aby zmizely a dál už se tam nedělaly. Protože tento stav samozřejmě zdravý a v pořádku není.

Mám strach, že začnu brát prášky a buď se nestane nic nebo mi to naopak někde uškodí. Takže, najde se tu nějaká holčina / žena, která se toho dokázala nějakým způsobem zbavit a poradila by? :,(

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.05.19 18:20

Já se toho zbavila. U mě stačilo zhubnout 15kg, trvalo to rok, jim střídmě (1500kcal/den), sportuju (3-4× týdne), drží se to. Takže to jde, ale antikoncepci bych určitě nezavrhovala, chrání vaječníky před poškozením, které ty cysty postupně vytváří.

Adulka24
Kelišová 7239 příspěvků 03.05.19 18:32

Fertiprona a nizkosacharidova strava pomáhá. PCOS se většinou spraví porodem, ale to slyšet nechceš.

Magdalenamag
Stálice 80 příspěvků 03.05.19 18:42

Zhubla jsem dvacet kilo, začala sportovat a PCOS bylo pryč a já těhotná. Nic víc :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.05.19 20:29

Zhubla jsem 20kg, pravidelně sportovala, změnila jsem jídelníček a začala pracovat na zvládání stresu. A byla jsem v tom.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.05.19 10:48
@Anonymní píše:
Já se toho zbavila. U mě stačilo zhubnout 15kg, trvalo to rok, jim střídmě (1500kcal/den), sportuju (3-4× týdne), drží se to. Takže to jde, ale antikoncepci bych určitě nezavrhovala, chrání vaječníky před poškozením, které ty cysty postupně vytváří.

Tak to je super. A můžu se zeptat, jestli pak zmizely ty chloupky na nežádoucích místech a začaly potom třeba růst vlasy?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.05.19 10:50

To je skvělý, jestli vám to takhle s tím zhubnutím zmizelo. A zmizely vám potom i ty nežádoucí chloupky, zmírnilo se to a začaly vám potom třeba růst a houstnout znovu vlasy? :,(

Magdalenamag
Stálice 80 příspěvků 04.05.19 10:57
@Anonymní píše:
To je skvělý, jestli vám to takhle s tím zhubnutím zmizelo. A zmizely vám potom i ty nežádoucí chloupky, zmírnilo se to a začaly vám potom třeba růst a houstnout znovu vlasy? :,(

Ne :grinning:Jenom jsem byla stihla a hezká a plodná :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.05.19 11:10

@Magdalenamag Takže se těch projevů s nadměrnýma chloupkama a řídkýma vlasama asi zbavit nedá…? :roll: :,( Myslela jsem, že ty příznaky zmizí, když zmizí i ty cysty, tudíž příčina.

Magdalenamag
Stálice 80 příspěvků 04.05.19 12:04
@Anonymní píše:
@Magdalenamag Takže se těch projevů s nadměrnýma chloupkama a řídkýma vlasama asi zbavit nedá…? :roll: :,( Myslela jsem, že ty příznaky zmizí, když zmizí i ty cysty, tudíž příčina.

Já teda chloupky neměla. Jenom na krku jednou za čas se mi udělali dva dlouhy černý a to mám do teď. Vlasy mi teda naopak začaly padat, ale to mi spravil biosil. Počkej teda na odpověď někoho jiného. Za mě jsem jenom zhubla a zmizelo PCOS. Žádný další efekt jsem nezaznamenala.

Váš příspěvek
Reklama