Výměna kotle v roce 2022

800
4.12.18 15:36

Výměna kotle v roce 2022

Hezký den, zajímalo by mě, kolik z vás plánuje povinnou výměnu kotle (1.třídy) v roce 2022? Já už pomalu vybírám kotel ale dnes jsem se bavila se známou a ta se mi vysmála proč to vůbec řeším, že si to stejně nikdo měnit nebude :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

4103
4.12.18 15:43

No to asi bude.Protože ty to pak musíš prokázat čím topíš.Nás to taky čeká.Štve mě to už teď :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
800
4.12.18 15:47

No to jsem taky říkala a ona jen ha ha ha, ty si jako myslíš, že všichni budou měnit kotel jo? Tak říkám, že jo, jinak hrozí flastr dražší jak kotel..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.12.18 16:25

My uz mame kotel vymeneny, vyuzili jsme dotaci na tento ucel a jsme spokojeni.

• Nahlásit
  • Citovat
800
4.12.18 16:32
@Anonymní píše:
My uz mame kotel vymeneny, vyuzili jsme dotaci na tento ucel a jsme spokojeni.

Též jsem chtěla využít poslední vlny, která by měla být po novém roce ale typy kotlů nám nevyhovují.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5745
4.12.18 16:37

Měli jsme dvojku. V roce 2022 by mu bylo deset let. Z nepochopitelných důvodu nám odešel před měsícem po šesti letech. Takže máme už 5. Měli jsme tu výměnu naplánovanou na ten rok 2022, protože ze zkušeností nám kotel před tím vydržel cca deset let. Nevyměnit bychom si netroufli, asi jsem příliš poctivý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3797
4.12.18 16:43

@Miasofi o jaky kotle se jedna,na tuhy palivo?My menili loni,tak doufam ze mame spravnej a nebudeme muset menit zase.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
800
4.12.18 16:46
@Ivana 85 píše:
@Miasofi o jaky kotle se jedna,na tuhy palivo?My menili loni,tak doufam ze mame spravnej a nebudeme muset menit zase.

Pokud jsem správně pochopila, tak ano na tuhá paliva, třída 1. Teď už se nesmí prodávat a od toho roku 2022 se nebudou smět už ani používat

@alisekR
Taky si netroufám nevyměnit. Proto mě překvapilo, že někdo o výměně ani neuvažuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3797
4.12.18 16:50

@Miasofi ty jo tak ted vubec nevim jakou tridu mame,ale pevne doufam ze kdyz jsme ho loni menili tak by nas na to upozornili.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69308
4.12.18 16:54

No já doufám, že půjdou tvrdě po těch, co to nevymění, protože někdy co jde z těch komínů, to je naprostý děs.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
800
4.12.18 17:48
@Ivana 85 píše:
@Miasofi ty jo tak ted vubec nevim jakou tridu mame,ale pevne doufam ze kdyz jsme ho loni menili tak by nas na to upozornili.

To určitě upozornili. Třídy 1 a 2 už se nemohou prodávat několik let a myslím, že od letoška už ani třída 3. A právě od toho roku 2022 už se jedničky ani dvojky nesmí používat, já mám toho plnou hlavu už teď a pak potkám známou a ta mě odbyla, že jsem úplně blbá, když si myslím, že to řeší ještě někdo jiný než já.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.12.18 18:41

My když jsme si nechávali loni dělat revizi, tak nám servisní technik říkal, že se do toho našeho kotle dá koupit za pár stovek jakási vložka (nebo nevím, jak se přesně nazývá ten díl), čímž se změní emisní třída a budeme moct v klidu topit dál. Akorát říkal, že to s tím blbě hoří, tak říkal, ať to máme doma, když se nahlásí kontrola,ať to tam vložíme a pak ať to zase vyndáme :nevim: Další z nesmyslných nařízení :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.12.18 19:32

Ačkoliv máme svědomí čisté, můj přítel kategoricky odmítal případné kontroly v baráku a dokazovat čím topíš nebo netopíš. Bral to jako zásah do soukromí. I když těžko se divit proč se mluví o tech kontrolách. Nestačím se divit čim lidi někdy topí. My jsme koupili polský kotel. Vyšel asi na 45tis + dalsich 20 za zapojeni, termostat a tak. Má ho většina našich známých a všichni mají dobré zkušenosti. Nepřipadá mi méně kvalitní, topí dobře a když se podívám na komín tak skoro neni videt ze topime.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama