Výstupní lékařská prohlídka

Anonymní
7.6.21 21:47

Výstupní lékařská prohlídka

Dobrý den, chci se zeptat jak postupovat. Vyvratila jsem se v práci z toho jsem dva měsíce marodila, při nástupu do práce a vstupní prohlídky jsem byla naprosto zdravá během roku mi zjistili vyrůstek na páteří neboli na obratlů C7 vlevo, který mi tlačí na michu a tim na nervy a z toho mám nesnesitelné bolesti hlavy a v horší situaci omdlivam. Při nástupu do práce kde je po celou roční dobu snad 60°C a nedá se tam dýchat se mi dělá špatně když jsem to nahlásil svému nadřízenému, že u linky opravdu pracovat nemohu že se mi dělá špatně a točí se mi hlava bylo mi řečeno, že tam nemám co dělat a mám jít pryč. Nakonec mě objednal na mimořádnou prohlídku kde mi firemní doktorka napsala posudek kde uvedla Pozbyla dlouhodobé pracovní způsobilosti což nemohu vykonavat práci v práci a teď jsem na nucené dvouměsíční placené dovolené což se mi nelíbí protože díky práci mě nikde s timhle zdravotním stavem nezaměstnaní. A tak jsem požádala o výstupní prohlídku a jak to řešit dál opravdu nevím. Dekuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29179
7.6.21 21:56
@Anonymní píše:
Dobrý den, chci se zeptat jak postupovat. Vyvratila jsem se v práci z toho jsem dva měsíce marodila, při nástupu do práce a vstupní prohlídky jsem byla naprosto zdravá během roku mi zjistili vyrůstek na páteří neboli na obratlů C7 vlevo, který mi tlačí na michu a tim na nervy a z toho mám nesnesitelné bolesti hlavy a v horší situaci omdlivam. Při nástupu do práce kde je po celou roční dobu snad 60°C a nedá se tam dýchat se mi dělá špatně když jsem to nahlásil svému nadřízenému, že u linky opravdu pracovat nemohu že se mi dělá špatně a točí se mi hlava bylo mi řečeno, že tam nemám co dělat a mám jít pryč. Nakonec mě objednal na mimořádnou prohlídku kde mi firemní doktorka napsala posudek kde uvedla Pozbyla dlouhodobé pracovní způsobilosti což nemohu vykonavat práci v práci a teď jsem na nucené dvouměsíční placené dovolené což se mi nelíbí protože díky práci mě nikde s timhle zdravotním stavem nezaměstnaní. A tak jsem požádala o výstupní prohlídku a jak to řešit dál opravdu nevím. Dekuji

Najit si jinou praci, co jineho. V jine, mene náročné, praci muzes projit vstupni prohlídkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.6.21 22:04

Jinou práci mám najitou s nástupem 1.8. ale bohužel nemůžu tahat nic těžkého, předklánet se a hrozí mi operace 50 na 50 buď ochrnu nebo ne protože svůj zhorseny zdravotní stav mám díky práci, kterou jsem vykonávala. Jím pět prášku denně jinak bych se nepostavila ráno z postele a je mi 30 let vyrustek je velký cca 5 cm. Takže opravdu nevěřím že někde projdu přes zdravotní vstupní prohlídku. To si nikdo nevezme na svědomí.

• Citovat
  • Nahlásit
7137
7.6.21 22:46
@Anonymní píše:
Dobrý den, chci se zeptat jak postupovat. Vyvratila jsem se v práci z toho jsem dva měsíce marodila, při nástupu do práce a vstupní prohlídky jsem byla naprosto zdravá během roku mi zjistili vyrůstek na páteří neboli na obratlů C7 vlevo, který mi tlačí na michu a tim na nervy a z toho mám nesnesitelné bolesti hlavy a v horší situaci omdlivam. Při nástupu do práce kde je po celou roční dobu snad 60°C a nedá se tam dýchat se mi dělá špatně když jsem to nahlásil svému nadřízenému, že u linky opravdu pracovat nemohu že se mi dělá špatně a točí se mi hlava bylo mi řečeno, že tam nemám co dělat a mám jít pryč. Nakonec mě objednal na mimořádnou prohlídku kde mi firemní doktorka napsala posudek kde uvedla Pozbyla dlouhodobé pracovní způsobilosti což nemohu vykonavat práci v práci a teď jsem na nucené dvouměsíční placené dovolené což se mi nelíbí protože díky práci mě nikde s timhle zdravotním stavem nezaměstnaní. A tak jsem požádala o výstupní prohlídku a jak to řešit dál opravdu nevím. Dekuji

Jest se potíže objevily až v práci, pak by se možná dalo mluvit o nemoci z povolání. Ale to musí určit revizní lékař.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.6.21 06:30

Dobrý den, ano problémy vznikly až v práci to říkala i firemní doktorka i moje obvodní. Jenomže má práce se chce všemu vyhnout a tak jsem dostala.dva měsíce placené dovolené asi místo odstupného nevím a 1.8. mám jít do práce podepsat nějaké papíry což se mi taky nelíbí.

• Citovat
  • Nahlásit
7137
8.6.21 08:39
@Anonymní píše:
Dobrý den, ano problémy vznikly až v práci to říkala i firemní doktorka i moje obvodní. Jenomže má práce se chce všemu vyhnout a tak jsem dostala.dva měsíce placené dovolené asi místo odstupného nevím a 1.8. mám jít do práce podepsat nějaké papíry což se mi taky nelíbí.

A ti doktoři by ti neporadili jak máš postupovat? Pokud Ti lékař napíše, že problémy se objevily až v této práci a jde o nemoc z povolání pak zaměstnavatel nic moc nezmůže. Hlavně nic nepodepisuj. To že ti dali z vlastní vůle dovolenou je jejich rozhodnutí. Rozhodně bych se tím nenechala uchlácholit k rozvázání pracovního poměru i kdyby Ti dávali odstupné. Protože ty s tímto budeš mít snížené uplatnění celoživotně a ne jen těch pár měsíců co pokryje odstupné. Případně zavolej na inspektorát práce, tam by Ti mohli poradit. Na stránkách mají číslo s infolinkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.6.21 08:47

No nic podepisovat opravdu nehodlám protože mají problém mi udělat výstupní prohlídku, kterou mi sami nabízeli.

• Citovat
  • Nahlásit
10789
8.6.21 09:55
@janickaIII píše:
A ti doktoři by ti neporadili jak máš postupovat? Pokud Ti lékař napíše, že problémy se objevily až v této práci a jde o nemoc z povolání pak zaměstnavatel nic moc nezmůže.

ale tak to přece nemusí být pravda. jakékoli onemocnění se může v průběhu zaměstnání projevit, ale rozhodně to vždy neznamená, že se jedná o nemoc z povolání. musí to být taková nemoc, která jednoznačně a prokazatelně vznikla jako důsledek nepříznivých vlivů ze zaměstnání. existuje i seznam uznávaných nemocí z povolání, ale netuším, nakolik je ten seznam závazný a nakolik orientační.

posudek je pracovním lékaři, ale nemůže to dělat každý doktor, musí mít k tomu povolení. narychlo jsem zagůglila, seznam je třeba tady:
https://zsbozp.vubp.cz/…i-z-povolani

zkus si najít nějaké podle bydliště nebo možná spíš pracoviště, kontaktuj je a domluv se s nimi na dalším postupu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
275
8.6.21 10:25

Musíš mít odbornou zprávu z místa, kde si léčíš páteř. A pak šup na výstupní kontrolu a tam to posoudí Závodní lékař a uvidíš.
Ty nejsi s tou páteří na PN a nelecis se?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.6.21 15:26

S páteří se léčím, dokonce mě má nastarosti i neurolozka, která mi předepisuje léky byla jsem i na MR a CT EEG atd dokonce jsem ležela 24 hodin v nemocnici na neurologii a tam mi vlastně zjistili ten vyrustek. 9.1.2020 jsem byla na MR a vše OK 20.1. jsem nastupovala do práce ve které jsem současně. 8.2.2021 jsem se vyvratila v práci ale skrz práci jsem se hned za tři dny nechala uschopnit a týden na to 15.2.2021 jsem skončila nepřímo z práce na neurologii v nemocnici kde mi našli ten vyrustek.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat