Vyrážka pod očima

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Sarinaa
Stálice 78 příspěvků 17.12.18 11:09
Vyrážka pod očima

Prosím moc o radu. Každou chvíli se mi objeví vyrážka kolem očí, pod spodním víčkem. Místo je červené, zarudlé a pálí. Můj kozar mi předepsal různé masticky které buď nepomohli a nebo pomohli na chvíli a pak se to zase vrátilo. Skoro vůbec se nemaluju, jen občas řasenku a tu hodně často měním takže po ní to nemám. Nevěděl byste prosím někdo o nějaké masticce bez lékařského předpisu, který by tu pokožku sklidnil? Kožní má teď před vánocemi dovolenou a mě čeká v práci večírek, tak bych chtěla vypadat aspoň trochu dobře :D

Reakce:
annasmyc
Zasloužilá kecalka 723 příspěvků 17.12.18 11:40

takhle to mívá dcera -u ní to je ekzém (pokud to chceš hned pryč nejrychleji to zmizí mastí s kortikoidy -Locoid, možná by to předepsala i praktická dr.)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.12.18 11:41

Zkusila bych bepanthen plus. Má sklidnujici efekt. Jinak tě naprosto chápu, já vždycky když někam jdu tak se mi jako naschvál objeví vyrážka a bepanthen mi právě vždycky pomůže ;)

Ou
Echt Kelišová 8545 příspěvků 17.12.18 11:50

Obávám se, že to může být ložisko atopického ekzému.
a rychlé přeléčení zkuste buď něco s kortikoidy od lékaře a nebo ten bepanthen.

Dlouhodobě chcete užívat vyšší dávky rybího tuku tak 5g-10g EPA/DHA denně. Pokud byste užívala jen omega kyseliny, ne přírodná rybí tuk, tak k tomu ještě od podzimu do jara suplementujte D vitamín - tak 1000 jednotek denně.

Plus teda potřebujete najít co nejšetrnější způsob čištění pleti - hlasuju pro konopnou mycí pěnu od Canadermu a nějaký co nejméně dráždivý hydratační krém pro ekzematickou pleť - to bohužel musíte vyzkoušet na vlastní kůži, každá pokožka může reagovat jinak.

Taky to chce vysledovat jestli vám to nespouští nějaké jídlo, případně jeslti to reaguje na stres/nevyspání a podobně. A možná si projistotu zajít na alergologii.

7.straka
Zasloužilá kecalka 982 příspěvků 17.12.18 12:11

Moje dcera to má taky. Kožařka doporučila Toleriane ultra oční krém, hydratuje citlivou pokožku Je teda dražší, ale zabral. Zkus zagooglit

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.12.18 12:32

Zkus bepanthen plus nebo jsem ještě slyšela o hydrocortisonu ale s tím nemám zkušenosti. Najde se tu někdo kdo vyzkoušel?

Sofie7
Zasloužilá kecalka 761 příspěvků 17.12.18 12:38

Mně na vyrážku kolem očí pomohl Maxitrol mast. Během pár dnů bylo po problému. Teď když cítím, že se něco děje tak zajdu pro mast a mám klid. Ale je pravda, že to trvalo než jsme s doktorkou přisly na to co mi pomůže.

Sarinaa
Stálice 78 příspěvků 17.12.18 12:39
@Sofie7 píše:
Mně na vyrážku kolem očí pomohl Maxitrol mast. Během pár dnů bylo po problému. Teď když cítím, že se něco děje tak zajdu pro mast a mám klid. Ale je pravda, že to trvalo než jsme s doktorkou přisly na to co mi pomůže.

A to je na předpis? A za jak dlouho ti to pomohlo?

Sofie7
Zasloužilá kecalka 761 příspěvků 17.12.18 12:47

Ano na předpis . Jsou to antibiotika. Je to taková malá tuba, stojí něco kolem 100,–. Mně to píše kožní, ale klidně mi to napíše i obvodní. Během tří, čtyř dnů. Měla jsem uplně červený dolní i horní výčka a do toho ještě takový vodnatý pupínky. A u očního by to prý mělo být bez doplatku, ale tam se mi nikdy nechce :cert:

Váš příspěvek
Reklama