Výsledky triple testu 2

Anonymní
1.12.20 17:59

Výsledky triple testu 2

Ahoj holky, mám za sebou triple test a výsledky jsou docela hrozné. Volný beta - hCG mám 2,7 a dvě trizomie (21 a 18) mi vyšly 1:30 a 1:22. Vyšlo to některé z vás také podobně? (rovnou u dvou). Prosím anonym…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3907
1.12.20 18:21

Já teda s tímto zkušenost nemám, ale co vím, z důvodu chybovosti se od těchto testů ustupuje. U nejmladší mi je už vůbec nedělali, dělá se screening. Ten dopadl jak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61674
1.12.20 18:27

Tripple je zastaralý test, divím se, že ho ještě dělají. Kašli na něj, je falešný

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.12.20 18:28

@Amelie30 to je kombinace ultrazvuku a biochemickeho screeningu…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.12.20 18:29

@martina.se kéž by :-(

• Citovat
  • Nahlásit
3907
1.12.20 18:34

Tak teď se v tom ztrácím. Triple test mi dělali pouze z krve. Tuším 16. Týden. Prvot. Screening se dělá 12-13 týden, tuším, snad mě holky opraví. Tam se posuzují výsledky krve plus podrobný ultrazvuk. Dostaneš výsledky buď že je screening negativní nebo pozitivní. Tak jaký test to tedy byl?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5589
1.12.20 18:39
@Amelie30 píše:
Tak teď se v tom ztrácím. Triple test mi dělali pouze z krve. Tuším 16. Týden. Prvot. Screening se dělá 12-13 týden, tuším, snad mě holky opraví. Tam se posuzují výsledky krve plus podrobný ultrazvuk. Dostaneš výsledky buď že je screening negativní nebo pozitivní. Tak jaký test to tedy byl?

Pokud se k tomu dělá ještě tripple test, tak by se měly posuzovat všechny 3 věci dohromady. Jinak od těch testů už se ustupuje. Víc bych se řídila tím co mi vyšlo v prvním screeningu, popřípadě bych podstoupila odběr plodovky..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1190
1.12.20 18:50
@Anonymní píše:
@Amelie30 to je kombinace ultrazvuku a biochemickeho screeningu…

Ze udelali integrovany screening? Tripple + prvotrimestralni screening dohromady?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61674
1.12.20 18:56
@Anonymní píše:
@martina.se kéž by :-(

Mě ho dělali, výsledky špatně, amnio jsem odmítla.. Screen byl dobrý jak 1., tak druhý..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.12.20 18:57

Mám v tom hokej, je biochem. vysetreni v 11. tydnu a UTZ ve 13 tt. Jine vysetreni zatim nemam… Zakl.

• Citovat
  • Nahlásit
3907
1.12.20 19:04

Já se v tom teda také ztrácím. Zakladatelko, závěr lékaře je teda jaký? Řekl ti další postup?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1190
1.12.20 19:19
@Anonymní píše:
Mám v tom hokej, je biochem. vysetreni v 11. tydnu a UTZ ve 13 tt. Jine vysetreni zatim nemam… Zakl.

Takze jsi absolvovala prvotrimestralni screening - krev +utz a z toho ti vyslo riziko vyse uvedene? Tripple se dela az v 16.tt

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18244
1.12.20 19:23
@martina.se píše:
Tripple je zastaralý test, divím se, že ho ještě dělají. Kašli na něj, je falešný

Proboha, co to plácáš za nesmysly! 8o Triple testy se dělají proto, že zachycují rozštěpový vady líp než prvotrimestrální screening a dnes se navíc posuzují s prvotrimestrálním screeningem jako integrovaný test. Vyhodnocení nech laskavě na lékařích a nedávej tady tak hloupý rady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18244
1.12.20 19:25
@Anonymní píše:
Mám v tom hokej, je biochem. vysetreni v 11. tydnu a UTZ ve 13 tt. Jine vysetreni zatim nemam… Zakl.

Takže zatím jen prvotrimestrální screening, ne tripple testy. Lékař tě nejspíš poslal na konzultaci s genetikem, který ti doporučí další postup, pravděpodobně odběr plodové vody.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.12.20 19:34

@Janli přesně tak…

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie