Výše odstupného

254
2.7.13 14:02

Výše odstupného

Ahoj potřebuji poradit. Končí mi RD a požádala jsem zaměstnavatele o zkrácený úvazek. Vypadá to že mi nevyhoví, takže budu trvat na výpovědi z jeho strany a odstupné. Z čeho se v tomto případě počítá odstupné? Z platu před mateřskou (měla jsem dvě zasebou), z mateřské nebo z rodičáku? Nějak jsem to nikde nenašla a potřebuju vědět na co mám nárok. Děkuju moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21857
2.7.13 14:05

Tím že on TOBĚ nevyhoví, tedy ty se nevrátíš na své původní místo v rozsahu v jakém jsi předtím dělala, chceš TY po NĚM, aby ON svolil na výpovědi z jeho strany, když ty jsi ta „nepřizpůsobivá“?? Chápu správně…? :think:

EDIT: Ještě doplním:

1. Trval-li pracovní poměr alespoň 2 roky, má nárok zaměstnanec při skončení pracovního poměru na nejméně trojnásobek průměrného měsíčního výdělku.
  1. Trval-li pracovní poměr alespoň 1 rok a méně než 2 roky, činní odstupné nejméně dvojnásobek průměrného měsíčního výdělku.
  1. Trval-li pracovní poměr méně než 1 rok, přísluší nejméně jeden násobek průměrného měsíčního výdělku.

Většinou se to řídí kolektivní smlouvou, my třeba máme někteří 5ti měsíční a někteří 8mi měsíční. Když se rušila pobočka a lidi přicházeli o práci, dostali všichni odstupný ve výši ročního platu.

Příspěvek upraven 02.07.13 v 14:06

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
235
2.7.13 14:05

Obavam, se ze odstupne nedostanes.. Neni duvod..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
235
2.7.13 14:06
@Seizdra píše:
Tím že on TOBĚ nevyhoví, tedy ty se nevrátíš na své původní místo v rozsahu v jakém jsi předtím dělala, chceš TY po NĚM, aby ON svolil na výpovědi z jeho strany, když ty jsi ta „nepřizpůsobivá“?? Chápu správně…? :think:

Taky me to trvalo..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37904
2.7.13 14:06

Vyhovet ti nemusi. snazila bych se praci udrzet.je spatna doba na hrdinstvi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21857
2.7.13 14:08
@Morc píše:
Taky me to trvalo..

Já dneska už nerozumím ničemu jak tak koukám… Logicky když já dělám ofrky, tak nemůžu chtít, aby mi to zaměstnavatel ještě platil, ne? Ale třeba tomu fakt jenom nerozumím a když se mi nebude chtít po mateřské dělat, tak si nechám taky ze své vůle dát výpověď zaměstnavatelem a chtít po něm 8M odstupný.. :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3455
2.7.13 14:08

Ale on zase může trvat na tom aby jsi nastoupila tak jak máš ve smlouvě :nevim: a pokud není hloupej tak ti výpověď nedá byl by sám proti sobě takže trvat můžeš na čem chceš :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64469
2.7.13 14:10

@Hojuza bych řekla, že Tě vyšupne, protože zkrácený úvazek Ti dát nemusí, nějak nevím, kde jsi na to přišla, že máš na toto nárok? :think: Jinak třeba pro mě místo neměli, dostala jsem odstupné, které se počítalo jako průměr z posledních 3 platů. Byla jsem ještě na nemocenské, ta se nezapočítávala.. a jinak dle kolektivky jsem dostala odstupné 5 těchto průměrných platů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3876
2.7.13 14:10

Taky si myslím že poloviční úvazek by byl jen jeho dobrá vůle, když nepřijmeš celý úvazek, podle mě ti odstupné dávat nemusí, nebo ano?
Holky, ne že bych to potřebovala, ale slyšela jsem že zaměstnavatel tě musí přijmout do 3 let. Jak je to když má člověk 2 mateřské za sebou a mezitím se do práce nevrátí? To už ho vzít nemusí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64469
2.7.13 14:12

@brumik7 mělo by to fungovat tak, že Tě vzít musí, ale už to nemusí být na původní pozici, kterou jsi měla před první MD.. Takže zpět ano, ale může Ti nabídnout jinou pozici. Nebo se může stát, že dostaneš výpověď, protože Tvé místo bylo mezitím třeba zrušeno :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64469
2.7.13 14:13

@Seizdra nejsou dneska erekce na slunci? to je tu samá perla :think: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
235
2.7.13 14:14
@Seizdra píše:
Já dneska už nerozumím ničemu jak tak koukám… Logicky když já dělám ofrky, tak nemůžu chtít, aby mi to zaměstnavatel ještě platil, ne? Ale třeba tomu fakt jenom nerozumím a když se mi nebude chtít po mateřské dělat, tak si nechám taky ze své vůle dát výpověď zaměstnavatelem a chtít po něm 8M odstupný.. :pankac:

Chtel bych videt toho sefa, jak by cumel jak puk…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3455
2.7.13 14:15
@Seizdra píše:
Já dneska už nerozumím ničemu jak tak koukám… Logicky když já dělám ofrky, tak nemůžu chtít, aby mi to zaměstnavatel ještě platil, ne? Ale třeba tomu fakt jenom nerozumím a když se mi nebude chtít po mateřské dělat, tak si nechám taky ze své vůle dát výpověď zaměstnavatelem a chtít po něm 8M odstupný.. :pankac:

pak dej vědět jak jsi dopadla :lol: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21857
2.7.13 14:26
@Verunecka289 píše:
pak dej vědět jak jsi dopadla :lol: :mrgreen:

Jistěěě :pankac: Ještě než to po něm budu chtít požádám o výjimku a ať mi teda dá rovnou 12M.. Víš jak :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3455
2.7.13 14:33
@Seizdra píše:
Jistěěě :pankac: Ještě než to po něm budu chtít požádám o výjimku a ať mi teda dá rovnou 12M.. Víš jak :think:

hele a když už v tom budeš… nechceš mu říct ať dá odstupný i mě? sice tam nepracuju ale tak snad to neva ne? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat