Vynechání krvácení při HA

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
TynazBrna
Stálice 53 příspěvků 23.11.18 22:26
Vynechání krvácení při HA

Ahoj holky.
Je mi 23, a minimálně 5 let beru HA - konkrétně Foxinette. Stalo se některé z Vás, že se vám s sedmidenní pauze prostě nedostaví „menzes“? Trvá to už třetí měsíc a celkem mě to znepokojuje.. 8o

Přečtěte si článek: Antikoncepce a těhotenství - hrozí?

Reakce:
P4ja
Kelišová 6614 příspěvků 23.11.18 22:35

Ano, může se to stát. A není to menzes, ale krvácení z vysazení. S klasickou MS to nemá nic společného.

TynazBrna
Stálice 53 příspěvků 23.11.18 22:36
@P4ja píše:
Ano, může se to stát. A není to menzes, ale krvácení z vysazení. S klasickou MS to nemá nic společného.

Ano, proto mám „menzes“ v uvozovkách..

P4ja
Kelišová 6614 příspěvků 23.11.18 22:41
@TynazBrna píše:
Ano, proto mám „menzes“ v uvozovkách..

Tak máš i odpověď na to, že se nemusí dostavit :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.11.18 23:00

Buď v klidu, já jsem to konzultovala i s lékařem (primář gynekologie) a ničemu to nevadí. Tak jsme se shodli, že je to příjemný bonus :)

P4ja
Kelišová 6614 příspěvků 24.11.18 03:27
@Anonymní píše:
Buď v klidu, já jsem to konzultovala i s lékařem (primář gynekologie) a ničemu to nevadí. Tak jsme se shodli, že je to příjemný bonus :)

Jj, buď v klidu. Negativa se dostaví později. Ale to už ti asi neřekl, co?

blumen
Hvězda diskuse 42808 příspěvků 24.11.18 05:14
@Anonymní píše:
Buď v klidu, já jsem to konzultovala i s lékařem (primář gynekologie) a ničemu to nevadí. Tak jsme se shodli, že je to příjemný bonus :)

Test sis ale udelala pro jistotu, ze?

Jinak ja bych to tak pozitivne nevidela, stat se to muze, ano. Ale aby pak telo po vysazeni HA vubec fungovalo tak, jak by melo.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.18 06:41

@blumen @P4ja
Svému lékaři věřím… jak už zaznělo, nejedná se o skutečnou menstruaci, díky HA nedorůstá sliznice, takže zkrátka nemá co odcházet. To potom můžete řešit, že už jen užívání HA ovlivňuje přirozené funkce těla bez ohledu na to, zda se krvácení dostaví nebo ne.

P4ja
Kelišová 6614 příspěvků 24.11.18 07:56
@Anonymní píše:
@blumen @P4ja
Svému lékaři věřím… jak už zaznělo, nejedná se o skutečnou menstruaci, díky HA nedorůstá sliznice, takže zkrátka nemá co odcházet. To potom můžete řešit, že už jen užívání HA ovlivňuje přirozené funkce těla bez ohledu na to, zda se krvácení dostaví nebo ne.

Ano o tom mluvím, že ten tvůj slavný bonus ve podobě absence krvácení a jiné „výhody“ HA, jsou ve skutečnosti danajským darem.

To nemá s tvým doktorem nic společného, jen jsem ještě nepotkala doktora, který by před napsáním HA pěkně vyjmenoval možné nežádoucí účinky a důsledky brání.
Ono totiž i ta samotná absence MS a nebo krvácení na povel může zakrýt mnohem větší problémy, které se při normální MS dají odhalit, protože se ta třeba zpozdí a nebo krvacics víc atd.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.18 08:14

@P4ja můj slavný bonus??? Trochu patetická, ne? Zakladatelka se neptala na nevýhody HA, ale na absenci krvácení. Vzhledem k tomu, že ji už x let používá, předpokládám, že o ní něco ví. No a mimochodem, můj lékař nevýhody vyjmenoval. Chodím jen k jednomu, takže jestli to běžně dělají i ostatní nevím.

P4ja
Kelišová 6614 příspěvků 24.11.18 08:43
@Anonymní píše:
@P4ja můj slavný bonus??? Trochu patetická, ne? Zakladatelka se neptala na nevýhody HA, ale na absenci krvácení. Vzhledem k tomu, že ji už x let používá, předpokládám, že o ní něco ví. No a mimochodem, můj lékař nevýhody vyjmenoval. Chodím jen k jednomu, takže jestli to běžně dělají i ostatní nevím.

A přesto to bereš jo? Se divím. 8o Já kdysi brala, a kdybych se měla rozhodnout znovu, tak do toho nejdu, a to jsem neměla problémy. Jenže tenkrát se o nežádoucích účincích moc nemluvilo a já si to úplně neuměla spojit. :?

Jinak moc nepředpokládám, že o ní zakladatelka ví dost. Jinak by se neptala na tohle. Myslím, že to bývá i v příbalovém letáku a i doktor mně to říkal.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.18 09:09

@P4ja sto lidí, sto názorů :) pro mě jsou zkrátka pozitiva větší než negativa. Pěkný den

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Slávek Boura obviněný z pašování drog: Nesmysl, měl jsem jen napsat bedekr!

Bývalý moderátor TV Nova Slávek Boura (54) čelí obvinění z pašování drog.... číst dále >

Daniel Nekonečný vedle pobledlé Vignerové už nevypadá jak z toho světa

Kromě finalistů Muže roku 2018 se na křest kalendáře vydal celý zástup hvězd,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >