Vysazení HA a přirozená antikoncepce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.03.19 20:25
Vysazení HA a přirozená antikoncepce

Zdravím. :)

Vím, že diskuse na podobné téma už tu jsou, pročítala jsem, ale spíše se řeší otěhotnění po vysazení HA.

Chystám se po cca 8 letech vysadit HA a zkusit se chránit metodou přirozené antikoncepce - měření teploty, sledování hlenu + čípku (plus přerušovaný sex).
Pro jistotu dodávám, že žiji v trvalém vztahu s manželem a případné otěhotnění by nebylo žádnou tragédií a výhledově (cca za rok či dva) bychom dítě chtěli.

Nicméně raději bych teď ještě netěhotněla a také bych se chtěla naučit sledovat své tělo a i když nepovažuji HA za původce všeho zla, tak nějaká skvělá zdravá záležitost to nejspíš nebude a usoudila jsem, že 8 let stačilo.

A k dotazu - máte s tímto postupem někdo zkušenost? Tj. že jste vysazovali HA, aniž byste hned plánovaly otěhotnět či používali potom kondomy/gely/Pharmatex…? Sledovaly jste ovulaci? Pouze pomocí výše uvedených symptomů (teplota, čípek, hlen), nebo jste si kupovaly i testy? Jak dlouho vám trvalo, než vám začaly pravidelné cykly (vím, že to bude asi dost individuální…)?
Je tu někdo, kdo úspěšně (tj. bez otěhotnění) používá přirozenou antikoncepci dlouhodoběji?

Díky za rady.
Prosím anonymně, nemusí se o mě vědět, kdy se chystám zakládat rodinu. Dík. :oops:

Reakce:
Petra67
Kecalka 293 příspěvků 19.03.19 21:15

Ano, ja vysadila asi v 26, to jsem zatím sveho přítele neznala, tak jsem se chránila kondomem. Poté s nynejsim partnerem na začátku kondom, pharmatex, pesar…po roce už nic, už jsme věděli, ze je to vazne a že případne dite bychom zvladli. Nic jsem nesledovala, i kdyz ovulaci jsem vzdy citila, ale proste jsme soulozili prerusovane a vse ok. Pak jsem otehotnela po 2 mesicich snazeni.
Uvidíš jak to bude u tebe. Mi se ovulace hlasi bolesti v podbrisku, takže vic sledovat nepotrebuji. Vysazeni ti chvalim. Na zacatku bych pouzivala kondom nebo pharmatex, nez se ti ustali cyklus a pak uvidis. Ja nela pravidelnou menstruaci vesmes hned. Pomoct tomu muzes ruznymi preparáty.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.03.19 07:33

@Petra67 Dík za odpovědi a zkušenosti. Asi bude opravdu lepší se zpočátku chránit ještě jinak, než to vypozoruji. Mně je taky 26. ;)

Váš příspěvek
Reklama