Studium medicíny, je to pro mě?

Anonymní
23.2.21 09:27

Studium medicíny, je to pro mě?

Ahoj holky, tento rok maturuji a měla bych si vybrat, co nejdříve vysokou školu. Můj sen vždycky byla medicína, ale čím se to blíží, tím větší mám z toho strach a hlavně respekt. Myslím, že jsem cílevědomá, tudíž, když si za něčím jdu, tak se to snažím zvládnout zuby nehty. Problém je v tom, že studuji gymnázium a nejsem dle mého názoru nějaká nadprůměrná studentka. Chemie mi moc nejde, snažím se ji pochopit, nějakým způsobem mi ty věci do hlavy nalezou, ale moc mě to nebaví. Biologie mě naopak baví hodně, každopádně, jak to chodí na medicíně? Je tam stejný důraz na biologii, jak na chemii? Je to opravdu, tak těžké, jak se říká? Dá se to skloubit i s osobním životem, nebo (jak sem slyšela) je to téměř nemožné :,(. Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
23.2.21 09:29

Jinak, co se týče psychiky - jsem podle mě vyrovnaná osoba, četla jsem nějaké diskuze tady na emiminu, kde právě holky narážely na to, že je to psychicky velmi těžké, proto to zmiňuji.

• Citovat
  • Nahlásit
8146
23.2.21 09:30

A připravujes se aspoň na ty prijmacky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20543
23.2.21 09:38

A co zubařina? prý lehčí a pacoši tě budou na rukou nosit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8146
23.2.21 09:42
@ka2ka píše:
A co zubařina? prý lehčí a pacoši tě budou na rukou nosit

No to teda nevím. Sestrenice od ex chtěla taky dělat zubaře a nevzali ji, tak vystudovala klasickou medicínu. A to byla nadprůměrně chytrá. Její mamka taky doktorka, otec právník. Na zubaře je strasnej natřesk a berou málo. Což úplně nechápu když he zubaři neustále nedostatek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4570

Co vím z okolí (mám kolegy a kolegyně ve věku rodičů středo a vysoko-školáků), tak kdo šel na medinu, tak hodně samostudoval doma, někteří chodili na doučování právě z chemie i z fyziky (ta je u přijímaček taky), na netu se dají dohledat starší testy - třeba tady https://www.lf3.cuni.cz/3LF-66.html
je potřeba si to prostě vysedět.. a hodně studovat sám.. někteří odpadávají koncem druhého/třetího semestru, protože nezvládají tempo/učivo/zápočty/zkoušky/kredity..
(tam mívají problém třeba holky ze zdravky, kterým chybí gymplácký základ v přírodních vědách), navíc je to dost fin. zátěž (jedna knížka za litr není problém..), ale kdo vydrží, tak super.. musíš hodně popátrat a zkoušet ty testy, to ti napoví, zda na to máš či ne (přijímačky zkus v každém případě)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Já tedy osobní zkušenost nemám ale samozřejmě z toho co jsem zaslechla a co tady všichni víme tak medicína je opravdu nejnáročnější obor. Na druhou stranu já na tvém místě bych to zkusila protože když to aspoň nezkusíš tak si myslím že by sis to celý život vyčítala. Jinak pokud jde o tu chemii tak vždycky se dá sehnat nějaké doučování. ;) No a pokud to zkusíš a prostě to nějakým způsobem nevyjde tak přeci vždycky se dá vybrat něco jiného a hold ti to studium bude teda trvat déle ale aspoň si prodloužíš mládí. :lol: Jinak pokud jde o nějaký ten soukromý život tak si myslím že prostor na to je ale minimální záleží taky třeba na tom jaké pochopení by pro to měl tvůj přítel a jak moc by při tobě stál a podporoval tě v tvém snu :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20543
23.2.21 09:49
@JancaS84 píše:
No to teda nevím. Sestrenice od ex chtěla taky dělat zubaře a nevzali ji, tak vystudovala klasickou medicínu. A to byla nadprůměrně chytrá. Její mamka taky doktorka, otec právník. Na zubaře je strasnej natřesk a berou málo. Což úplně nechápu když he zubaři neustále nedostatek.

kamarádka udělala zubařinu její sestra medinu, je fakt že berou málo ale prý je o lehčí a to že beou málo nevím proč to dělají zubaře aby jsi lupou hledal

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4570
23.2.21 09:54

@ka2ka souhlas..
kamarádčina dcera vystudovala stomatologii a hned první rok své otevřené praxe naplnila totálně stav a nedá se k ní už dostat.. zubařů je jak šafránu a kdo na to má žaludek a vlohy tak hurá do toho :potlesk: škoda, že mně dcery řekly, že se nikomu ve smradlavé puse hrabat nebudou :oops: pubertální upřímnost, no.. ale zkusila jsem se aspoň zeptat ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.2.21 09:56

Studium medicíny je o sezení na zadku a šprtání, chemie moc není, nic dramatického. Ale je to o tom, jestli si ochotna tomu obětovat tolik času. Jestli se rozhodneš, tak první se perfektně připravit na přijímačky a na ně i včetně chemie i fyziky.

• Citovat
  • Nahlásit
4067
23.2.21 10:11

Nechci rýpat, ale protože jsi na gymplu, tak bych doporučila doučit se taky interpunkci ve větách, máš tady hned několik chyb.. Minimálně k maturitě se ti to bude hodit a jestli i na medicíně, to nevím :nevim:…ale pokud tě ta medicína láká, tak to zkus, skončit můžeš vždycky ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.2.21 10:11
@Anonymní píše:
Ahoj holky, tento rok maturuji a měla bych si vybrat, co nejdříve vysokou školu. Můj sen vždycky byla medicína, ale čím se to blíží, tím větší mám z toho strach a hlavně respekt. Myslím, že jsem cílevědomá, tudíž, když si za něčím jdu, tak se to snažím zvládnout zuby nehty. Problém je v tom, že studuji gymnázium a nejsem dle mého názoru nějaká nadprůměrná studentka. Chemie mi moc nejde, snažím se ji pochopit, nějakým způsobem mi ty věci do hlavy nalezou, ale moc mě to nebaví. Biologie mě naopak baví hodně, každopádně, jak to chodí na medicíně? Je tam stejný důraz na biologii, jak na chemii? Je to opravdu, tak těžké, jak se říká? Dá se to skloubit i s osobním životem, nebo (jak sem slyšela) je to téměř nemožné :,(. Děkuji.

A co zkusit třeba obor zdravotní sestra, fyzioterapeut nebo něco podobného?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68858
23.2.21 10:13
@Anonymní píše:

První roky je chemie hodně. Já neuměla z chemie nic a dala jsem to vcelku v pohode. Ale musela jsem to fakt dohnat. Ne, že by mi chemie nešla, já ani nevěděla, jestli by mi šla, pac jsme měli alokace a nic jsme se neučili.

Podle me hlavní je, aby měl člověk pevné nervy a bavilo ho se učit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68858
23.2.21 10:14
@darekp píše:
Nechci rýpat, ale protože jsi na gymplu, tak bych doporučila doučit se taky interpunkci ve větách, máš tady hned několik chyb.. Minimálně k maturitě se ti to bude hodit a jestli i na medicíně, to nevím :nevim:…ale pokud tě ta medicína láká, tak to zkus, skončit můžeš vždycky ;)

No, tak sis nahonila ego a stala jsi se lepším člověkem. Gratuluji. :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4067
23.2.21 10:29
@Lama Lama píše:
No, tak sis nahonila ego a stala jsi se lepším člověkem. Gratuluji. :potlesk:

Proč nahonila ego? Však jsem jí napsala úplně slušně, že v češtině má ještě trošku mezery, no a co? Chodí na gympl a bude maturovat, tak by to asi měla umět, ne? A opravdu v prvním příspěvku má několik chyb, má čárky tam, kde vůbec nemají být.. Nepotřebuju si na nikom honit ego, narozdíl od někoho :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat