Vyplácení neschopenky v těhotenství

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
25.4.22 11:52

Vyplácení neschopenky v těhotenství

Ahoj holky, :mavam:
nemám kolem sebe nikoho, kdo by mi poradil nebo věděl, jsem 11+6 jsem na neschopence teprv 14 dnů jelikož mám rizikovku, ohledně problému s příjmem potravy. Bylo mi řečeno že prvních 15 dní mě vyplácí zaměstnavatel a pak sociálka, ale ty peníze budu od sociálky dostávat kde? Nebo doktorce si mám říkat o vyplácení neschopenky? Vždy ke konci měsíce? Nebo peníze chodí automaticky? :( 8o

Budu ráda za každou radu :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19532
25.4.22 12:00

Jak kde? Na účet

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67441
25.4.22 12:01

@Gabriela98 nemusíš dělat nic, sociálka to přebere automaticky. Jen počítej s tím, že peníze budou chodit v jiném termínu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1528
25.4.22 12:02

Přijdou ti na účet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.4.22 12:07

:)

@martina.se
Moc se omlouvám, asi to zní blbě.. jen jsem se bála jestli o ně nemám žádat nebo podobně.. :)) nechtěla jsem něco po po *** :D :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67441
25.4.22 12:10
@Gabriela98 píše:
@martina.se
Moc se omlouvám, asi to zní blbě.. jen jsem se bála jestli o ně nemám žádat nebo podobně.. :)) nechtěla jsem něco po po *** :D :D

Jasně, v klidu. Nemusíš nikde žádat a v době elektronické neschopenky nemusíš ani dokládat tu neschopenku samotnou :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.4.22 12:15

@martina.se
Moc děkuju :kytka:

Příspěvek upraven 25.04.22 v 13:29

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29407
25.4.22 12:28
@np10021 píše:
Přijdou ti na účet.

Jenže ten účet musí nahlásit/vyplnit.
A hlavně by měla počítat s tím, že až to převezme SSZ, tak může být taky chvili bez peněz, než se to všehno zprocesuje. neb SSZ má 30 dní na vyplacení ( a to pouze za předpokladu, že jí tam ty podkladypřijdou od zaměstnavatele a doktora na první dobrou správně).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.4.22 12:39

@Svistice
Ahojky,
nahlásit? A kam? klasicky mojí doktorce? A kdy to mám začít řešit? :))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2421
25.4.22 13:07
@Gabriela98 píše:
@Svistice
Ahojky,
nahlásit? A kam? klasicky mojí doktorce? A kdy to mám začít řešit? :))

Sama jsem na neschopence nebyla, ale dělala jsem před RD mzdovou účetní a v papíru, ktery jsem jako zaměstnavatel posílala k neschopence na socialku bylo také číslo účtu, kam zaměstnanci posíláme vyplatu.

Takže si myslím, že ty nic řešit nemusíš. Každopádně se každý měsíc musí poslat potvrzení o zbraní dočasné pracovní neschopnosti. Jinak ti nevyplatí peníze za další mesic. To někteří doktoři posílaji automaticky na konci měsíce, někteří vždycky po kontrole a někdy je možná potřeba se připomenout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.4.22 13:24

@Nicole 1234
Moc ti děkuju za vysvětlení. Hned je mi o trochu líp, trošku v tom plavu :( ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat