Výpověď - může být nějaký postih?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.04.18 01:08
Výpověď - postih?

Dobry den, chtěla bych se zeptat, mohu mít postih (finanční) pokud skončím v práci po zaučování?
Situace je taková že bych se ráda v listopadu stěhovala z města a tak si teď chci najít práci ve městě kde žiju, nerada bych tyto plány říkala budoucímu zaměstnavateli protože by mě taky nikde nemuseli vzít. Jedná se o fabriku kde se začíná vyrábět až v září a teď by od května do září se jednalo jen o školení a mohu mít nějaký postih že mě vlastně zaucujou a já pak skončím po zaučování?
Vlastně bych dala výpověď v srpnu po zkušební době s tím že bych dohodila dva měsíce ve výpovědní lhůtě. Děkuji za odpovedi

Reakce:

cecetka
Kelišová 7337 příspěvků 11.04.18 05:18

Proc bys mela mit postih? Neni to sice uplne fer takhle planovat dopredu, ale podat vypoved ma pravo kazdy zamestnanec. Zalezi na tom, jak budes mit sestavenou pracovni smlouvu, v ni muze byt nejaka podminka, tak pozor na to.

eumedon
Extra třída :D 13612 příspěvků 11.04.18 07:17
@Anonymní píše:
Dobry den, chtěla bych se zeptat, mohu mít postih (finanční) pokud skončím v práci po zaučování?
Situace je taková že bych se ráda v listopadu stěhovala z města a tak si teď chci najít práci ve městě kde žiju, nerada bych tyto plány říkala budoucímu zaměstnavateli protože by mě taky nikde nemuseli vzít. Jedná se o fabriku kde se začíná vyrábět až v září a teď by od května do září se jednalo jen o školení a mohu mít nějaký postih že mě vlastně zaucujou a já pak skončím po zaučování?
Vlastně bych dala výpověď v srpnu po zkušební době s tím že bych dohodila dva měsíce ve výpovědní lhůtě. Děkuji za odpovedi

Postih mít nemůžeš.

Ostatně - máš něco takového ve smlouvě? Například, že když skončíš PP do určité doby po zaučení, tak zaplatíš smluvní pokutu?

I kdybys měla, tak by to bylo neplatné:

Smluvní pokutu lze v oblasti pracovněprávních vztahů sjednat jen v případech výslovně v zákoně uvedených. Zdroj: https://finance.idnes.cz/…dnikani.aspx?…

Když doručíš výpověď v srpnu, tak výpovědní doba bude září a říjen.

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27332 příspěvků 11.04.18 07:55
@Anonymní píše:

nemáš ve smlouvě napsané, že pokud odejdeš dřív, budeš muset uhradit nějakou poměrnou část za školení nebo tak něco? U nás to tak bývalo, že se chlapům platily různé kurzy a pokud odešel dřív, než do kdy měl smlouvu, tak musel zaplatit celý nebo část, podle doby, co u nás odpracoval…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala... číst dále >

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Články z Expres.cz

Nová láska na obzoru? David Kraus se vášnivě líbal se známou herečkou

Těžké časy jsou konečně zažehnány! Vypadá to, že si zpěvák David Kraus (38)... číst dále >

Horečka sobotní noci Anety Vignerové: Že by přebrala přítele Vice Kerekes?

Aneta Vignerová (31) v sobotu v noci vyrazila do víru velkoměsta. Krásná miss... číst dále >

Články z Ona Dnes

Moje nemoc měla smysl, říká Katka. Ve 22 letech porazila rakovinu

Ve dvaadvaceti se Kateřina Vacková dozvěděla, že trpí rakovinou vaječníků. Na... číst dále >

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >