Reklama

Výpočet alimentů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ivet23
Ukecaná baba ;) 1404 příspěvků 26.01.17 16:51
Výpočet alimentu

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak se budou vypočítávat alimenty. Manžel ma dceru s bývalého vztahu, jeho bývala ted bude žádat o alimenty a me zajímá jak to bude. Budou počítat i můj příjem k výpočtu alimentu? Jak je to s vyživovací povinnosti mám 2 dcery s předchozího vztahu bude mit manžel í k nim vyživovací povinnost? Bude se počítat o příjem od jeho bývalý a jejího chlapa? Snad je to srozumitelné

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Reakce:

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2294 příspěvků 26.01.17 17:15

Ne, ne a ne. Počítá se jen jeho příjem a tvoje děcka s výměrou jeho alimentů nemají nic společného. Stejně tak se nepočítá do výpočtu výživného příjem novýho partnera ex.

terrka83
Zasloužilá kecalka 638 příspěvků 26.01.17 17:22

Ke tvým dvěma dcerám z minulého vztahu by vyživovací povinnost mít neměl, tu má jejich vlastní otec (pokud si je tvůj nový manžel neosvojil). Bude mít vyživovací povinnost na tebe a svou dceru z bývalého vztahu. Tvůj příjem by v potaz brát neměli, u nás to tak bylo, ani se mě na to neptali, ani jsem to nikde nedokládala

Ivet23
Ukecaná baba ;) 1404 příspěvků 26.01.17 17:58

Děkuji za odpovědi, ja jsem prave nevěděla jak to je

ajvl
Zasloužilá kecalka 676 příspěvků 26.01.17 18:36

Rozhodující pro určení výše výživného na jeho dceru je pouze jeho čistý měsíční příjem, potom věk a potřeby nezletilé dcery a také to, zda se otec podílí i nad rámec výživného (pojistky, spoření, hrazení zájmových aktivit,…)fajn je, když se samozřejmě rodiče již předem na určité částce domluví. výživné je však potřeba platit již od data, kdy už spolu nebyli (alespon nějaké dočasné a v přiměřené výši - nejlépe tak, aby to bylo později prokazatelné)

canaglia
Závislačka 3615 příspěvků 26.01.17 22:56
@Ivet23 píše:
Děkuji za odpovědi, ja jsem prave nevěděla jak to je

Ty odpovědi jsou ale úplně špatně. Pro vyměření alimentů jsou rozhodující tyto faktory:

1. možnost a schopnosti a majetkové poměry
  2. životní úroveň jeho a dítěte, která má být v zásadě shodná.
  3. rozsah péče a nákladů s péčí o oprávněné dítě spojené

Takže pokud jeho životní úroveň ovlivňuje společný život s další ženou a jejími dětmi, měl by soud zohlednit i příjem této ženy a náklady na tyto děti, i když nejsou jeho. Rovněž by měl přihlédnout k tomu, zda starost o novou rodinu neomezuje jeho výdělkové možnosti a schopnosti.
Podstatný by měl být i podíl péče o dítě, na které má platit, čím více pečuje, tím méně by měl platit. Rovněž by soud měl přihlédnout k nákladům na dopravu dítěte mezi rodiči. V praxi to ale vypadá tak, že si soud vycucá nějakou částku z prstu, aniž by ji odůvodňoval a jediné zdůvodnění je, že to považuje za přiměřené.

Ivet23
Ukecaná baba ;) 1404 příspěvků 26.01.17 23:22

@canaglia ono je to vse složitější. Vypisovala byh to tady dlouho. My bydlíme v paneláku platíme 10 tisíc ona v baráku kde platí jen energie nic víc. Má od nas oblečení vše. Máme ji každých 14 dní a zrovna blízko to nemáme.

Lama Lama
Hvězda diskuse 47815 příspěvků 27.01.17 07:52
@Ivet23 píše:
@canaglia ono je to vse složitější. Vypisovala byh to tady dlouho. My bydlíme v paneláku platíme 10 tisíc ona v baráku kde platí jen energie nic víc. Má od nas oblečení vše. Máme ji každých 14 dní a zrovna blízko to nemáme.

každých 14 dní 14 dní nebo den nebo hodinu nebo víkend?
Jen za energie, tak to je fajn, šikovná, že si dokáže najít bydlení takle levně, zkuste to taky. ;)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.01.17 07:58

Ahoj holky. Mě za měsíc taky čeká soud ohledně péče a úpravy výživného a včera mi přišel dopis od soudu abych do deseti dnů doložila příjmy moje a mého současného partnera za poslední rok. Taky nerozumím tomu proč do toho pletou mého partnera.

canaglia
Závislačka 3615 příspěvků 27.01.17 08:03
@Anonymní píše:
Ahoj holky. Mě za měsíc taky čeká soud ohledně péče a úpravy výživného a včera mi přišel dopis od soudu abych do deseti dnů doložila příjmy moje a mého současného partnera za poslední rok. Taky nerozumím tomu proč do toho pletou mého partnera.

Podílí se na tvorbě tvé životní úrovně. § 915 o. z.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.01.17 08:37

Takže když podle tabulek zjistí že máme s přítelem dost peněz tak tatínkovi výši alimentů stanoví na minimum nebo žádné?

Lama Lama
Hvězda diskuse 47815 příspěvků 27.01.17 08:41
@Anonymní píše:
Takže když podle tabulek zjistí že máme s přítelem dost peněz tak tatínkovi výši alimentů stanoví na minimum nebo žádné?

tabulky jsou orientační. vychází se především z příjmů nepečujícího rodiče, ne pečujícího. Nicméně ve výsledku je to spíš na libovůli soudce.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.01.17 09:06

Jsem zvědavá jak to dopadne. Už jsme.meli soud před dvěma rokama kde dostal výživné 1500,–. Teď po dvou letech otec žádá o stridavou péči. Za celé ty dva roky ani jednou nezaplatil těch 1500, doufám že to bude mít nějakou váhu při rozhodování soudce.

canaglia
Závislačka 3615 příspěvků 27.01.17 14:33
@Anonymní píše:
Jsem zvědavá jak to dopadne. Už jsme.meli soud před dvěma rokama kde dostal výživné 1500,–. Teď po dvou letech otec žádá o stridavou péči. Za celé ty dva roky ani jednou nezaplatil těch 1500, doufám že to bude mít nějakou váhu při rozhodování soudce.

Bude to mít váhu.

Pribinacek
Povídálka 31 příspěvků 27.01.17 15:31
@canaglia píše:
Podílí se na tvorbě tvé životní úrovně. § 915 o. z.

Jak jí může soud přikázat doložit příjmy třetí osoby, když nemá přístup k jeho výplatnicím nebo jiným průkazným dokumentům?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Jak jsme přežili krmení z láhve

Jmenuji se Laura a jsem máma. Jako by to bylo včera, když jsem se nestačila... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Člověk bez titulu? „Póvl, který by měl chcípnout,“ řekla učitelka z Vysočiny

Měla jít dětem příkladem a vést je ke vzdělání. Učitelka z Vysočiny to ale... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Máma spala s Hitlerem, tvrdila krásná Romy, která by oslavila 80 let

Kdyby nezemřela ve 43 letech, oslavila by 23. září osmdesátku. V 17 letech... číst dále >

Reklama