Vysoké APTT u dítěte

57
31.1.16 18:24

Vysoké APTT u dítěte

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat na vaše rady a zkušenosti ohledně vysoké hodnoty APTT (krevní srážlivosti) u dítěte. Dnes nás přijali na nosní mandli a po krevních testech opět propustili s tím, že nelze provést operaci, protože syn má velmi vysoké hodnoty APTT (126,6) a norma je 20-40 :-( Jsem z toho hodně špatná a mám strach, co by to mohlo znamenat. Zítra půjdem dětské doktorce a ta nás pošle na hematologii. Napadají mě hrozné věci, proto bych byla ráda, jestli tomu někdo rozumí a uklidní mě, že se nejedná o nic vážného…Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

753
31.1.16 20:33

Nás také nepřijali, bývá to po větších infektech, takhle mi to bylo vysvětleno - při první akutní operaci jsme měli 1,75 (tolerují do 1,33) ale byla to akutka, tak to museli udělat, podruhé když jsme šli na mandli jsme měli 1,44 a poslali nás domu ;) pokud jste čatso nemocní je to z toho ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
753
31.1.16 20:33

U mě je to aptt ratio, nemám už papíry abych mrkla na klasicky aptt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60336
31.1.16 20:43
@teepe píše:
Nás také nepřijali, bývá to po větších infektech, takhle mi to bylo vysvětleno - při první akutní operaci jsme měli 1,75 (tolerují do 1,33) ale byla to akutka, tak to museli udělat, podruhé když jsme šli na mandli jsme měli 1,44 a poslali nás domu ;) pokud jste čatso nemocní je to z toho ;)

jenže todle je tak 3-4 násobek normy, to infekcí není

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60336
31.1.16 20:46

Prvně určitě opakovaný oběr. může to být chyba- odebírali ho rovnou ze žíly? nemohlo to být z kanyly, kterou mu už zavedli?
jak probíhal odběr - v pohodě, nebo boj? nabrali toho dost?

dál už jsou to spekulace.
kolik je klukovi? má nebo měl nějaké krvácivé projevy v minulosti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama