Výše provize RK

Anonymní
11.8.13 15:33

Výše provize RK

Ahoj, omlouvám se za anonym, ale chodí sem dost známých a nemusí to každý vědět 8)

Prodáváme dům a upsala jsem se jedné makléřce. Ted ale přemýšlím, že to byla si chyby a že tu smlouvu vypovím.

Podle občanského zákoníka, by to snad do 14 dní od podpisu mělo jít, když jsme to podepisovali mimo sídlo firmy.

Provize z ceny 2 500 000,– dělá 100 000,– + 20 000 DPH a bez jejího souhlasu, nemůžu dělat vlastně nic, dokonce jí platím část provize i když si najdu kupce sama.

Kolik jste platili realitce provizi a z jaké částky?

Děkuji moc za všechny rady, já v tom vůbec neumím chodit, jsem ted sama s dětma a tak mám strach abych to něják nepohnojila a proto jsem se bála to prodávat sama bez realitky, ale zase se nechci nechat zbytečně oškubat. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

35461
11.8.13 15:40

Jako prodávající bych provizi neplatila vůbec. Vypověz tu smlouvu, nezapomeň se podívatpořádně na podmínky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1577
11.8.13 15:44

Tu provizi máte ještě dobrou, nějaké 4%, to jde. Ale z vlastní zkušenosti s realitkama se jich co nejdříve zbavte!!! Mají ty smlouvy napsané tak, že byste se časem nestačila divit a mohli by Vás oškubat o peníze díky jejich chytře napsané smlouvě. Na nás si realitka nepřišla, jelikož jsme měli svého právníka, který nám řekl, co a jak. Moje rada: RK ne!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
454
11.8.13 15:45

Jako kupující jsme platili 100tis, cena domu byla něco ke 3mil..když jsme prodávali byt, tak nic. platil ten co ho koupil…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.8.13 15:47
@Tiger-lily píše:
Jako prodávající bych provizi neplatila vůbec. Vypověz tu smlouvu, nezapomeň se podívatpořádně na podmínky.

No podmínky jsou právě opravdu drsné, ale o tom, jestli se ta smlouva dá vypovědět ani zmínka. Ale hledala jsem na internetu a podle občanského zákoníku, smlouva podepsaná mimo místo obvyklé tj. kancelář a firma, tak tam by měla být automaticky 14 dení výpovědní lhůta.

Nejvic by mě zajímalo kolik tak dělá provize u jiných realitek atd, nebo se to pohybuje všude okolo těch 4%?

• Nahlásit
  • Citovat
1577
11.8.13 15:54
@Anonymní píše:
No podmínky jsou právě opravdu drsné, ale o tom, jestli se ta smlouva dá vypovědět ani zmínka. Ale hledala jsem na internetu a podle občanského zákoníku, smlouva podepsaná mimo místo obvyklé tj. kancelář a firma, tak tam by měla být automaticky 14 dení výpovědní lhůta.Nejvic by mě zajímalo kolik tak dělá provize u jiných realitek atd, nebo se to pohybuje všude okolo těch 4%?

Ne ne, nepohybuje, právě že více než 4%. My jsme měli 5%, ale jen díky tomu, že jsme nechtěli prostě přistoupit na 8%. Ale ty realitky to je bez komentáře. Pro nás neudělali nic. Nakonec jsme nemovitost prodali naštěstí sami :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.8.13 16:01
@LendulkaM píše:
Ne ne, nepohybuje, právě že více než 4%. My jsme měli 5%, ale jen díky tomu, že jsme nechtěli prostě přistoupit na 8%. Ale ty realitky to je bez komentáře. Pro nás neudělali nic. Nakonec jsme nemovitost prodali naštěstí sami :palec:

A myslíš, že tedy půjde odstoupit od té smlouvy? Není to ještě ani týden co jsem to podepsala. Tyhle věci vždycky vyřizoval můj ex a jak jsem ted sama, tak se v tom plácám :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
35461
11.8.13 16:12

Provize jak kde, většinou čím dražší nemovitost, tím méně procent. Za byt cca 30 000 a RD cca 100 000. V naší lokalitě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1577
11.8.13 16:13
@Anonymní píše:
A myslíš, že tedy půjde odstoupit od té smlouvy? Není to ještě ani týden co jsem to podepsala. Tyhle věci vždycky vyřizoval můj ex a jak jsem ted sama, tak se v tom plácám :oops:

Doporučuji kontaktovat co nejdříve právníka, vzít tu Vaši smlouvu a zeptat se ho na co máte nárok. To je nejlepší rada, kterou Vám mohu dát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1577
11.8.13 16:17
@Anonymní píše:
A myslíš, že tedy půjde odstoupit od té smlouvy? Není to ještě ani týden co jsem to podepsala. Tyhle věci vždycky vyřizoval můj ex a jak jsem ted sama, tak se v tom plácám :oops:

http://www.verejnyregistr.cz/…pisu-smlouvy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.8.13 17:30
@LendulkaM píše:
http://www.verejnyregistr.cz/…pisu-smlouvy

No jo ale já jsem ted četla ten zákoník znovu a tam se píše, že se to netka smluv ohledně práv k nemovitosti. Tak asi odstoupit nemůžu. Kruci

• Nahlásit
  • Citovat
35461
11.8.13 19:59
@Anonymní píše:
No jo ale já jsem ted četla ten zákoník znovu a tam se píše, že se to netka smluv ohledně práv k nemovitosti. Tak asi odstoupit nemůžu. Kruci

Smlouva s realitkou nejsou práva k nemovitosti. Práva k nemovitostem jsou třeba věcná břemena.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama