Vymrznutí hrubé stavby

2
19.4.21 13:14

Vymrznutí hrubé stavby

Ahoj ;) takový dotaz pro někoho kdo stavěl..ať firmou nebo svépomocí.. říká se, že s dnešními technologiemi není třeba nechávat hrubou stavbu vymrznout přes zimu.. myslím že kde která stavební firma to vůbec nedělá.. Je tu někdo kdo má zkušenosti..? Nenechal stavbu sednout a teď má problémy s praskajícími zdmi, nebo naopak v pohodě? Jedná se mi spíš o zkušenosti po X letech bydlení… :) :) Díky za zkušenosti ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20127
19.4.21 13:40

Ono se to dělalo spíš kvůli vodě, která byla v maltě a přišlo jí tam fakt hodně. Aby dům co nejvíce vyschnul. Dneska se do směsí dává vody minimum a navíc se dává minimální vrstva lepidla na itong. Takže vymrznutí poněkud ztrácí smysl. Paradoxně dneska přijde více vody do omítek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
19.4.21 13:51

Noo to už jsem taky někde vyčetla, ale taky že tihou stavby si půda za tu zimu sedá… Jak se mění počasí a různě..a když se pokračuje ve stavbě hned, tak to pak může dělat zmiňované praskliny… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20127
19.4.21 13:56
@mmmonca píše:
Noo to už jsem taky někde vyčetla, ale taky že tihou stavby si půda za tu zimu sedá… Jak se mění počasí a různě..a když se pokračuje ve stavbě hned, tak to pak může dělat zmiňované praskliny… :think:

Od toho je kvalitně udělaná základová deska a podklad. Pokud někdo navyšuje pozemek a odflákne to, tak to může sedat a dům praskat. Ale to je vždy špatnou prací.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat