Vysoké Tatry v těhotenství

Anonymní
26.6.21 21:56

Vysoké Tatry v těhotenství

Ahoj holky, uvažujeme zda nejet na počátku druhého trimestru do Vysokých Tater na dovcu. Jezdili bychom hlavně lanovkami a poté sem tam třeba 3hodiny nějaká malá tura jakoby po hřebenech.
Jsme na hory jako rodina zvykli, fyzičku máme, budu sebou mít i oxymetr.
Těhotenství mám pohodové, bez komplikaci, jen jsem lehce starší 36+, k dr jdu příští týden, nicméně zajímalo by me, zda jste některá takovou dovcu v tehu absolvovala. Bydlení je v hotelu, batoh ponese partner nebo děti, takže já bych šla nalehko.
Co myslíte je to ok, nebo to máme letos raději odpískat?

Díky za zkušenosti.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
833
26.6.21 22:04

Nevidím problém… Byla jsem v 7.mesici taky ve vysokých horách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1721
26.6.21 22:15

Kamarádka ve druhém trimestru byla na přechodu Kamnických Alp, druhá s námi v Krkonoších, obě s batohem natěžko. Pokud jsi na turistiku zvyklá a půjdete podle Tebe, nebála bych se toho. Kdo čeká druhé dítě třeba v roce prvního, nadře se podle mě víc :lol:
Jediné riziko je, že pokud se něco stane z úplně jiného důvodu, budeš do konce života přemýšlet, jestli sis to nezavinila. Ale objektivně zdravý plod v tomto stádiu pohybem poškodit v podstatě nejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49
26.6.21 22:25

Já bych jela určitě, ale taky bych si určitě připlatila za nějaké pojištění na dobu pobytu tam…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9721
26.6.21 22:28

Víš kolik se natahám v těhotenství s 10kg synem a kolik za ním nabeham? Proti tomu je nějaká lehčí tura brnkacka. Určitě jet, poslouchej svoje tělo a uzijte si dovcu než začne blázinec s miminkem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7545
26.6.21 22:52
@Anonymní píše:
Ahoj holky, uvažujeme zda nejet na počátku druhého trimestru do Vysokých Tater na dovcu. Jezdili bychom hlavně lanovkami a poté sem tam třeba 3hodiny nějaká malá tura jakoby po hřebenech.
Jsme na hory jako rodina zvykli, fyzičku máme, budu sebou mít i oxymetr.
Těhotenství mám pohodové, bez komplikaci, jen jsem lehce starší 36+, k dr jdu příští týden, nicméně zajímalo by me, zda jste některá takovou dovcu v tehu absolvovala. Bydlení je v hotelu, batoh ponese partner nebo děti, takže já bych šla nalehko.
Co myslíte je to ok, nebo to máme letos raději odpískat?Díky za zkušenosti.

Jestli jsi na hory zvyklá, tak proč ne. Já byla na túře týden před porodem. Ale hýbala jsem se dost celé těhotenství.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3497
27.6.21 00:57

Já bych to třeba nedala, a to jsem na turistiku zvyklá. Jenže já přibližně v 6tt přicházím ze dne na den o veškerou fyzičku, svaly, a vůbec schopnost normálně existovat, a zbývajících 34 tejdnů se snažim neumřít :mrgreen: jestli se cítíš dobře a těhotenství je bezproblémové, tak bych se toho vůbec nebála, naopak tiše závidím :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.6.21 05:41

Holky dekuju - tak paráda pojedeme, už se těším :) :) :) :)

• Citovat
  • Nahlásit
2540
27.6.21 08:37

Hlavně poradny boty a výbavu, vysoké hory umí byt zradne ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2632
27.6.21 08:56

Pořídila bych si dobré pojištění a hurá na vejlet :mrgreen: Já teda v těhotenství nechodila po Tatrách, ale chodili jsme 10-15 km výlety po našich kopcích. V druhé těhotenství bylo krom batohu občas potřeba poponést i 2leté batole a přežili jsme všichni :mrgreen: Pokud jsi zvyklá, tak bych se nebála.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48972
27.6.21 09:04

Uzij si to, ja byla v tatrach v 7. mesici. Hodne mi to pomohlo psychicky i fyzicky (konecne me prestala bolet zada).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.6.21 15:23

Jj my jezdíme holky hodně pravidelně, jak naše hory, tak Alpy, Dolomity i ty Tatry. Pojištění vyberu pečlivě a hura na dovcu.
Moc díky za vase pohledy a zhodnocení situace.
Jinak ano, vůbec nic mi jakoby v těhotenství není, teď jsme dali přes vikend cca 50km pěšky a pohoda.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat