Výlet - okolí Ostravy

1281
20.7.13 16:38

vylet - okoli Ostravy

Ahoj, potrebovala bych poradit, kam se vydat z Ostravy na vylet - prijedeme s pulrocnim kojencem, tak to nebude na zadne tury, ale chtela bych nasat atmosferu naseho kraje a nebyt jen v Ove ;) Nemame auto, takze spis aby bylo dobre spojeni busem nebo vlakem. Ani jsem nikdy nebyla v okolnich mestech, jako treba Bohumin, Opava, atd. Neni tady nekdo odtama, kdo by poradil, jestli je tam neco hezkeho k videni, pripadne moznost se slusne najist?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11133
20.7.13 17:12

@KlaraBoch
centrum Opavy je pekne, ale male, je to na chvilicku. Ale vlakem jde v pohode dojet do Hradce n. Moravici, tam je krasne. Nahoru k zamku je to sice od nadrazi slusna prochazka do kopce, ale na vikendovy vylet idealni.
Nenarocny vylet je do Silherovic - zamecka park je fajn na prochazku. jezdi tam nejake MHD, ale nevim, co presne.
Dale treba Kravare - pekna vesnice a zamek s parkem (vlak pres Opavu nebo bus), Hukvaldy - hrad, obora (bus)

Je toho hodne, zalezi, jak daleko byste chteli jet a co vas vic laka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
784
20.7.13 17:13

Ahoj, zrovna Bohumín a Opavu moc neznám. Já mám ráda třeba Štramberk (výstup na Štramb. trůbu, hezká procházka a dobré restaurace), pak Hukvaldy (procházka na hrad, do obory mezi zvířátka, ale o dobrém jídle v okolí fakt nevím :nevim: je to spíš vyložřeně procházka do přírody ). Nebo Slezskoostravský hrad, je blízko a pokud natrefíte třeba i na někjakou zajímavou akci, tak to bude zážitek. A pak mě napadají ještě Pustevny, ale nevím, jak by prcek zvládl lanovku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
20.7.13 17:19

Jeste me napadl naprosto pohodovy vylet s kocarkem - MHD bus do Klimkovic k lazenskym domum a pak pesky dolu do Klimkovic. super prochazka a za chvili jste doma.

jinak par tipu:
http://www.kudyznudy.cz/…o-kraje.aspx

http://www.kraj-moravskoslezsky.cz/…ke_perly.pdf

http://www.beskydy-info.cz/zajimavosti#t

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1281
20.7.13 17:37

Dekuju devcata ;) Ty Silherovice me vubec nenapadly! to by za hezkeho pocasi slo :) Pustevny a skanzen mame v planu, az bude mala vetsi..Manzel je docela lenoch, takze na nejake chozeni moc neni, takze to je spis tak nekam dojet, spojit to s obedem, kratka prochazka a zase zpet 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1483
20.7.13 17:41

Opava je pro takové nenáročné procházky přímo ideální. Z Ostravy jezdí nízkopodlažní elefant, vlakové nádraží je kousíček od centra, je tu také spousta krásných parků, příjemné posezení v kavárně Obecního domu (chodí tam spousta dětí) a dobře by se dalo najíst ve nekuřácké restauraci Tiskárna kousek vedle:) Jinak Hradec nad Moravicí také stojí za to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1281
20.7.13 17:50

@missmiri to taky zni lakave. Jako Ostravacka jsem ani v Opave nikdy nebyla, tak to asi napravime. jeste se podivam se, jestli ta Tiskarna nema menu na netu, manzel je vege, takze vzdycky mame problem prave objednat neco prijatelneho, aby to nebyl furt jen smazeny syr… ikdyz ten bych si ted zrovna dala 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1483
20.7.13 17:53

@KlaraBoch Jo, mají webovky, přesně restaurace u Tiskárny. Mají tam i nějaká přímo vegetariánská jídla. Jinak tam hodně chodí rodiny s dětmi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1281
20.7.13 18:18

Jo, uz se na to divam. to jsou takovy ty popisy jidel, jak to zabere s nadsazkou receno pomalu nekolik radku, zni to vsechno tak dobre, ze nevim, co si vybrat a pak to je takova ta moderni pidiporce, ze bych snedla i tri naraz :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1483
20.7.13 18:48

@KlaraBoch TAk pokud se chcete pořádně „nažrat“ viz. těstoviny a pizza, tak doporučuju Gastrii. :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1281
20.7.13 19:11
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22750
20.7.13 19:25

Opava elefantem, Havířov na druhou stranu, dál je Chotěbuz se slovanským hradištěm, Nový Jičín (s přestupem, ale do hoďky).
My jsme dneska byli v Miniuni, chystáme se na výlet do Poodří a i na ty Klimkovice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5695
20.7.13 21:16

https://www.emimino.cz/…rava-152028/
Třeba i tady něco najdeš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30420
20.7.13 21:43

Tak já jsem přímo z Bohumína, nádherná procházka je po meandrech Odry :-)) je to úžasné místo :-) z Ostravy jede bus přímo až do Starého Bohumína a na stezku je to pár metrů :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1281
21.7.13 07:49

@Januliiik :kytka: dalo by se to projet i s kocarkem nebo bych musela s nositkem?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama