Přepis domu na manžela

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.12.18 10:12
přepis domu na manžela

Zdravím, rodiče na mě přepsali barák a já teď jako vdaná bych chtěla polovinu napsat na manžela. Můžete mi poradit postup? Stačí zajít na katastrální úřad, nebo musím k notáři?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
terien
Echt Kelišová 8502 příspěvků 04.12.18 10:14

Zešílela jsi?? Proč bys takovou kravinu proboha dělala? Dary nespadají do SJM, buď ráda že je jenom tvůj.

Keyllah
Echt Kelišová 9771 příspěvků 04.12.18 10:15
@Anonymní píše:
Zdravím, rodiče na mě přepsali barák a já teď jako vdaná bych chtěla polovinu napsat na manžela. Můžete mi poradit postup? Stačí zajít na katastrální úřad, nebo musím k notáři?

Rozšířit SJM nejlépe u notáře a pak vklad na KN. Jen tak na okraj - jsi si tím jistá? v případě rozvodu by jste si to pak dělili půl na půl.

Uživatel je onlineKriss Tina
Kelišová 6094 příspěvků 04.12.18 10:18

No zaprvé bych to nedělala, aspoň ne pokud tam muž nechce vrazit ze svého větší množství peněz třeba na rekonstrukci. Chápeš, nevidíš do budoucna. Jinak mezi manželi zkušenost nemám, předávaly jsme se nemovitost loni se sestrou, musela se ocenit, sepsat darovací smlouva, ověřit podpisy a pak teprv na katastr, zadavala jsem to znamému, který je právník a vyzná se v nemovitostech, aby to sepsal a vyřídil za nás, protože v tomhle sme úplní antitalenti :mrgreen:

alisekR
Kelišová 5283 příspěvků 04.12.18 10:20

Nedělej to, pokud to nepotřebujete kvůli např, hypotece. Já jsem dostala taky náš barák darem po svatbě. A jsem majitelkou sama. V případě mého úmrtí dědí manžel i s dětmi. V případě rozvodu je jen můj. Považuji ho za rodinný majetek mojí původní rodiny. I chalupu a pozemky, co jsem ještě dostala. Jinak pokud to opravdu chceš, musíš sepsat darovací smlouvu. Doporučuji ji nechat napsat právníkem, protože u darování poloviny se to bude muset nějak vymezit. A nejsem si jistá, jestli se používá ještě status ideální poloviny.

terien
Echt Kelišová 8502 příspěvků 04.12.18 10:20
@Kriss Tina píše:
No zaprvé bych to nedělala, aspoň ne pokud tam muž nechce vrazit ze svého větší množství peněz třeba na rekonstrukci. Chápeš, nevidíš do budoucna. Jinak mezi manželi zkušenost nemám, předávaly jsme se nemovitost loni se sestrou, musela se ocenit, sepsat darovací smlouva, ověřit podpisy a pak teprv na katastr, zadavala jsem to znamému, který je právník a vyzná se v nemovitostech, aby to sepsal a vyřídil za nás, protože v tomhle sme úplní antitalenti :mrgreen:

Ani tak bych to neudělala. V případě rozvodu se vypořádají za tu rekonstrukci a barák ji zůstane.

TopSecret
Ukecaná baba ;) 1396 příspěvků 04.12.18 10:20
@terien píše:
Zešílela jsi?? Proč bys takovou kravinu proboha dělala? Dary nespadají do SJM, buď ráda že je jenom tvůj.

No. Pak se nedivim, ze je takova rozvodovost.
Ale kdyby to bylo obracene, tak bys taky rikala, at to na ni neprepisuje?

elen-ka
Extra třída :D 12581 příspěvků 23 inzerátů 04.12.18 10:21
@Anonymní píše:

Nedělej to.

terien
Echt Kelišová 8502 příspěvků 04.12.18 10:22
@TopSecret píše:

No samozřejmě. Tohle může udělat jednom blázen. Rozvodovost s tím nemá nic společného.

Keyllah
Echt Kelišová 9771 příspěvků 04.12.18 10:25
@TopSecret píše:

a co to má společného s rozvodovostí? :think: jakože v den svatby musí na sebe oba napsat vše, co do té doby získali ať už prací nebo darem? proč? nenahrávalo by spíš toto osobám, které jdou jen po majetku, a následoval by rozvod? ;)

elen-ka
Extra třída :D 12581 příspěvků 23 inzerátů 04.12.18 10:26
@TopSecret píše:

Tak já tedy ano. Nečekala bych, že manžel přepíše na mě polovinu domu, který dostal darem od rodičů.

Uživatel je onlineejhle
Závislačka 2836 příspěvků 04.12.18 10:33

@TopSecret ale to není o rozvodovosti. To je o obezřetnosti. Stát se může cokoliv. Manžel i já máme nemovitost darovanou a děděnou. Ani jeden z nás po tom druhém nechce přepis poloviny. O nemovitosti se společně staráme a společně je užíváme. Neříkáme moje/tvoje. Jsme spolu 17 let, na rozvod to nevypadá…ale nikdy nevíš…

TopSecret
Ukecaná baba ;) 1396 příspěvků 04.12.18 10:33
@Keyllah píše:
a co to má společného s rozvodovostí? :think: jakože v den svatby musí na sebe oba napsat vše, co do té doby získali ať už prací nebo darem? proč? nenahrávalo by spíš toto osobám, které jdou jen po majetku, a následoval by rozvod? ;)

No treba to, ze dost lidi spolu zije vedle sebe.
A nejaky zadni vratka, to se mi silne nelibi. Verim, ze co davas druhym, to se ti vrati.(tim nemyslim majetek, ale zpusob chovani)
Ja kdybych neco dostala darem a byli spolu uz treba 10 let a vic, tak bych ho klidne prepsala. Jako ukazku toho, ze s tim clovekem pocitam i do budoucna.
Ne hned po svatbe.

A hned tady soudit a psat, ze zesilela. Trochu silny slova. Nevime, jak jsou spolu dlouho, jaky maji vztah, kolik deti.
A hlavne nam do toho nic neni. Ona se ptala, jak to ma udelat. Ne, jestli to ma udelat.

terinka4444
Hvězda diskuse 68524 příspěvků 04.12.18 10:34
@TopSecret píše:

ano, neměla bych potřebu hamstat po manželově baráku, který dostal od rodičů. A ty předpoklad, že zrovna my dva bychom se rozváděli, ten je minimální. Přesto, jsme manželé, majetek využíváme všechen společně, pokud by se vráželo do domu společné peníze, dá se na to sepsat papír, a je to předmětem dělení SJM. Ale že bych musela být vlastníkem jeho baráku? Ani omylem. A zrovna tak on neprahne po mém domě. Stejně ho dostane jedno z našich dětí.

Lalelale
Závislačka 2710 příspěvků 04.12.18 10:34
@elen-ka píše:
Tak já tedy ano. Nečekala bych, že manžel přepíše na mě polovinu domu, který dostal darem od rodičů.

Přesně tak. Něco jiného je, když spolu (jako mnoho žen tady) mají hypotéku a pritom je barák napsany jen na chlapa. Zakladatelka dělá dost nebezpečnou věc

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Netradiční manželství Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, na byt nemáme!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Netradiční manželství Moniky Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, ceny bytů jsou vysoké!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >