Výpověď v práci, pomoc

Anonymní
21.5.20 12:18

Výpověď v práci,pomoc

Zdravím. Prosím poraďte. Ve zkušební době jsem dostala v práci výpověď kvůli pandemii. Mám odchozené čtyři roky kosmetičky, maturitu bohužel nemám. Takže vlastně jen základní vzdělání. Hledám práci po internetu a po známých, dobře napsaný životopis ale bohužel nikde nic. Nechci do fabriky, nebaví mě to. Jak si najít práci, která mě bude i bavit? Co když teď práci neseženu? Představovala bych si práci v drogerii nebo v malém obchůdku popřípadě jako servírka(zkušenosti s kasou atd mám z brigád alespoň). Jak hledat lépe? Bude vypadat hloupě napsat sama od sebe do firmy nebo někam, že sháním práci abych byla třeba v pořadníku pro případně uvolněné místo třeba?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Ou
13348
21.5.20 12:35

No tak především potřebuješ práci, i když tě nebude bavit. potřebuješ praxi, potřebuješ mít pracovní návyky.

V mezičase si chceš dodělat vzdělání.

Bohužel máš dost mizernou startovní čáru, takže aby ses dostala k naplňující práci, která tě uživí, budeš muset makat teď daleko víc, protože si promáchla střední. A ano, teď to bude těžší.

Potřebuješ vydržet, stabilizovat se, naučit se zvládat dospělý svět, včetně toho, že holt musíš dělat věci co tě nebaví a postupně jít k nějakému cíli.

Na Uřadě práce bude nabídka poradenství, zajdi tam a zorientuj se ve svých možnostech, jak si doplnit vzdělání a co bys vlastně chtěla ve skutečnosti dělat. A co bude potřeba udělat k tomu, aby si toho dosáhla.

Ale fakt to nepůjde snadno a samo a prostě budeš muset makat, včetně práce která bude těžká a protivná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2351
21.5.20 12:50

Práci, která tě bude bavit můžeš taky hledat 10 let, do té doby chceš žít z čeho? Bohužel plno lidí musí pracovat, aby měli na živobytí a nemuseli obírat daňové poplatníky o jejich peníze, mezitím si třebas vysněné místo hledají. Takže prostě obejít supermarkety, nebo ty fabriky a někam jít dělat aspoň dočasně. Teď vzhledem k situaci opravdu všichni zaměstnavatelé nečekají s otevřenou náručí na slečnu, která " vlastně nic neumí " Promiň nechci tě nijak urazit nebo zmiňované obory, ale kosmetiček, nehtařek a kadeřnic je všude plno. Naopak ten, kdo umí máknout pořádně rukama a má zkušenosti, ten bude teď více chtěný :mavam: Tak to promysli, držím palce ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
372
21.5.20 13:07

Navíc si tím v životopise neublížíš, když půjdeš dělat rukama, nemáš tam vzdělání. A ta maturita, pokud nemáš šikovné ruce, budeš jí muset doplnit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15
24.5.20 08:24

Určitě si dodělej maturitu, do té doby prostě vydrž tam, kde tě to nebaví. S maturou a klidně i nějakými nástavbovými kurzy se vysněná práce potom bude hledat mnohem lépe :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6884
24.5.20 09:00
@Anonymní píše:
Zdravím. Prosím poraďte. Ve zkušební době jsem dostala v práci výpověď kvůli pandemii. Mám odchozené čtyři roky kosmetičky, maturitu bohužel nemám. Takže vlastně jen základní vzdělání. Hledám práci po internetu a po známých, dobře napsaný životopis ale bohužel nikde nic. Nechci do fabriky, nebaví mě to. Jak si najít práci, která mě bude i bavit? Co když teď práci neseženu? Představovala bych si práci v drogerii nebo v malém obchůdku popřípadě jako servírka(zkušenosti s kasou atd mám z brigád alespoň). Jak hledat lépe? Bude vypadat hloupě napsat sama od sebe do firmy nebo někam, že sháním práci abych byla třeba v pořadníku pro případně uvolněné místo třeba?

A tu maturitu nemáš proč? Obor kosmetička JE s maturitou. Co znamená že máš 4 roky odchozené?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1008
24.5.20 13:01
@Plmo píše:
A tu maturitu nemáš proč? Obor kosmetička JE s maturitou. Co znamená že máš 4 roky odchozené?

z nějakého důvodu ji prostě nedokončila. To tak má moje spolužačka. Ve čtvrtáku otěhotněla, ke konci těhotenství ji bylo pořád špatně, takže do školy nechodila. S tím že s miminkem si školu dokončí. Chyběla ji jen ta maturita. Nakonec si maturitu neudělala. Dětem je 7 a 5 let a v životopise má střední škola 4 roky odchozené (možna i to je důvod proč ještě nepracuje)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1381
24.5.20 13:16

...

Jo holka, se základním vzděláním budeš muset makat jako barevná i když tě to bavit nebude. Běž k pásu, dodělej si maturitu a pak si teprve můžeš vymýšlet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama