Dostala jsem výpověď, poraďte

1Pavlina1
6.2.10 21:50

vypoved

Dobry den,Delala jsem sanitarku pote jsem nastouupila na materskou a kdyz mi skoncila tak mi nabidli pouze,abych delala uklizecku,tak mi napsali vypoved dohodou bez odstupnyho.5.2 2010 jsem mela poprve nastoupit do prace,ale vzala jsem si od 5.2.2010 marodni,a kdyz jsem prisla si pro vypoved mela jsem ji psanou od 4.2.2010.Mohu na ne marodit a nebo mam trvat na prepsani datumu na vypovedi?Praci jsem delala z laskou a oni semnou takhle zametli.dekuji za odpovedi.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

15672
6.2.10 21:53

Výpověď dohodou bez odstupného? Tak jestli jsi měla smlouvu na dobu neurčitou, tak to bych nepodepsala. Musí ti dát řádnou výpovědní lhůtu, tj zaměstnat na minimálně 2 měsíce a dát odstupné. Pokud dohodou, tak s odstupným..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1421
6.2.10 21:58

No, oni nemusí držet úplně stejné místo, jen místo odpovídající kvalifikaci a praxi, což v tomto případě asi je. Pokud ho nevezmeš, tak je to bez odstupného. Ale na tom datu bych trvala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15672
6.2.10 22:00

Jo tak to jo, já nepochopila, žes to odmítla.. :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
429
7.2.10 08:22

Ahojky, nevím, jak je to s tím odstupným, ale marodit na ně můžeš určitě. Je to tvé poslední zaměstnání.Ahoj Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23107
7.2.10 08:46

Na nemocenskou je 180 dní od ukončení pracovního poměru jestli se nepletu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70661
7.2.10 12:19

Podstatné je co máš napsané ve smlouvě jako pozici, pokud sanitářka, tak ti tohle místo musí nabídnout a pokud nenabídnou máš nárok na výpověď s odstupným. Jestli máš pracovní náplň psanou hodně obecně, tak ti možná mohou nabídnout i ten úklid, ale to nevím přesně. Ale každopádně, pokud jsi v neschopnosti, tak jim dohodu nemusíš podepisovat vůbec, dohoda je od slova dohodnout se. Pokud chceš ten poměr ukončit, tak je asi jedno k jakému datu z těch dvou to bude, možná je tam nějaký rozdíl z pohledu podpory v nezaměstnanosti, ale to myslím jen v případě že bys do té práce alespoň na chvilku nastoupila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70661
7.2.10 12:20
Aspera píše:
Na nemocenskou je 180 dní od ukončení pracovního poměru jestli se nepletu.

Nene pouze 7, těch 180 platí pro mateřskou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70661
7.2.10 12:23
ZuzaM píše:
No, oni nemusí držet úplně stejné místo, jen místo odpovídající kvalifikaci a praxi, což v tomto případě asi je. Pokud ho nevezmeš, tak je to bez odstupného. Ale na tom datu bych trvala.

Musí držet místo podle pracovní smlouvy, kvalifikace a praxe na to nemá vliv, toho by se totiž dalo krásně zneužívat, nastoupit na nižší místo než odpovídá tvé kvalifikaci a po mateřské se dožadovat toho vyššího podle kvalifikace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama