Zánět středního ucha, proč antibiotika?

205
29.1.16 19:44

Zánět středního ucha, proč antibiotika?

Dnes jsme byli s dcerou 3 roky na kontrole prasklého zánětu středního ucha. 3 dny po této akci měla stále teploty, je víkend, nechtěli jsme nic zanedbat. Lékař předepsal atb Duomox. Dcera dobrala, je to cca 16 dní, jiná antibitika :,(, proto jsme se předepsání dalších antibiotik bránili. Dali jsme již v poledne první dávku, ale stav se náhle začal odpoledne zlepšovat - asi ne díky antibiotikům, že. Nechci její tělíčko zatěžovat. Střední ucho je přece virového původu, proč se tedy předepisují ATB? Má někdo zkušennosti s přerušením braní antibiotik po první dávce?? Nebo třeba oddálením druhé dávky u tohoto onemocnění?? Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11133
29.1.16 19:49

Pricina muze byt virova, ale kdyz zhnisa, tak prejde v bakterialni infekci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.1.16 19:50

@Marionet zánět může být ale i bakteriálního původu. Někdy dělají doktoři stěr z ucha, z toho, co z ouška vytéká po píchnutí, někdy to poznají jen od oka. Moje děti to mívaly taky, ATB dostaly ale jen párkrát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26374
29.1.16 19:51

@Marionet střední ucho může být i bakteriálního původu. Syn měl u zánětu stř. ucha crp 120. Takže bych trvala na udělání crp. Přiznávám, že bych se bála nedávat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71409
29.1.16 19:55

@Billi Nojo, ale to je dobré na něm trvat před tím, než člověk začne brát… začít s nimi a pak řešit že jsou fuj a vysadím je, je fakt úžasný myšlenkový pochod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
205
29.1.16 19:56

CRP mi už v tuto chvíli asi nikdo neudělá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
156
29.1.16 19:56

Zanet stredniho ucha…a zanet se vetsinou leci atb… to uz je na tobe jestli je das nebo ne ale kdybys nedala tak bys udelala blbost :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31695
29.1.16 20:00
@Marionet píše:
CRP mi už v tuto chvíli asi nikdo neudělá.

tak ony se v lékárně prodávají i domácí crp testy. 2 kusy, a stojí asi okolo 300? jeslti máte někde poblíž lékárnu nbuď v obchoďáku, nebo s nepřetržitým provozem. jeslti teda zvládneš tím malou píchnout do prstíku. bez toho bych se bála ty atb nedat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.1.16 20:01
@tera91 píše:
Zanet stredniho ucha…a zanet se vetsinou leci atb… to uz je na tobe jestli je das nebo ne ale kdybys nedala tak bys udelala blbost :roll:

to není pravda, dává se podle toho, jakého původu zánět je. Kolikrát jsem taky odmítla ATB a stěry pak vyšly negativně, čili by byly i zbytečné

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1132
29.1.16 20:02

U nas ATB taky zabraly docela rychle (na ucho), behem pul dne teplota klesla. Mozna, ze to nahle zlepseni muze byt dusledek prvni davky ATB.

Ja bych rozhodne ATB nevysazovala, pokud uz jsi zacla. Zanet stredniho ucha muze byt virovy i bakterialni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
205
29.1.16 20:06

Asi bych to neřešila, pokud by nedobrala před 16 dněma amoksiklav. Ale myslím si, že v 90 procnetech je ATB u středního ucha zbytečné. Hlavně na orl CRP nedělají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26374
29.1.16 20:09

@j.a.n.i1 no jasně, udělat před atb. Taky píšu, že bych se bála nedávat, pokud už jsou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1988
29.1.16 20:13

Tak na našem orl crp dělají. Pokud máš pochybnosti, udělejte domácí crp test a bude jasno. Rozhodně bych jen tak ATB nevysazovala, pokud by byla potřeba a vysadíte je, napácháte tím víc škody, než pokud by je brala zbytečně. A otitida je dost často bakteriálního původu :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kerrankin
29.1.16 20:18

A nemá třeba k tomu „barevnou“ rýmu? Ta je bakteriální, čili pak i ten zánět v uchu bude pravděpodobně bakteriální…

Já jsem jednou i přes pochyby atb dala (nešlo o ucho), akorát jsem se poučila a připravila se na to, jak budu u doktorky reagovat příště, když se do podobné situace dostanu :)

• Citovat
  • Upravit
29.1.16 20:19

Nám teď pichali ouska minuly patek a byl čisté virovy.Bez teplot, rymy a kašle. Nedostali jsme ani ATB kapky, jen borovou vodu.Ale na bakteriální se dávají ATB kapky a v případě většího hnisu v uchu, teploty a jiných priznaku se dávají i ATB.Na ORL poznají podle zbarveni ouska a te vodičky jestli je to bez ATB možné léčit. Věřila bych dr. A to rychlé zlepšení je reakce na dávku ATB, prece jen zanet v ousku je mala plocha nez treba angina a napadene mandle a cely krk.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama