Vysavač do domácnosti s alergikem

473
9.4.16 22:40

Vysavač do domácnosti s alergikem

Ahoj, prosím maminky alergiků, jakou značku vysavače máte doma? Starý vysavač se nám rozbil a já jsem teď docela bezradná při výběru nového, v každém obchodě nám doporučují jinou značku. Jde mi o to, aby měl silný výkon při vysávání koberců i tvrdých podlah a hlavně dobrou filtraci, protože syn je alergik. Moc děkuji za odpovědi :mavam:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3HE
22413
9.4.16 22:49
  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3HE
22413
9.4.16 22:51

Záleží na tom, co všechno potřebuješ filtrovat. U nás se jedná hlavně o roztoče. Podívej se na http://www.proalergiky.cz/ , tam najdeš i rady ohledně vysavačů.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3HE
22413
9.4.16 22:52
@3HE píše:
Máme tento
https://www.mall.cz/…07-performer

my jsme ho i odtutd objednávali nedávno… on už se totiž nevyrábí, ale právě je to ještě jeden z mála vysavačů, který má silnou sací sélu a výkon motoru… ostatí už mají menší - EU to zkrouhla… předtím jsem měla také Philips a měla jsem ho 15let! Jsou to držáci.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
473
9.4.16 22:53
@3HE píše:
Záleží na tom, co všechno potřebuješ filtrovat. U nás se jedná hlavně o roztoče. Podívej se na http://www.proalergiky.cz/ , tam najdeš i rady ohledně vysavačů.

Děkuji, podívám se

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
PID
726
9.4.16 23:10

@Zdenuli Miele ma vysavac pro alergiky. Rada C3 allergy nebo tak nejak se to jmenuje. Je dobry.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
366
9.4.16 23:17

https://www.alza.cz/…d3038776.htm?o=3

My vybrali tento. V domácnosti je zvíře, batole, hromada mých vlasů a mnoho drobečků :mrgreen: Je dražší, ale jsme s ním 100% spokojeni. Filtr má právě pro alergiky a vysává tiše. Ukazuje, kdy dojde sáček (a že ho máme už pár měsíců a stále nedošel), ovládání je taky bez problému, už bych jiný nechtěla.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7731
9.4.16 23:25

Pro alergiky bych vybírala s vodním filtrem. My máme rainbow je sakra drahý ale na koberce a matrace je nejlepší má naklepavac a je to i s čističkou vzduchu. Když jsem s ním poprvé luxovala matrace a vodu vylevala málem jsem blinkala jaký to byl humus

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
23847
9.4.16 23:28

Pokud máš možnost mít centrální, tak vol ten, neb ten jediný ti ten vysátý sajrajt nefouká, byť přes filtry, zpět do bytu. A myslím, že vyjde kolikrát i levněji než kdejaké rainbow a podobné sra. čky předražené. ;)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3HE
22413
9.4.16 23:42

No, mY jsme doma vpodstatě bez koberců… mám dvě větší kusovky… ty hodím v zimě na mráz… v létě pořádně venku vydrhnu… jinak máme holé podlahy. Proto mám vysavač takový, jaký mám… nám to stačí - používáme ho v podstatě jako el. smeták :-) kdybych měla celoplošně koberce, tak asi by byl potřeba lepší vysavač.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
66845
10.4.16 00:56

@Zdenuli pokud máš doma alergika na roztoče, měla bys vše, na čem se drží prach, odstranit. Ale to ti asi řekli na alergologii.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
90
10.4.16 06:46

My taky koberce vyhodili…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
8523
10.4.16 07:20

Mám Miele, ale už několik let, takže už se nevyrábí. Vybírala jsem ho taky na tý stránce pro alergiky. Už ho ale moc nepoužívám, když jsme se přestěhovali, nedávali jsme ani koberce ani záclony.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
26270
10.4.16 07:39
@matkabagristy píše:
@Zdenuli pokud máš doma alergika na roztoče, měla bys vše, na čem se drží prach, odstranit. Ale to ti asi řekli na alergologii.

No mně zase alergoložka řekla, že si mám pořídit nějaký malý koberec, který se dá snadno čistit, že se prach a potvory budou držet v něm. A je pravda - jeden čas jsme měli i bezkobercovou a bezzávěsovou domácnost a ten prach a cucky lítal všude, protože se neměl kde usadit. :think:…pořád jsem lítala s hadrem s vysavačem, už jsem si připadala jak Ježibaba s elektrickým koštětem… :mrgreen:

A měla jsem možnost si od známých půjčit a vyzkoušet tento vysavač http://www.vaxshop.cz/…n-p-301.html …překvapilo mě, že zrovna oni mají takový drahý (jsou dost škudlílci), ale co udělal se starým s kobercem v domacnosti se středně velkým pejskem, no pecka…a ta voda, kterou jsem z toho vylévala, hnus.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
66845
10.4.16 08:24

@Malaga máme koberec, který se vejde do pračky, jinak antialergickou domácnost, prach mi teda doma nelítá. Usazuje se na omyvatelném povrchu (nábytek, podlaha…)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

1.2 Spray Max mop box

  • (4.8) + 25 recenzí

Turbo 3v1

  • (4.8) + 10 recenzí

Roborock S5 Max

  • (5) + 1 recenze