Reklama

Vypověď při rodičáku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

AnajkaC
Povídálka 37 příspěvků 12.02.18 17:56
vypověď při rodičáku

Dobrý večer, potřebuji poradit - na konci dubna mi končí rodičák po 5,5letech (synove 5 a2,5roku) Zaměstnavatel mi řekl, že mé místo je obsazené, ale ať počkám do dubna, kdyby se náhodou místo uvolnilo. Ja ale nechtěla čekat jestli něco bude nebo nebude, tak jsem si našla práci jinou, kam můžu ihned nastoupit. Musim teď dat „bývalemu“ zaměstnavateli normální písemnou vypověď?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

terinka4444
Hvězda diskuse 67212 příspěvků 12.02.18 18:01

No ano, pokud chceš ukončit pracovní poměr, tak teď do konce února podat s tím, že do konce dubna budeš volná.

terinka4444
Hvězda diskuse 67212 příspěvků 12.02.18 18:01

Ale přijdeš o odstupné

AnajkaC
Povídálka 37 příspěvků 12.02.18 18:10

Děkuji. S tím odstupným by to stejně nebylo úpně jisté - zaměstnavatel by mě spiš přijal na nějake pracovní místo do výroby a čekal až dám vypověď sama (dříve jsem byla v kanceláři).

Lendeš
Kelišová 5300 příspěvků 12.02.18 18:16

@AnajkaC On ti musí dát místo podle pracovní smlouvy, nemůže tě jen tak přeřadit jinam.

AnajkaC
Povídálka 37 příspěvků 12.02.18 18:49

Bylo mi řečeno, že pozici dle smlouvy drží pouze 3roky a pak už drží jen místo a muže přidělit jakékoliv… :nevim:

Uživatel je onlinejanickaIII
Ukecaná baba ;) 2188 příspěvků 3 inzeráty 12.02.18 18:50

Odstupneho bych se takhle lehce nevzdavala. Nemuzes nastup do noveho zamestnani trochu prodlouzit? Jak tady holky pisou, musi ti dat praci podle pracovni smlouvy, tzn. pokud jsi pracovala v kancelari musi ti dat kancelarskou praci. Asi hur bys obhajovala, kdyz bys byla na pozici napr. personality a chteli ti dat ucetnictvi (ale I to si myslim, ze by se dalo uhrat, ale zase jestli ma smysl se handrkovat… :nevim: ) ale zkus si to jeste zjistit. Skoda prijit o 3 platy.

Ukecaná baba ;) 2188 příspěvků 3 inzeráty 12.02.18 18:52

@AnajkaC ale podle popisu jsi navazovala jednu RD na MD. Takze to na to nema vliv. pocita se 3 Roky u kazde.

Ukecaná baba ;) 2188 příspěvků 3 inzeráty 12.02.18 18:55

@AnajkaC Zkus si o tom neco najit na netu (treba tady www.pracovniporadna.cz, nebo jinde, nebo pripadne na CSSZ). A nevzdavej se takhle lehce ;)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.18 18:56

Jsem na tom stejně, našla jsem si zaměstnání v místě bydliště protože jezdit hodinu do Prahy a zpět k tomu dvě malé děti. Takže dávám v říjnu výpověď - měla bych nastoupit od ledna 2019. Ve smlouvě mám napsanou takovou pozici, že mě prakticky můžou přesouvat na kterékoli postavení v kanceláři :zed: / asistentka obchodního oddělení/ takže taky asi bez odstupného. Jen jsem se chtěla zeptat, když dám písemnou výpověď v říjnu musím si jít oddělat výpovědní lhůtu 2 měsíce i když jsem na rodičovské nebo si ty dva měsíce musím nadělat leden-únor v den mého nástupu??? děkuji.

AnajkaC
Povídálka 37 příspěvků 12.02.18 19:03

Ano, navazovala jsem z 1. RD na MD. Pracovala jsem jako grafička. 3měsiční odstupné by se určitě hodilo, ale musim to promyslet, aby mi neutekla nová práce - v tomto oboru je v našem malém městě málo možností a dojíždět daleko nemohu. Na dohodu o provedení prace bych teď mohla nastoupit do jiné firmy, aniž bych dala výpověď - pokud se nepletu? Přemýšlím, jak to vyřešit a nepřijít o obě práce…

Verun83
Echt Kelišová 8692 příspěvků 33 inzerátů 12.02.18 19:49
@AnajkaC píše:
Ano, navazovala jsem z 1. RD na MD. Pracovala jsem jako grafička. 3měsiční odstupné by se určitě hodilo, ale musim to promyslet, aby mi neutekla nová práce - v tomto oboru je v našem malém městě málo možností a dojíždět daleko nemohu. Na dohodu o provedení prace bych teď mohla nastoupit do jiné firmy, aniž bych dala výpověď - pokud se nepletu? Přemýšlím, jak to vyřešit a nepřijít o obě práce…

Ja bych pockala do dubna, a hrala na to, ze se vratit chci na puvodni pozici. On ti muze neco nabidnout, ale to nemusis vzit a mel by ti dat 5 odstupnych platu - 2m vypoved + 3 odstupne.
Novou praci bych mela v zaloze a domluvila si nastup tak, aby se ti to nekrylo s dnem, kdy bys mela teoreticky nastoupit. A uvidis s cim prijdou. Vypoved dat muzes vzdycky. Ale odstupny se vzdycky hodi. Tak to zkusit zahrat.
Dnes jsme to doma resili.

Lendeš
Kelišová 5300 příspěvků 12.02.18 19:50

@AnajkaC Podle pracovní smlouvy tě musí zaměstnat po každé RD, ne jen po té s prvním dítětem.
Můžeš mít klidně i dva pracovní poměry současně. Ale pokud mají zaměstnavatelé stejný obor činnosti, potřebovala bys souhlas toho prvního (a to i na tu DPP).

Lendeš
Kelišová 5300 příspěvků 12.02.18 19:51
@Anonymní píše:
Jsem na tom stejně, našla jsem si zaměstnání v místě bydliště protože jezdit hodinu do Prahy a zpět k tomu dvě malé děti. Takže dávám v říjnu výpověď - měla bych nastoupit od ledna 2019. Ve smlouvě mám napsanou takovou pozici, že mě prakticky můžou přesouvat na kterékoli postavení v kanceláři :zed: / asistentka obchodního oddělení/ takže taky asi bez odstupného. Jen jsem se chtěla zeptat, když dám písemnou výpověď v říjnu musím si jít oddělat výpovědní lhůtu 2 měsíce i když jsem na rodičovské nebo si ty dva měsíce musím nadělat leden-únor v den mého nástupu??? děkuji.

Pokud budeš během výpovědní doby na rodičovské dovolené, tak nic odpracovat nemusíš.

Lendeš
Kelišová 5300 příspěvků 12.02.18 19:54
@Verun83 píše:
Ja bych pockala do dubna, a hrala na to, ze se vratit chci na puvodni pozici. On ti muze neco nabidnout, ale to nemusis vzit a mel by ti dat 5 odstupnych platu - 2m vypoved + 3 odstupne.
Novou praci bych mela v zaloze a domluvila si nastup tak, aby se ti to nekrylo s dnem, kdy bys mela teoreticky nastoupit. A uvidis s cim prijdou. Vypoved dat muzes vzdycky. Ale odstupny se vzdycky hodi. Tak to zkusit zahrat.
Dnes jsme to doma resili.

A co bude dělat, když jí současný zaměstnavatel v tom dubnu přidělí práci dle pracovní smlouvy? Kdyby dala výpověď až v tom dubnu, tak výpovědní doba poběží do konce června.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Konec rodin, odvlečené děti a vláda gayů? O tom Istanbulská úmluva opravdu není

Istanbulská úmluva. Termín, který oživl po vystoupení monsignora Petra Piťhy.... číst dále >

Asia Argento zakouší vlastní hořkou medicínu: Vraťte mi moji práci! škemrá

Herečka Asia Argento (42) přišla o post porotkyně v italském X Factoru, neboť... číst dále >

Články z Ona Dnes

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >

Imunoložka: Nežvýkáme proutí, ale spolkneme acylpyrin. Šetříme přírodu

Od ambiciózního projektu, jak léčit rakovinu pomocí vakcín na bázi... číst dále >