Výpověď z podnájmu

Anonymní
4.5.17 16:48

Výpověď z podnájmu

Ahoj, mám smlouvu o podnájmu bytu do konce listopadu. Ale našla jsem si byt za lepší peníze a v lepší lokalitě. Ve smlouvě je psáno, že ukončení podnájmu je buď po uplynutí doby podnájmu, nebo výpovědí ze strany pronajímatele, nebo dohodou smluvních stran. Paní majitelka o výpovědi ví, psala jsem ji o tom, ale nevyjádřila se k tomu. Budu ji posílat výpověď dohodou, která bude mít měsíční výpovědní lhůtu jak je napsáno ve smlouvě. Ale moje otázka zni, co když s tim nebude pronajímatelka souhlasit? Nemůže mě přece v bytě držet ne. Díky za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4.5.17 16:55

Nebude tě držet v bytě, dáš dvouměsíční výpovědní lhůtu, která bude běžet od prvního následujícího měsíce. Je třeba jí to poslat doporučeně anebo rovnou sepsat výpověď a podepsat. Takže když dáš výpověď teď, budeš platit ještě za květen, červen, červenec, od 1.8 můžeš jinam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19080
4.5.17 17:04

@hudečice Jít pryč může hned, stačí jen platit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.5.17 17:05
@alenka84 píše:
@hudečice Jít pryč může hned, stačí jen platit.

Tak nějak. Můžeš odejít hned, ale musíš platit i nájem ve výpovědní lhůtě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
341
4.5.17 17:12

No jestli mas ale smlouvu napsanou do konce listopadu, nemůžeš dat výpověď jen tak. Bud se domluvit s majitelkou, ze tě pusti dřív nebo musíš dodržet dobu, kterou jste si daly do smlouvy. Takže do listopadu. Ale jak už bylo napsano, můžeš se odtehovat, ale platit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19080
4.5.17 17:15
@Půáček píše:
No jestli mas ale smlouvu napsanou do konce listopadu, nemůžeš dat výpověď jen tak. Bud se domluvit s majitelkou, ze tě pusti dřív nebo musíš dodržet dobu, kterou jste si daly do smlouvy. Takže do listopadu. Ale jak už bylo napsano, můžeš se odtehovat, ale platit.

Samozřejmě, že může dát normální výpověď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
341
4.5.17 17:18

@alenka84 smlouva na dobu určitou se dava právě proto, aby byly měly obě strany rány jisté, že za 3 měsíce po nastehovani se nebude nájemník stehovat znova. Sama jsem majitelka, co pronajímá a mam v rodině právníka. Ale nevnucuju svůj názor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19080
4.5.17 17:41
@Půáček píše:
@alenka84 smlouva na dobu určitou se dava právě proto, aby byly měly obě strany rány jisté, že za 3 měsíce po nastehovani se nebude nájemník stehovat znova. Sama jsem majitelka, co pronajímá a mam v rodině právníka. Ale nevnucuju svůj názor.

Stačí přečíst příslušný odstavec v NOZ ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.5.17 17:52

Ve smlouvě mám, že výpovědní lhůta je 1 měsíc, takže kdybych poslala výpověd teď, tak běží od června a v červenci se stěhuji.

• Nahlásit
  • Citovat
341
4.5.17 17:53

@alenka84 samozřejmě. Jen není zákoník vždy nadřazený. Ale nebudu se dohadovat. Zakladatelka ať se zařídí jak chce, nakonec rad dostala dost. Jen preju, ať není zklamana.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.5.17 17:54

Takže jak je to? Můžu normálně poslat výpověď, nebo výpověď dohodou? Podle toho co jsem psala, že mam ve smlouvě.

• Nahlásit
  • Citovat
49140
4.5.17 17:57
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
341
4.5.17 17:59

Zakladatelko, já vycházím ze svých zkušeností, ale je na tobě co udelas. Tady mas několik názoru a rad a jak vidíš, nejsou shodne. Primárně bych zvedla telefon a zkusila se domluvit s majitelkou. Na tom jak a kdy dat výpověď a pak se eventuelně zařídila jinak. Ještě bych zvazila radu pravnika. Ta pětistovka za hodinu by snad nemusela vadit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8440
4.5.17 18:10

A jedná se o nájem nebo podnájem? to jsou totiž dvě naprosto rozdílné záležitosti. Pokud se jedná o podnájem, můžete si NOZ strčit někam. Ten upravuje pouze nájemní vztah.
A v případě smlouvy na dobu určitou to je snad jasné…proč asi, že? Odejít můžeš, ale platit musíš. Nebo za sebe najdi náhradu, pokud se nedohodnete

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5938
4.5.17 18:14

Čtu dohodou, a pak čtu jednoměsíční výpovědní lhůta… tak nevím. A je rozdíl, jestli jde o nájem, nebo podnájem. „Pronajímatel“ by na tu dohodu musel přistoupit, nelze to „jen poslat“ a brát, že hotovo. To není dohoda, ale dle výpovědní lhůty. A dohodou není výpověď, ale ukončení- postupuje se dle dohody- takže konec může být třeba za 1 týden.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama