Vyšlo mi blbě EEG

Anonymní
11.5.21 08:40

Vyšlo mi blbě EEG

Už šestým rokem trpím na záškuby svalů (něco jako když vám cuká v očním víčku, akorát mně to cuká tak nějak všude) a v rámci kontroly mi paní doktorka udělala vyšetření. Magnetická rezonance mozku vyšla opakovaně v pořádku (už v minulosti jsem měla MRI). Teď poprvé jsem ale měla EEG a vyšel mi epileptiformní nález. Nikdy v životě jsem žádný epileptický záchvat neměla a teď mi najednou kvůli toho hrozí ztráta řidičáku. Jsem z toho úplně v háji…Nemáte s něčím podobným zkušenost? Během EEG jsem měla úzkost a paniku (nemám ráda taková vyšetření protože se prostě bojím výsledku)…ale Dr. říkala, že to prý vliv mít nemůže.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
30995
11.5.21 08:47

Tak to cukani muze být právě projev epilepsie, ne? Znam děti, kterym treba lehce cukala noha. Nebo se ditko jen zahledelo a chvilku koukalo do jednoho místa. To je těžké tohle, občas se stane, že řidič dostane prvni piradny zachvst právě za volantem a muze to mit dost špatné nasledky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.5.21 08:50

Ale mně necuká noha…cuká mi sval. Jak když máš nedostatek hořčíku a cuká Ti třeba v oku.

• Citovat
  • Nahlásit
63
11.5.21 09:03

Precti si vic informaci o epilepsii, spadaji pod ni i zaskuby svalu (klonicke zachvaty).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
891
11.5.21 09:08

Pokud doktorce z nejakeho duvodu neduverujes, vyhledej druhy nazor. Ja se vyjadrim jen k tomu ridicaku. Fakt chces riskovat, ze nekoho zabijes? Vis, ze to muze byt klidne i dite? Ja chapu, ze je to napikacu, ale pokud ti lékaři opravdu ridit zakazi, tak uz k tomu je sakra důvod a osobne bych byla naopak vdecna, ze se na to prislo driv, nez se neco stalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24522
11.5.21 09:16
@Anonymní píše:
Ale mně necuká noha…cuká mi sval. Jak když máš nedostatek hořčíku a cuká Ti třeba v oku.

tak to je s tebou těžké, jdeš k doktorovi, protože máš potíže a když ti najdou, od čeho to je, tak se ti to nelíbí :nevim:
a jako lidsky chápu, že se ti to nelíbí, kdybych měla odevzdat řidičák, tak jsem v háji, ale medicínsky to asi neobkecáš,
stručně - nechtělas, aby ti našli nemoc, nemělas chodit k doktorům

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
11.5.21 09:18
@smeagol89 píše:
Precti si vic informaci o epilepsii, spadaji pod ni i zaskuby svalu (klonicke zachvaty).
Četla jsem, vůbec to na to nesedí a ty příznaky tomu neodpovídají. To by přece musel mít epilepsii kde kdo…kde komu občas cukne sval ve stehně, na břiše apod. - říká Ti něco syndrom benigních fascikulací? Tak příznaky spíš odpovídají tomu.

PS. na anonym kašlu, nechce se mi to furt zaklikávat:D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
11.5.21 09:20
@Villanelle píše:
Pokud doktorce z nejakeho duvodu neduverujes, vyhledej druhy nazor. Ja se vyjadrim jen k tomu ridicaku. Fakt chces riskovat, ze nekoho zabijes? Vis, ze to muze byt klidne i dite? Ja chapu, ze je to napikacu, ale pokud ti lékaři opravdu ridit zakazi, tak uz k tomu je sakra důvod a osobne bych byla naopak vdecna, ze se na to prislo driv, nez se neco stalo.

Nikdo mi ještě řídit nezakazal. Doktorka říkala, že EEG diagnózu nedělá…nikdy jsem žádný záchvat neměla. Půjdu za pár týdnů podruhé a uvidí se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63
11.5.21 09:22
@Ellie.up píše: Četla jsem, vůbec to na to nesedí a ty příznaky tomu neodpovídají. To by přece musel mít epilepsii kde kdo…kde komu občas cukne sval ve stehně, na břiše apod. - říká Ti něco syndrom benigních fascikulací? Tak příznaky spíš odpovídají tomu.PS. na anonym kašlu, nechce se mi to furt zaklikávat:D

Vychazela jsem z toho, co si psala v uvodnim prispevku - zaskuby svalu jiz sest let ruzne po tele, coz by zhruba odpovidalo (epileptik u nas v rodine ma tento jediny projev, vicemene to na nem nepoznas)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
11.5.21 09:22
@stinga píše:
tak to je s tebou těžké, jdeš k doktorovi, protože máš potíže a když ti najdou, od čeho to je, tak se ti to nelíbí :nevim:
a jako lidsky chápu, že se ti to nelíbí, kdybych měla odevzdat řidičák, tak jsem v háji, ale medicínsky to asi neobkecáš,
stručně - nechtělas, aby ti našli nemoc, nemělas chodit k doktorům

No, jak říkám, diagnózu ještě nemám. Podivné EEG prý může vyjít i zdravým lidem, ale je to prostě zvláštní. Myslím, že je důležité rozlišovat „záškuby“ a „záškuby“. Já nemám záškuby o kterých se mluví v souvislosti s epilepsií. Mám normální cukance jak když vám prostě na noze škube sval, když máte třeba nedostatek hořčíku… :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63
11.5.21 09:23

@Ellie.up pri epilepsii nemusis mit klasicke zachvaty z filmu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
11.5.21 09:25
@smeagol89 píše:
Vychazela jsem z toho, co si psala v uvodnim prispevku - zaskuby svalu jiz sest let ruzne po tele, coz by zhruba odpovidalo (epileptik u nas v rodine ma tento jediny projev, vicemene to na nem nepoznas)

A o jaký záškub se jedná? Že třeba trhne rukou z ničeho nic? Mně cukne sval třeba na noze, pak v břiše, pak v chodidle..ale ne že bych sebou trhla. Prostě mi to pocukává třeba týden. Ty příznaky jsem přisuzovala tzv. syndromu benigních fascikulací. Nikdy jsem žádný epileptický záchvat neměla. A že by zjistili epilepsii ve 31 letech se mi prostě nezdá.

A pořád mi v těle tu a tam něco cukne. To bych záchvat musela mít furt, podle tohohle měřítka. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63
11.5.21 09:28

@Ellie.up a ten horcik doplnujes? Mela jsem neco podobneho a po tydnu poctiveho brani magnezka to vymizelo. U rodinneho prislusnika je to drobounke cukani ruky nebo nohy, on si to uvedomuje, ale ze by to byly viditelne zaskuby, to uplne ne :) bere leky, ridicak nema. Jinak prisli mu na to cca v 23 letech?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
11.5.21 09:41
@smeagol89 píše:
@Ellie.up a ten horcik doplnujes? Mela jsem neco podobneho a po tydnu poctiveho brani magnezka to vymizelo. U rodinneho prislusnika je to drobounke cukani ruky nebo nohy, on si to uvedomuje, ale ze by to byly viditelne zaskuby, to uplne ne :) bere leky, ridicak nema. Jinak prisli mu na to cca v 23 letech?

Hořčík beru, ale nijak výrazně nepomáhá. Třeba teď mám období relativního klidu kdy sem tam něco cukne. Každopádně volala jsem teď Dr…bude se to sledovat. Řidičák mi nevezme. Říkala, že bez záchvatu ze mě skutečně epileptika dělat nemůže.

Mám z toho výsledku ale strach. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
11.5.21 09:43
@smeagol89 píše:

Jemu asi ale cuká ceká končetina, ni? Mně jen svalík…a čím víc jsem ve stresu, tím víc cuká. Nikdy jsem tomu nepřikládala takovou váhu, výsledky mě překvapily.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat