Pochyby v novém zaměstnání

4
6.6.21 19:23

Pochyby v novém zaměstnání

Dobrý den,

1.6. jsem nastoupila do nového zaměstnání, do kterého jsem se moc těšila. Kvůli tomuto zaměstnání jsem v původní práci dala výpověď a celou výpovědní dobu jsem se moc těšila, výběrové řízení proběhlo v pořádku.

Nyní mám za sebou první dny v práci, které provázejí velké pochyby z mé strany. Náplň práce neodpovídá mým představám/ inzerátu apod. Zkratka mám velké pochybnosti o mém rozhodnutí, jsem z práce nervózní. Došla jsem o k závěru, že jsem se rozhodla špatně, moc ne to trápí.

Mate někdo s podobným zkušenosti? Co jste dělali?

Díky za Vaše názory.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8436
6.6.21 19:31

Tak máš 3 měsíce, kdy můžeš odejít kdykoliv. Hledej další práci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2599
6.6.21 19:33

Dvakrát se mi stalo, že práce nesplňovala buď mé představy nebo to, co bylo slíbeno. Od toho je zkušební doba. Nikdy jsem neměla problém ji využít a odejít. A to i v situaci, kdy jsem neměla domluvenou jinou práci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1388
6.6.21 19:38

Je to par dnů, třeba se to ještě zlepší

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
6.6.21 19:45

Mám také zkušenost, že náplň práce v reálu byla jiná než deklarovaná v inzerátu a potvrzena na pohovoru. Odešla jsem po týdnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20646
6.6.21 19:53

Taky jsem odešla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16867
6.6.21 20:20

Zajdi za svým šéfem a řekni mu to.

Zkušební doba je od toho, abyste si to vyzkoušely obě strany. nejsi povinná zůstávat někde kde necheš, zejména když jaksi lhali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
440
6.6.21 20:54
@PinkBerry píše:
Dobrý den,

1.6. jsem nastoupila do nového zaměstnání, do kterého jsem se moc těšila. Kvůli tomuto zaměstnání jsem v původní práci dala výpověď a celou výpovědní dobu jsem se moc těšila, výběrové řízení proběhlo v pořádku.

Nyní mám za sebou první dny v práci, které provázejí velké pochyby z mé strany. Náplň práce neodpovídá mým představám/ inzerátu apod. Zkratka mám velké pochybnosti o mém rozhodnutí, jsem z práce nervózní. Došla jsem o k závěru, že jsem se rozhodla špatně, moc ne to trápí.

Mate někdo s podobným zkušenosti? Co jste dělali?

Díky za Vaše názory.

Jako personalistka Ti radím, vydrž. Během pár dnů absolutně nemůžeš poznat pravou tvář firmy ani pozce. Ze začátku se obvykle dává jen ta „vedlejší“ práce a nabaluje se postupně. U některých pozic ani po 3 měsícíh nebudeš na kompletní agendě.

Za mě určitě počkat měsíc a půl, dva. Pokud tě to ani tak nebude naplňovat, začala bych paralelně hledat něco jiného.

To, že si to nemusí sednout je samozřejmé, taky jsem zažila. Ale nesmí se to stávat moc často, v životopisu to nevypadá hezky a pro personalisty takový člověk není příliš zajímavý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat