Výpočet výše PPM a odměny

228
2.4.21 15:45

Výpočet výše PPM a odměny

Dobrý den,
měla bych otázku. PPM se vypočítá z hrubé mzdy, tedy z průměrné hrubé mzdy za poslední rok. Patří do hrubé mzdy i odměny?
Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1249
2.4.21 15:47

Ano, patří. Počítá se z posledních 12 měsíců.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
228
2.4.21 15:53

@Nicole 1234
Děkuji, patří i když se daní jinak? Dívala jsem se do výplatnice, ale přímo hrubou mzdu jsem tam nenašla. Jinakj ji mám samozřejmě na platovém výměru, ale ta je bez odměn :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1249
2.4.21 15:55
@Zeleňule píše:
@Nicole 1234
Děkuji, patří i když se daní jinak? Dívala jsem se do výplatnice, ale přímo hrubou mzdu jsem tam nenašla. Jinakj ji mám samozřejmě na platovém výměru, ale ta je bez odměn :)

Nevím tedy jak jinak by se mohli danit. Každopádně záleží hlavně na tom, jestli se z nich odvádí sociální pojištění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46736
2.4.21 15:56
@Nicole 1234 píše:
Nevím tedy jak jinak by se mohli danit. Každopádně záleží hlavně na tom, jestli se z nich odvádí sociální pojištění.

nemocenske pojisteni pro ppm

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1249
2.4.21 15:57
@matkabagristy píše:
nemocenske pojisteni pro ppm

Tak beru to tak, že když pracuje jako zaměstnanec, tak to není třeba rozlišovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46736
2.4.21 15:57
@Zeleňule píše:
@Nicole 1234
Děkuji, patří i když se daní jinak? Dívala jsem se do výplatnice, ale přímo hrubou mzdu jsem tam nenašla. Jinakj ji mám samozřejmě na platovém výměru, ale ta je bez odměn :)

na vyplatnim listku bys mela mit hrubou mzdu vcetne odmen, odvody na pojisteni (zdravotni, socialni, nemocenske´), cistou mzdu, slevu na poplatnika…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46736
2.4.21 15:58
@Nicole 1234 píše:
Tak beru to tak, že když pracuje jako zaměstnanec, tak to není třeba rozlišovat.

lidi byvaj zmateni, nemat je jeste vic

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6640
2.4.21 16:00
@Zeleňule píše:
@Nicole 1234

jak jinak se daní odměny? 8o a jak to, že jsi ve výplatnici nenašla hrubou mzdu? Co tam tedy máš uvedeno? Pokud ve výplatnici nemáš uvedené odměny, pak Ti je zřejmě dali „na černo“ bez odvedení SP, ZP. Tudíž se do výpočtu pro výplatu PPM logicky nezapočítají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
228
2.4.21 16:07

Na výplatnici jsem nenašla přímo kolonku,,hrubá mzda", jinak vše ostatní je tam uvedeno. Odměny mám naprosto legální a zdaněné, jenom když podepíší papír o poskytnutí odměn, tak z např. 3000,– mám nakonec na výplatnici cca 1800,–. Prostě se v tom nevyznám :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46736
2.4.21 16:32
@Zeleňule píše:
Na výplatnici jsem nenašla přímo kolonku,,hrubá mzda", jinak vše ostatní je tam uvedeno. Odměny mám naprosto legální a zdaněné, jenom když podepíší papír o poskytnutí odměn, tak z např. 3000,– mám nakonec na výplatnici cca 1800,–. Prostě se v tom nevyznám :nevim:

odmena 3000 je v hrubem, 1800 v cistem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
228
2.4.21 16:53

@matkabagristy
To samozřejmě chápu, stále mě překvapuje, jak je ta daň vysoká :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1249
2.4.21 16:54
@Zeleňule píše:
@matkabagristy
To samozřejmě chápu, stále mě překvapuje, jak je ta daň vysoká :)

Tam není jen daň, ale také odvod sociálního a zdravotního pojištění

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
589
2.4.21 16:57

Hrubou mzdu tam určitě uvedenou máš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46736
2.4.21 17:09
@Zeleňule píše:
@matkabagristy
To samozřejmě chápu, stále mě překvapuje, jak je ta daň vysoká :)

to je vcetne odvodu za pojisteni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat