Výše alimentů na batole?

Anonymní
2.6.15 19:49

Výše alimentů na batole?

Ahoj jen ve stručnosti a omlouvám se, že anonymně nemohu se moc rozepsat.. Kolik dostáváte, nebo jste dostávali na cca školkové dítě? a kolik si druhý rodič vydělal? klidně anonymně.. Já dostávala určitou částku a za nedlouho se má našemu dítěti narodit od otce sourozenec, tak chce alimenty zmenšit o polovinu, což mi přijde dost.. klidně anonymně, děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2355
2.6.15 19:52

Narození druhého dítěte není důvod k tomu, aby se alimenty na první snížilo. To první nemůže za to, že si tatík pořídil další a nemá na to…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2355
2.6.15 20:06

Předpokládám, že to máte určené soudem ne? Takže jinak než opět přes soud to nezmění a sám od sebe si to snížit nemůže a každej normální soudce mu to nepřiklepne, že mu to sníží. Když na to nemá, tak si neměl pořizovat druhé ;).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
365
2.6.15 20:21

@barca93 Nejsem si jistá, ale narození dalšího potomka je důvod pro snížení výživného. U nás žádná závazná pravidla pro výpočet výživného nejsou, proto nelze jakkoliv předjímat soudní rozhodnutí.
Narození druhého dítěte je změnou poměrů. Obě děti mají právo podílet se na životní úrovni rodičů. V novém občanském zákoníku oproti zákonu o rodině je připsána jedna věta: § 915
(1) Životní úroveň dítěte má být zásadně shodná s životní úrovní rodičů. Toto hledisko předchází hledisku odůvodněných potřeb dítěte.

Narozením druhého dítěte vzniká otci povinnost vyživovat i druhé dítě. Obecně řečeno narozením dítěte se snižuje životní úroveň rodičů.
Ano v tomto případě mu může být výživné soudně sníženo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.6.15 20:26

@kajj To je sice hezké, ale na tamto dítě jsou rodiče dva, takže jedno dítě si bude žít královsky, a druhé dítě bude odstrkáváno po soukromých školkách protože na normální je ještě malý a po kamarádkách aby mu matka mohla vydělat na živobytí

• Nahlásit
  • Citovat
3982
2.6.15 20:31

@kajj přesně tak…má další vyživovací povinnost, tudíž soud by mu to snížil.

Vím z vlastní zkušenosti - manžel platí na dva syny v pubertě pěkné výživné, které on sám při rozvodu navrhl…vzal si mě a máme spolu dceru, platí pořád stejně, ale! Ex si vymyslela že chce víc, a právě právník ji zastavil, ať raději mlčí, že manžel musí živit mě a dceru, takže soud by mu výživné naopak snížil.

Takže zakl. bohužel počítej s méně penězi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2355
2.6.15 20:33

@kajj A jak k tomu přijde to první dítě? Ono snad může za to, že si tatík pořídil další dítě, když na to evidentně nemá, když žádá snížení alimentů a pak to první bude tratit na úkor toho druhého? To určitě ne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3982
2.6.15 20:35
@Anonymní píše:
@kajj To je sice hezké, ale na tamto dítě jsou rodiče dva, takže jedno dítě si bude žít královsky, a druhé dítě bude odstrkáváno po soukromých školkách protože na normální je ještě malý a po kamarádkách aby mu matka mohla vydělat na živobytí

Hm, jde z tebe zášť…ty taky můžeš pořídit nového partnera :think: jak už jsem psala, tvuj ex nemá povinnost jen k tvému synovi, ale i dalšímu dítěti a jeho mámě a ty s tím nic neudělaš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
221
2.6.15 20:39
@barca93 píše:
@kajj A jak k tomu přijde to první dítě? Ono snad může za to, že si tatík pořídil další dítě, když na to evidentně nemá, když žádá snížení alimentů a pak to první bude tratit na úkor toho druhého? To určitě ne…

Stejne tak se na to muzes podivat z pohledu druhého dítěte :)
Opravdu je to tak, jak píše Kajj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.6.15 20:40

Manžel z platu cca 25 tis čistého platil 4000 plus kupoval vybavení jako kolo, helmu… když se nám narodilo naše dítě, tak mu to soud snížil na 3500.

• Nahlásit
  • Citovat
2355
2.6.15 20:41

@Mbeya Jasně, ale silně pochybuju, že na svoje druhé dítě vynaloží maximálně 1500,– jako na to první, když to chce snížit o polovinu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.6.15 20:53

@kessi22 No a případný partner má k dítěti které není bioligicky jeho nějakou vyživovací povinnost? to opravdu nemá, já také nechci aby jeho žena živila mé dítě.. ale nechci aby moje dítě tratilo na úkor sourozence.. udělat si děti umí každý, ale uživit je.. moje dítě je ještě malé na to aby šlo do školky, tak bohužel můžu jít občas na jednorázovou brigádu ve formě invertůr v krámu, nic víc.. a zášť to je celkem zvláštní že jí mám, když si mam představit, že mého syna sourozenec si žije v bavlnce má první poslední a mě se řekne, že mam malému kupovat věci v akcích..

• Nahlásit
  • Citovat
3982
2.6.15 21:07
@Anonymní píše:
@kessi22 No a případný partner má k dítěti které není bioligicky jeho nějakou vyživovací povinnost? to opravdu nemá, já také nechci aby jeho žena živila mé dítě.. ale nechci aby moje dítě tratilo na úkor sourozence.. udělat si děti umí každý, ale uživit je.. moje dítě je ještě malé na to aby šlo do školky, tak bohužel můžu jít občas na jednorázovou brigádu ve formě invertůr v krámu, nic víc.. a zášť to je celkem zvláštní že jí mám, když si mam představit, že mého syna sourozenec si žije v bavlnce má první poslední a mě se řekne, že mam malému kupovat věci v akcích..

Ale ty furt stavíš své dítě, nad to druhé…chápu, že peníze potřebuješ, ale to druhé dítko taky :nevim: nevím, jako dítě jste si udělali oba, rozešli jste se, výživné plati, takže vlastně můžeš být ráda, prostě se musí postarat i ty… To je realita, a žádné dupani nožkou, že druhé dítě se bude mít jak v bavlnce ti nepomůže :nevim: a teď si vem, že těch dětí bude mít 5, že bude třeba marodit, že přijde o práci…prostě se na to výživné moc upinas :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69010
2.6.15 21:12
@barca93 píše:
@Mbeya Jasně, ale silně pochybuju, že na svoje druhé dítě vynaloží maximálně 1500,– jako na to první, když to chce snížit o polovinu.

Tak on mu to soud taky na polovinu nesníží, ale na druhou stranu tvůj argument o tom, že neměl pořizovat další dítě je taky mimo, i pokud byste byli spolu a pořídili si druhé, tak se tomu prvnímu tím taky životní úroveň sníží, takže by sis taky zakázala pořídit druhé?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.6.15 21:14

@kessi22 Já jako samoživitelka která má malé dítě ve své péči nemam tu možnost se sebrat a jít do práce na jak dlouho chci a na kterýkoliv den se mi to hodí, kdybych si to mohla dovolit tak bych se o své dítě postarala sama, leda, že bych si malého přivázala na záda a šla do práce s ním, dítě jsme si udělali sice oba, ale nebýt pomoci mojí rodiny a mého přítele tak nevím kde bysme byli, protože z mateřské se všechno utáhnout prostě nedá..

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama