Nástup ve zkušební době na neschopenku, jak dál?

25.1.10 14:26

co dál?

Dobrý den.Jsem tu nová.Diskuze mě zaujaly a snad bych tady mohla dostat radu..14.19.09 jsem nastoupila do racovního poměr.Hned jsem se dozvěděla že jsem těhotná.13.1 mi končila zkušební doba.12.1. jsem nastoupila na neschopenku..zaměstnavatel semnou po 14ti dnech může rozvázat prac. poměr.tj. 26.1.Mám mu pak nadále posílat neschopenky nebo si je nosit na sociálku?Když už od 26 nebudu jakoby v racovním poměru protože mi dá výpověď budu mít nárok na mateřskou?mohu pak ukončit neschopenku 8 týdnů před porodem a jít na mateřskou?kdo mi ji bude platit?prosím o radu..děkuji moc ..přeji všem pěkný den :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
23505
25.1.10 14:32

Těm termínům nerozumím. Nastoupila jsi kdy? 14.9. nebo 14.10.? Po skončení zkušební lhůty jsi podle mýho skončila i s pracovním poměrem a zaměstnavatel nemusí čekat žádných 14 dní. Nebo on s tebou neukončil PP v rámci zkušebky i když jsi mu omarodila?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.1.10 14:37

Natoupila jsem 14.10. neukončil..ukončí to semnou až teď.Končila mi 13.1 ale výpověď mi dá až 26.1

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Michaelakkk
25.1.10 14:38

v těhotenství můžeš chodit do práce jak dlouho to půjde proč jsi na neschopence?

• Citovat
  • Nahlásit
25.1.10 14:41

protože kdyby mě byl ukončil PP s tou zkušební dobou 13.1 a to by byl, protože těhotnou tam nechtěl,tak jsem až do rodičáku bez koruny..Na pracáku nemám nárok na podporu a na sociálce mi řekli že nemám nárok na nic..takže jediná záchrana byla jít na neschopenku alespoň pro těch pár korun.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
neprihlasena kattkka
25.1.10 14:43

Berzsko,ale s tehotnou pracovni pomer rozvazat nemuze ale otazka je jak je to ve zkusebni dobe. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
23505
25.1.10 14:44

On ti dá výpověď po dobu tvý neschopenky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
neprihlasena kattkka
25.1.10 14:45

A to by taky nemel v dobe neschopenky.I kdyz pozor ze sve zkusenosti vim ze jsou tam vyjimky.A zrovna v dobe zkusebni.

• Citovat
  • Nahlásit
23505
25.1.10 14:47

Ale ona byla už po zkušebce, proto tomu nerozumím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.1.10 14:48

jo..já sem se ptala jak je to jestli může nebo ne..v neschopence mi může pracovní poměr rozvázat nejdříve 15tý den odedne neschopnosti ..ale může právě:-( je to celé na prd..Zase si ale říkám, že podepsat mu to přece nemusím.jen pak nevím, jestli když mi to dá k tomu 26. tak jestli neschopenky dál posílat jemu coby jako v ochranné lhůtě nebo jak to je..oni jsou magoři..nejprve zamnou přišel s tím, že když já sem mu šla marodit tak mi dává výpověď zpětně k datumu před neschopenkou ,Asi si myslel že jsem mladá a hloupá a nezjistím si to..to jediné jsem zatím zjistila že to nejde že může až minimálně po těch 2 týdnech.. :-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3136
25.1.10 14:52

ahojky…
myslím, že lístky na peníze budeš nosit zaměstnavateli, protože i po ukončení pracovního poměru jsi ještě v ochranné lhůtě, takže když jsi na neschopence, nosíš to tam.
Na mateřskou budeš mít nárok pokud máš během posledních dvou let alespoň 270 dní účast na zdravotním pojištění.
Jelikož jsi na neschopence, na mateřskou bys mohla nastoupit 6 týdnů před TP a měl by ti ji vyplácet taky zaměstnavatel…mám dojem, že sociálka mu to pak proplatí…

před dvouma rokama to tak aspoň bylo…
ale určitě ti tu holky ještě poradí :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13799
25.1.10 15:15

Já jenom opravím, že pokud budeš na neschopence, tak můžeš na MD nastoupit kdykoliv mezi 8. a 6. týdnem před porodem, i když někteří dr. tvrdí něco jiného :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26894
25.1.10 15:34

Já tomu tedy taky moc nerozumím těm termínům. To je to tak, že když jsi šla na marodní, tak se tím přerušila zkušební doba? Protože jestli ne, tak těhotný výpověď snad nemůže dát vůbec, ne? Pouze pokud končí smlouva na dobu určitou, tak nemusí protahovat a ve zkušebce snad taky může bez udání důvodu. Ale jestli zkušební doba uplynula, tak by neměl mít nárok. Radši si to pořádně zjisti, ale nevím, kde ti nejlíp poradí, na sociálce asi taky budou houby vědět :-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2191
25.1.10 17:12

Ve zkušební době může zaměstnavatel ukončit pracovní poměr i s těhotnou (není to výpověď), jediná výjimka je právě prvních 14 dní pracovní neschopnosti, protože po tu dobu platí náhradu mzdy zaměstnavatel, od 15. dne platí sociálka nemocenskou. S nárokem na PPM těžko říct, myslím, že nemoc po skončení pracovního poměru se už jako doba pojištění nebere.

Vychází mi, že od 14.10.09 do 25.1. dělá 96 dnů pojištění, takže buď musíš v minulosti (max 2 roky zpátky před nástupem na PPM) někde nahrabat 174 dnů (a zároveň se musíš vejít se začátkem PPM do ochranné lhůty 180 dnů po skončení prac. poměru), nebo na neschopence vydržet až do porodu a pak budeš dostávat rovnou rodičák (4 letou variantu).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
FloraBolger
25.1.10 17:15

Já bych se možná zkusila přeptat na úřadu práce…tam by mohli něco vědět. A když ne - za zeptání nic nedáš… ;)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat