Vyloučení během semestru

Anonymní
24.2.21 11:59

Vyloučení během semestru

Dobrý den, měla bych na Vás dotaz. Momentálně studuji na VŠ, jsem v prvním ročníku a první semestr mám už za sebou, ale v studiu nechci pokračovat. Mám v plánu udělat přijímačky na jinou školu a z této odejít. Důležitý je pro mě status studenta, který bych si chtěla zachovat než nastoupím do nové školy. Chci se zeptat, jestli je možné, že by mě v průběhu letního semestru mohli vyhodit, pokud nebudu plnit požadavky (úkoly, eseje,…) u přednášek a cvičení? Dočetla jsem se, že pokud budu mít za oba semestry 40 kreditů, tak mohu dále pokračovat ve studiu. Chybí mi 8 kreditů, takže chápu správně, že když splním nějaké předměty, které budou dohromady dělat těch 8 kreditů, tak pokračuji ve studiu dále? Potom až se dostanu na novou školu, tak se buď nezaregistruji do nového akademického roku nebo ukončím studium. Děkuji za odpovědi.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
151
24.2.21 12:05

Hlavně pak oficiálně to studium ukonci, množí se případy, kdy ač student nemohl z důvodu nesplnenych předmětů pokračovat ve studiu a oficiálně ho neukoncil je stále veden školou jako student a po 26 taky, pak škola vymáhá peníze za semestr- tuto práci běžné dělá Univerzita Palackého v Olomouci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2845
24.2.21 12:06

Chapes to spravne, staci splnit pocet kreditu pro postup do dalsiho rocniku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8948
24.2.21 12:07

Pokud jste postoupila do jarního semestru, tak vás vyhodí až na podzim, až nebudete mít dostatečný počet kreditů. Takže když nebudete na jaře dělat vůbec nic, vyhození během semestru nehrozí (teda pokud nemáte na škole nějaká podivná pravidla :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3845
24.2.21 12:12

To záleží, jak je to právě u vás ve škole nastavené - liší se to škola od školy. Musíte mít někde uvedené, kdy probíhá kontrola plnění studijních povinností, zpravidla to bývá buď na konci akademického roku (tj. vyhazuje se jen vždycky na konci ročníku), nebo po každém semestru - ale to už bys asi teď zjistila. Za nenošení úkolů během semestru se nevyhazuje asi nikde.

Nicméně, zvaž, zda si to studium nenechat přerušit, když víš, že v něm nebudeš pokračovat - máš ze zákona nárok na určitou bezplatnou dobu studia a pokud ji překročíš, jsou za to dost mastné poplatky, tak aby se ti to nakonec nevyplatilo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7638
24.2.21 12:38

Radši studium ukonči a jdi pracovat. Když si necháš „status studenta“, tak se ti počíta každý den do počtu dní co ti je placené studium od státu. Aby ses pak nedivila, když na druhé škole po tobě budou chtít zaplatit semestr nebo dva před koncem. A může to by i 20tis za semestr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3845
24.2.21 12:48

@Cenarius 20 tisíc? To jsi z levného kraje. Třeba na UK je to podle oboru OD 20 tisíc až třeba do 54 tisíc za semestr. Ale jasně, jsou i školy, kde je to méně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34046
24.2.21 12:51
@Umík píše:
Hlavně pak oficiálně to studium ukonci, množí se případy, kdy ač student nemohl z důvodu nesplnenych předmětů pokračovat ve studiu a oficiálně ho neukoncil je stále veden školou jako student a po 26 taky, pak škola vymáhá peníze za semestr- tuto práci běžné dělá Univerzita Palackého v Olomouci.

Kde máš nějaké kazuistiky, že toto Upol dělá? Studuji tam navazující a za ty 4 roky znám spoustu případů, kdy byl poplatek zarantne snížen nebo úplně odpusten jen ze sociálních důvodů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16262
24.2.21 12:52

@klamonožka a jsou i fakulty, kde se to odpouští, fakt jak kde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2845
24.2.21 12:53
@Cenarius píše:
Radši studium ukonči a jdi pracovat. Když si necháš „status studenta“, tak se ti počíta každý den do počtu dní co ti je placené studium od státu. Aby ses pak nedivila, když na druhé škole po tobě budou chtít zaplatit semestr nebo dva před koncem. A může to by i 20tis za semestr.

Pokud je v prvaku a dalsi studium nebude moc prodluzovat, tak ji to vyjde uplne v pohode

Příspěvek upraven 24.02.21 v 12:56

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
151
24.2.21 12:54
@Pears206 píše:
Kde máš nějaké kazuistiky, že toto Upol dělá? Studuji tam navazující a za ty 4 roky znám spoustu případů, kdy byl poplatek zarantne snížen nebo úplně odpusten jen ze sociálních důvodů.

Mám to z nejbližšího okolí, kde i když byl doložen úmrtí list rodiče nic sníženo nebylo. Navíc ta osoba, když se jí na studijním tehdy ptali uvedla, že končí se studiem. Po X letech, měsíc před tím, než by se to promlčelo se najednou škola ozvala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3845
24.2.21 12:58
@debra.morgan píše:
@klamonožka a jsou i fakulty, kde se to odpouští, fakt jak kde.

Nepleteš si to s poplatkem za DALŠÍ studium? :think: Tj. když člověk studuje na titul, který už ale má? Tam často jsou ty poplatky nulové, ale že by byly nulové poplatky za DELŠÍ studium, s tím jsem se ještě nesetkala.
Našla jsem nějaký článek, že je jediný případ v ČR a to je na MENDELU a to v prvním roce překročení, pak už se to taky platí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16262
24.2.21 13:00
@klamonožka píše:
Nepleteš si to s poplatkem za DALŠÍ studium? :think: Tj. když člověk studuje na titul, který už ale má? Tam často jsou ty poplatky nulové, ale že by byly nulové poplatky za DELŠÍ studium, s tím jsem se ještě nesetkala.
Našla jsem nějaký článek, že je jediný případ v ČR a to je na MENDELU a to v prvním roce překročení, pak už se to taky platí.

ne, nepletu, spolužáci z vš, kteří už studovali, ale studium nedokončili psali děkanovi dopis o prominutí, bylo jim vyhověno a nebyly to socialni pripady. zaleželo jak se dopis napsal, ne všem bylo prominuto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3845
24.2.21 13:06
@debra.morgan píše:
ne, nepletu, spolužáci z vš, kteří už studovali, ale studium nedokončili psali děkanovi dopis o prominutí, bylo jim vyhověno a nebyly to socialni pripady. zaleželo jak se dopis napsal, ne všem bylo prominuto.

Jo, tak to jo, ale není to vůbec samozřejmost. Obvykle promíjí, když je to překročené jen o kousíček, nebo právě z nějakých sociálních nebo zdravotních důvodů. Nelze se na to moc spoléhat, záleží dost škola od školy, jak je to tam zavedené. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7638
25.2.21 07:42
@klamonožka píše:
@Cenarius 20 tisíc? To jsi z levného kraje. Třeba na UK je to podle oboru OD 20 tisíc až třeba do 54 tisíc za semestr. Ale jasně, jsou i školy, kde je to méně.

Jasný, já těch 20 střelil jen jako příklad.

@Ernais píše:
Pokud je v prvaku a dalsi studium nebude moc prodluzovat, tak ji to vyjde uplne v pohodePříspěvek upraven 24.02.21 v 12:56

Ono se to počítá na kalendářní dny. A stačí aby na konci chybělo třeba 20 dní a už „naval prachy šmejde“ :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat