Vypouklé břicho u dítěte

Anonymní
28.10.19 20:45

Vypouklé břicho u dítěte

Ahoj, v posledni dobe jsme si doma vsimli, ze ma nase dcera najednou vyvalenejsi bricho. V lete v plavkach nas to do oci nebilo… Meri 105cm, vazi 18.5kg. Ruce i nohy hubene. Jen bricho. Ne špek, ale kulatejsi, vyvalene dopredu. Na bolest si nestezuje. Ve 2 letech byla na operaci s pupecni kylou. Za mesic jdeme na petiletou prohlidku, proberu to s doktorkou. Mate nekdo podobnou zkusenost? Nechci plasit, honi se mi hlavou ale kdeco… Je dost vybirava v jidle. Ji, bohuzel, dost peciva. Ze by byla „nafoukla“ z toho?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

8968
28.10.19 20:50
@Anonymní píše:
Ahoj, v posledni dobe jsme si doma vsimli, ze ma nase dcera najednou vyvalenejsi bricho. V lete v plavkach nas to do oci nebilo… Meri 105cm, vazi 18.5kg. Ruce i nohy hubene. Jen bricho. Ne špek, ale kulatejsi, vyvalene dopredu. Na bolest si nestezuje. Ve 2 letech byla na operaci s pupecni kylou. Za mesic jdeme na petiletou prohlidku, proberu to s doktorkou. Mate nekdo podobnou zkusenost? Nechci plasit, honi se mi hlavou ale kdeco… Je dost vybirava v jidle. Ji, bohuzel, dost peciva.Ze by byla „nafoukla“ z toho?

Např. u celiakie mají děti nafouklé břicho. Po přechodu na dietu to postupně mizí. Jiné problémy nemá? Dělá se na to test z krve a v té době je třeba lepek jíst, takže sama jí to pečivo nevysazuj, až pokud by řekl lékař.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
10327
28.10.19 20:54

No pokud se zrovna moc nehýbe, tak to taky může být důsledek povoleného svalstva na zádech.

Pak by to chtělo zajít na fyzioterapii a případně přidat nějaké nápravné cvičení a obecně víc pohybové aktivity pro celou rodinu - musí to být něco, co děláte společně, ne co ona má za „trest“…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.10.19 20:55

@meduzza Celiakii v rodine mame, 2 pripady. Ale to by dcera mela nejake priznaky - prujem apod… Ten nemela nikdy.

• Nahlásit
  • Citovat
16385
28.10.19 20:59
@Anonymní píše:
@meduzza Celiakii v rodine mame, 2 pripady. Ale to by dcera mela nejake priznaky - prujem apod… Ten nemela nikdy.

Nemusí mít žádné příznaky. Tím příznakem může být třeba to vypouklé břicho. Jsou lidé, kteří nemají vůbec nic. Pokud to máte v rodině, rozhodně bych šla na testy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8639
28.10.19 21:01

Jestli to spíš není špatným držením těla. Některé děti se začnou prohýbat tak, že vyvalují pupík, ochablé svaly uvnitř těla, ploché nohy, může to souviset. Ale není ani žádný střízlík dle výšky a váhy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1054
28.10.19 21:01

@Ou Taky me to napadlo. Sportuje tak normalne. 1× tydne chodi na pohybove hry, jinak klasika ve skolce, pres leto kolo, bazen. Lita doma po zahrade, procházky s kocarkem apod. Cvicili jsme uz kvuli plochym noham. Zavolam zitra fyzioterapeutce a objedname se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3427
28.10.19 21:02

Opravdu měří v pěti letech 105cm? To má moje ani ne tříletá dcera… 18.5 kg na tuhle výšku mi přijde dost. Moje dcera má cca 14kg

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10967
28.10.19 21:03
@Tarinka píše:
Jestli to spíš není špatným držením těla. Některé děti se začnou prohýbat tak, že vyvalují pupík, ochablé svaly uvnitř těla, ploché nohy, může to souviset. Ale není ani žádný střízlík dle výšky a váhy.

zdá se ti velká na 5let? moje má 3 roky a měří 102 cm a váží 16,3 kg
možná má dcera zakladatelky víc kg na to, kolik měří?
moje dcera má váhu na 50 percentilu, takže akorát

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8639
28.10.19 21:16
@stinga píše:
zdá se ti velká na 5let? moje má 3 roky a měří 102 cm a váží 16,3 kg
možná má dcera zakladatelky víc kg na to, kolik měří?
moje dcera má váhu na 50 percentilu, takže akorát

No přijde mi těžší, ono je to teda různě daný i kostrou a tak, ale mám dvě holky, jedna měla pět v září a má 110cm a 15,5kg a ta starší byla vždy takové velké dítě, stejně stará děcka ve školce převyšovala o hlavu, ta měla v pětilech letech těch 18kg, ale 116cm :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10967
28.10.19 21:18

@Tarinka aha, tak to jo, taky se mi holčička zakladatelky zdá dost těžká na tu výšku, ale možná má opravdu takovou stavbu těla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4503
28.10.19 21:29

Z tou váhou výškou je to těžko nás malej má 3 roky 108cm a 16 kg a dcera má 6 prosinci má 114cm a 18kg, podle mě jde hodně o stavbu těla a dcera zakladatelky podle mě jen spátně drží tělo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11383
28.10.19 21:52

Moje dcerka je to same, ale zda se mi, ze se to zacina zlepsovat. Zacala opravdu hodne pozde chodit, prikladala jsem to tomu. Teprve bude mit tri, tak ted nevim jestli mam s nejakym cvicenim cekat. :think: :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8178
28.10.19 22:05

Taky máme doma pupkáče - dcera je hodně malá, takže testy na celiakii má za sebou a zatím ji má vyloučenou. Časem se to zlepšuje, ve 3 letech měla fakt obr pupek, teď jí jsou 4 a kousek a pomalu se to zatahuje. Snažím se s ní občas dělat věci jako jezdit trakařem (aby zatínala břicho), houpačku jsme vyměnili za kruhy (takže když se houpe, posiluje břicho). Jinak s ní cíleně zatím nic nedělám, my to máme v rodině, já i sourozenci jsme to měli stejně (v předškolním věku vystrčený pupek) a v průběhu prvního stupně se to zatáhlo samo, v dospělosti všichni štíhlí bez zdravotních problémů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama