Reklama

Práce a okamžitá výpověď, prosím radu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.18 09:29
Práce a okamžitá výpověď prosím radu

Ahoj všem. Potřebuji radu mám právo na to dát okamžitou výpověď? A jak na to? Jde o to že všichni platíme že mizí zboží. Včera jsem přišla na doooost velký průšvih a vlastně z toho vzniklo že já jsem ta špatná když na to upozornila.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Janli
Kelišová 5628 příspěvků 9 inzerátů 11.02.18 09:30

Budeš to muset víc specifikovat.

terinka4444
Hvězda diskuse 67083 příspěvků 11.02.18 09:39

Ne, nemyslím si, že toto můžeš použít jako okamžité zrušené pracovního poměru, to můžeš jen při nevyplacení mzdy a ze zdravotních důvodů
 https://portal.pohoda.cz/…amestnancem/

těžko ti ale můžeme poradit, když nevíme, co se děje. Máte hmotnou zodpovědnost a někdo vás tím, že mizí zboží okrádá a ty na to máš důkaz?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.18 09:42

Máme hmotku a dokázat to nemůžu… Včerejší průser byl smeteny ze stolu a zmizeli důkazy mám jen fotky ale to bude tvrzení podle tvrzení… To jako fakt nic není? Stačí že minulý týden jsem v tom byla za dvojku a v pátek už to byli 2300. Prostě se tam všichni akorát kryjí

terinka4444
Hvězda diskuse 67083 příspěvků 11.02.18 09:49
@Anonymní píše:
Máme hmotku a dokázat to nemůžu… Včerejší průser byl smeteny ze stolu a zmizeli důkazy mám jen fotky ale to bude tvrzení podle tvrzení… To jako fakt nic není? Stačí že minulý týden jsem v tom byla za dvojku a v pátek už to byli 2300. Prostě se tam všichni akorát kryjí

bez důkazů neuděláš nic. Pokud bys měla důkazy, mohla bys podat trestní oznámení. No já bych na tvé místě skončila tak jako tak. Nevím, co to znamená, že zmizely důkazy. Ale napsala bych si dohodu o ukončení pracovního poměru k zítřejšímu datu. Šla bych za nadřízeným a řekla bych mu, že žádám ukončit pracovní poměr dohodou, protože již nadále nebudeš pracovat někde, kde máš hmotku a v podstatě tě okrádají. Že včerejší incident máš komplet natočený a nafocený. Že nehodláš dělat firmě zle, že chceš jen v klidu hned odejít. Pokud ale ne, jdeš na policii a veškeré materiály co máš předáš policii. Mohli by ti kývnout na dohodu. A kdyby ne, na tu policii bych šla i kdyby to bylo tvrzení proti tvrzení. Podala bych normální výpověď a zkusila jít marodit, jestli ti to doktor napíše( tohle je věc, co nevím, jak se dělá, ale používá se to často)

terinka4444
Hvězda diskuse 67083 příspěvků 11.02.18 09:51

Jo a k policii bych tedy připojila ještě inspektorát práce. To je taky dobrý strašák. Že z policie rovnou půjdeš předat důkazy ( neříkej, že je nemáš, řekni, že to máš nafoceno ) na inspektorát práce. Myslím, že ti tu dohodu podepíšou.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.18 09:58

Děkuji. No já si zítra budu volat do nové práce a pokud mě nevezmou hned tak přemýšlím jestli je lepší jít marodit nebo na paragraf na dítě?
Předtím jsem byla na jiné pobočce a jen jednou jsme tam měli podobný incident ale to jsme všichni věděli kdo dělal odešel a byl klid se vším! A tady? Pořád něco chybí!

vokishka
Extra třída :D 12549 příspěvků 11.02.18 10:05
@Anonymní píše:
Děkuji. No já si zítra budu volat do nové práce a pokud mě nevezmou hned tak přemýšlím jestli je lepší jít marodit nebo na paragraf na dítě?
Předtím jsem byla na jiné pobočce a jen jednou jsme tam měli podobný incident ale to jsme všichni věděli kdo dělal odešel a byl klid se vším! A tady? Pořád něco chybí!

paragraf je na devět dní. Pak doma zadarmo. Výpovědní lhůtak jsou 2 měśíce a běží až od 1.3., pokud dáte výpověď hned.

terinka4444
Hvězda diskuse 67083 příspěvků 11.02.18 10:08
@Anonymní píše:
Předtím jsem byla na jiné pobočce a jen jednou jsme tam měli podobný incident ale to jsme všichni věděli kdo dělal odešel a byl klid se vším! A tady? Pořád něco chybí!

no paragraf na dítě ti asi nepořeší situaci. A do nové práce, pokud neskončíš v té staré? Nevím no, uvidíš, co v té nové práci a jestli ti tady podepíší dohodu, aby se tě zbavili, když jim pohrozíš.

mroe
Extra třída :D 14308 příspěvků 11.02.18 10:17
@Anonymní píše:

Hned te vzit nemuzou, stale jsi v pracovnim pomeru a pokud nepristoupi na dohodu, mas dvoumesicni vypovedni lhutu.
To ostatni nekomentuju, spis si vezmi k srdci nejakou dospelejsi radu nez obchazeni zakona - treba inspektorat prace a shromazdovani dukazu.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.18 10:17

Neee jde mi o to když mi řeknou že mě vezmou příští týden. Tak na týden se prostě uklidim doma a pak přijdu s výpovědi. Já už tam na nic nesahnu! Jakmile dám výpověď s dvou mesickou měla bych dva měsíce peklo musim odejít hned.

mroe
Extra třída :D 14308 příspěvků 11.02.18 10:19
@Anonymní píše:
Neee jde mi o to když mi řeknou že mě vezmou příští týden. Tak na týden se prostě uklidim doma a pak přijdu s výpovědi. Já už tam na nic nesahnu! Jakmile dám výpověď s dvou mesickou měla bych dva měsíce peklo musim odejít hned.

Jo, to je sice hezke, ale pokud nepristoupi na dohodu, mas smulu. Jak rikam, jsi dospela, tak se tak chovej.

Tichošlápek
Extra třída :D 10022 příspěvků 11.02.18 10:21
@Anonymní píše:
Neee jde mi o to když mi řeknou že mě vezmou příští týden. Tak na týden se prostě uklidim doma a pak přijdu s výpovědi. Já už tam na nic nesahnu! Jakmile dám výpověď s dvou mesickou měla bych dva měsíce peklo musim odejít hned.

Takhle to nefunguje. Zkus dat výpověď dohodou k co nejdrivejsimu datu. Nicméně pokud na to nepřistoupí, tak mas proste dva měsíce výpovědní dobu.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.18 10:24

@Tichošlápek a dva měsíce tam mám prostě chodit a platit co jsem neudělala?

terinka4444
Hvězda diskuse 67083 příspěvků 11.02.18 10:25
@Anonymní píše:

jenomže ty nemáš jak to udělat, odejít hned. Pokud ti oni nepřistoupí na dohodu ( a myslím, že pokud ví, že tam dělají nekalé praktky a ty řekneš, že máš důkazy a udáš je na inspektorát a podáš TO na policii, tak by ti ji mohli podepsat), tak v podstatě nemáš zákonnou možnost jak tam nejít. Můžeš se na dva měsíce hodit marod a výpovědní dobu promarodit. Nebo prostě do práce nepřijdeš a dostaneš paragraf, budeš to mít v zápočťáku. A mohou po tobě požadovat náhrady jim vzniklé škody https://www.epravo.cz/…y-88464.html

Nic jiného nemohou, pokud do té práce nepřijdeš, tak se stebou mohou soudit o peníze, pokud prokáží, že jim vznikla škoda. Jiný pracovní poměr samozřejmě uzavřít můžeš, i když máš tento, otázkou je, jak se na to nový zaměstnavatel bude koukat, jako na tvou pracovní morálku.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >