Vyrazka nebo opruzeniny

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
mam.lucka
Nováček 3 příspěvky 22.12.17 22:35
vyrazka nebo opruzeniny

Ahoj maminky, potřebovala bych od vás poradit. Můj syn ( 5 měs. ) má druhý den vyrazku/opruze­niny/kopřivka (?). Před týdnem mu začala viróza, rýma, kašlal, před 5 dny se přidala teplota (37-38,5), různě kolísala, tu největší jsem srazela něco jako dětským paralenem s jahodovou příchutí. Zabralo to, měl ji jen 2 dny, už třetí den je bez horečky. Při horečce nechtěl moc jíst, teď basti normálně ( UM a prikrmy ). Nic jsem nezměnila, měl mrkev, brambory a šunku, pak stejně akorát místo šunky krůtu. Omlouvám se za kvalitu fotek, vyrazka začala nad pindikem včera ráno, takový shluk maličkatýchpupinku, mažu bepanthenem, už včera večer se slezala do okoli, dnes ji ma krom nožiček a ručiček všude. Je svetle cervena, ve vane se vybarvuje doruda (nepouzivam sampon, jen cistou vodu)Je teď vlezlá zima, proto ho ven oblikam víc, už 3dny. Potřebovala bych vědět, jestli je to na doktora/pohotovost a jestli ne, tak prosím nějaké „babské“rady( bohužel není kojený, proto ho nemůžu natřít mat. mlékem), žiju ve francii a jejich léky, nebo mastičky pro děti nejsou nic moc, a nic jiného si sem nepustí. Předem vám děkuji a omlouvám se za sloh :roll:

Reakce:
Pidulka1991
Závislačka 2939 příspěvků 22.12.17 23:32

Možná šestá nemoc??

Peta10
Nováček 5 příspěvků 22.12.17 23:38

Ahoj,

u nás přesně takhle vypadala šestá nemoc. Tři dny horečky, po třech dnech horečky přešly a naskákala takováhle vyrážka. Ničím jsme nemazali, samo to odeznělo.

mam.lucka
Nováček 3 příspěvky 23.12.17 00:17

Moc děkuji za odpovědi, asi to tak bude, četla jsem o téhle nemoci jinde v diskuzích, ale nevěděla jsem, že je tam tak dlouhá inkubační doba, byli jsme u doktora na očkování 7. prosince a jinde to chytit nemohl..ještě pro jistotu zkusím vynechat mrkev, jestli jsem ho nepředávkovala­..ještě jednou moc děkuji a přeji vám pěkné a klidné svátky :srdce:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejrozesmátější invalida měsíce Bohdalová: „Jak vidíte, jsem tu živá!“

Se zraněním na těle, zato se širokým úsměvem dorazila herečka Jiřina... číst dále >

Po rozchodu má Marpo děti ve střídavé péči! Jak to všechno zvládá?

Připravuje se na dlouho očekávaný souboj v thaiboxu, kde se utká s raperem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Miloše: Exmanželka žárlí na mou přítelkyni, chce se vrátit

Ženil jsem se z lásky a věřil, že na celý život. A pár let to tak i vypadalo.... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >