Reklama

Výpočet nemocenské dle DZV

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.17 08:34
Výpočet nemocenské dle DZV

Zvládne někdo poradit ohledně výpočtu nemocenské a OČR?

Dívala jsem se na kalkulačky na internetu http://www.vypocet-nemocenske.cz/, v prosinci na začátku jsem byla na OČR s dítětem, dle informací z ČSSZ jsem měla DVZ 864 Kč, denní dávka 519 Kč. Bohužel od ledna pokračuji nemocenskou, kdy jsem od 9.ledna na neschopence. Chtěla jsem si vypočítat, kolik budu mít nemocenskou dávku od 22.dne právě dle informací o DVZ z té ošetřovačky. Jenže si myslím, že to počítá blbě, protože jsem tam zadala údaje člena rodiny (DVZ 1083, denní dávka 650) a nesedí to. Je těch 1083 už po té redukci? Nejde mi to vůbec do hlavy :zed: A s čím teda můžu počítat já? Dá se to z tohohle nějak odvodit? Možná @j.a.n.i1 :oops:

Reklama

Reakce:

Elishka1
Závislačka 2594 příspěvků 09.02.17 10:13

Za leden: 7 dnů krát 650
ale příjde mi, že ti ten dvz hodně skočil, měli jste v prosinci asi vysoké odměny..

Elishka1
Závislačka 2594 příspěvků 09.02.17 10:14

A nemocenská je teď od 15. dne

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.17 10:18
@Elishka1 píše:
Za leden: 7 dnů krát 650
ale příjde mi, že ti ten dvz hodně skočil, měli jste v prosinci asi vysoké odměny..

Nee, ten vyšší údaj je rodinného příslušníka, ne můj. A právě když jsem to dala do kalkulačky ten DVZ, vyšlo mi jiný (nižší) číslo pro denní dávku než mu vyplatili.

Elishka1
Závislačka 2594 příspěvků 09.02.17 10:19

1083 krát 0,6 je zaokrouhleně 650

Elishka1
Závislačka 2594 příspěvků 09.02.17 10:23

Je to vždy denní dávka krát počet dnů, u nemocenské od 15. dne, u ošetřovačky dny ošetřování (u neosamělého max. 9 dnů)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.17 10:25
@Elishka1 píše:
1083 krát 0,6 je zaokrouhleně 650

Takže v mém případě, kdy mám DVZ 864, tak denní dávka bude stejná, tj 519, jak jsem měla u OČR? To se mi moc nezdá, u neschopenky počítám že by to mělo být nižší ne? :nevim:

Elishka1
Závislačka 2594 příspěvků 09.02.17 10:27
@Anonymní píše:
Takže v mém případě, kdy mám DVZ 864, tak denní dávka bude stejná, tj 519, jak jsem měla u OČR? To se mi moc nezdá, u neschopenky počítám že by to mělo být nižší ne? :nevim:

ano, ten princip výpočtu je stejný, jen se ti to poupraví o prosinec a bude to od 15. dne

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.17 10:33
@Elishka1 píše:
ano, ten princip výpočtu je stejný, jen se ti to poupraví o prosinec a bude to od 15. dne

Ok, takže ještě jednou polopaticky pro analfabeta. Když jsem měla denní dávku při OČR 519, bude to od toho 15.dne stejná částka jako u OČR ju? Já furt myslela že to bude nižší, že OČR je co do peněz výhodnější :nevim:

Elishka1
Závislačka 2594 příspěvků 09.02.17 10:36

Očr je od 1. dne, nemocenská první tři dny nic, pak do 14. dne náhrada mzdy od zaměstnavatele za dny pracovní, od 15. dne nemocenská od ossz za dny kalendářní

519 by to bylo, kdybys začala marodit také v prosinci jako jsi měla ošetřování, teď se to, z čeho se to počítá, posune o měsíc, ale jestli máš pořád podobnou mzdu, tak to bude přibližně stejné (pro to, co dostáváš od ossz)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.17 10:40
@Elishka1 píše:
Očr je od 1. dne, nemocenská první tři dny nic, pak do 14. dne náhrada mzdy od zaměstnavatele za dny pracovní, od 15. dne nemocenská od ossz za dny kalendářní519 by to bylo, kdybys začala marodit také v prosinci jako jsi měla ošetřování, teď se to, z čeho se to počítá, posune o měsíc, ale jestli máš pořád podobnou mzdu, tak to bude přibližně stejné (pro to, co dostáváš od ossz)

Super, díky. No bude to asi trochu nižší skrz odměny, ale zas tolik to asi neudělá. Díky moc za nervy se mnou.

Elishka1
Závislačka 2594 příspěvků 09.02.17 10:53

Není zač

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

Člověk bez titulu? „Póvl, který by měl chcípnout,“ řekla učitelka z Vysočiny

Měla jít dětem příkladem a vést je ke vzdělání. Učitelka z Vysočiny to ale... číst dále >

Plačící Asia Argento z kauzy Me Too: Byla jsme mu nevěrná, ale kvůli mně se nezabil

Začala s hnutím Me Too, ve kterém jako jedna z prvních obvinila chlípného... číst dále >

Články z Ona Dnes

Šestadvacetiletá žena vážila jen sedmnáct kilo, dávali jí rok života

Kristina Karyaginová (26) z Ruska byla na pokraji smrti. Vážila jako čtyřleté... číst dále >

Příběh Vlasty: Dceru stíhá jedno neštěstí za druhým, začala pít

S manželem máme dvě děti, dceru a syna. Zatímco syn je dítě štěstěny, dcera... číst dále >

Reklama