Vysvětlení ultrazvuku

• Fotoalbum (4)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
14.4.22 12:26

Vysvětlení ultrazvuku

Dobrý den, moc prosím, byl by někdo ochotný mi na fotce ukázat, kde přesně se tedy nachází embryo? Zdá je to ta černá tečka uvnitř něčeho, co vypadá jak džbán :D já se omlouvám, za své neznalosti, ale dr mi nic neřekla, tak nevím :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
34044
14.4.22 12:33

Gratuluju :kytka: Černá bublina je děloha. Plod je ten světlý tvoreček uvnitř :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.4.22 12:42

@Fiducia takže to celé světle je tedy pludek a to tmavě černé co je v něm, ta tečka může být i srdeční akce? 8o
Jinak moc děkuji! Já právě celou dobu myslela že ten pludek je ta černá tečka, aspoň tak mi to řekla známá :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
1980
14.4.22 12:53

A v kolikátém jsi týdnu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.4.22 13:02

@vedma007 ahojky, tato fotka je podle dr z 6tt ikdyz podle data poslední menstruace jsem měla být 7tt. Bylo to minulý ctvrtek a poslední menstruace byla 13.2. Snad je vše v pořádku :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
30920
14.4.22 13:08
@Fiducia píše:
Gratuluju :kytka: Černá bublina je děloha. Plod je ten světlý tvoreček uvnitř :srdce:

Ne, ta cerna bublinka neni deloha, to je to sede okolo. To cerne je choriova dutina se svetle sedym vyvijejicim se plodem ( no, jeste to vlastne neni plod, ale bude)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30920
14.4.22 13:09

Srdecni akce na tom snimku videt neni. A hlavu to jeste ani nahodou nema. A deloha je to lehce tmavsi sede okolo (vetsi cast celeho snimku), ne ten uzky svetle sedy obal choriove dutiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34044
14.4.22 13:38
@Anonymní píše:
@Fiducia takže to celé světle je tedy pludek a to tmavě černé co je v něm, ta tečka může být i srdeční akce? 8o
Jinak moc děkuji! Já právě celou dobu myslela že ten pludek je ta černá tečka, aspoň tak mi to řekla známá :nevim:

Ne, srdeční akce na fotce vidět být podle nemůže. V 6.týdnu nejspíš nebyla patrná. To je ale normální. Srdíčko viditelně tluče v sedmé osmém týdnu.
Myslím, že to je orgán miminka.
O týden mladší těhotenství být může. Měla jsem ve všech těhotenství Minimálně týden rozdíl mezi ultrazvukem, a měsíčky.
PS: informace o děloze jsem napsala špatně :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.5.22 17:11

Ahoj, prosím, jak vypadal Váš ultrazvuk? Byla jsem u doktora minulý týden viz. 1. obrázek, pozval si mě znovu na tento čtvrtek 6tt (5+6) viz 2. obrázek… Řekl, že tam je gestační váček a žloutkový váček (kdo se v tom vyzná, kde je vidět? Nevím, jak to má vypadat, doktora jsem se nezeptala, protože jsem odtamtud vycházela trochu vyděšená) a jinak nic.. V podstatě jsem z doktora vycítila, že je to špatně, ikdyž mi řekl, než jsem odcházela ať nepanikařím.. Řekl, že mám přijít v pondělí, že už to srdíčko musí bít, což mě opět znervóznilo? Neni to brzo? Co když furt bít nebude a já budu dál v nervu.. Jsem z toho nervózní, mám strach.. Asi spíš chci ujistit, že jste to měl někdo stejně, že je to v pořádku..

• Citovat
  • Nahlásit
797
6.5.22 17:32

Ja jsem byla pred 13 lety na UTZ 5+4, srdicko nebylo, doktor rekl, ze to odpovida a pozval si me az na 9. tyden a tam uz bylo srdce krasne videt. Dneska je to pubertak ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23412
6.5.22 17:34

Šla jsi moc brzo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
6.5.22 17:56

@vlastovka385: Děkuji :) :)

@ka2ka: Vzhledem k tomu, že dítě ještě nemám, je pro mě vše nové. Čerstvě jsme společně řešili endometriózu a zdravotní problémy, takže, když mi doktor do telefonu řekl, kdy mám přijít, tak jsem prostě přišla. ;) Jen prostě on mi to říkal tak, jako by to tam už prostě mělo být a neni.. Samozřejmě, že se tam hned v pondělí nepoženu, jak mi řekl, min. až na konci týdne.. Jen chci ujistit, že tento můj snímek je v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
459
6.5.22 18:20

Sla jsi na ultrazvuk moc brzy a nalez muze byt v poradku. Muze jit o casne tehotenstvi nebo neodpovidajici dle posledni menstruace, pokud jsi mela treba nepravidelny cyklus, ale i o nevyvijejici se tehotenstvi…to ti tu asi nikdo nerekne. Bylo by fajn sledovat, jak se meni hladina tehotenskeho hormonu v krvi. Osobne bych na kontrolu nesla uz v pondeli, ale klidne za tyden az dva, pri bolestech, krvaceni hned (jako vzdy v tehotenstvi)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23412
6.5.22 19:15
@Luci02 píše:
@vlastovka385: Děkuji :) :)@ka2ka: Vzhledem k tomu, že dítě ještě nemám, je pro mě vše nové. Čerstvě jsme společně řešili endometriózu a zdravotní problémy, takže, když mi doktor do telefonu řekl, kdy mám přijít, tak jsem prostě přišla. ;) Jen prostě on mi to říkal tak, jako by to tam už prostě mělo být a neni.. Samozřejmě, že se tam hned v pondělí nepoženu, jak mi řekl, min. až na konci týdne.. Jen chci ujistit, že tento můj snímek je v pořádku.

tak to tě zbytečně nervuje na srdíčko je ještě čas, jinak na sním v tomhle týdnu nic nevykoukáš je normální všechny jsou takovýhle divný

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
6.5.22 19:22

@Stará známá Jak říkám, takto mě objednal doktor a mluvil způsobem, jako by to bylo špatně, že to tam ještě není a že to tam v pondělí už musí být.. Proto jen zjišťuju, jestli to takto taky někdo měl. Prostě mě to vyděsilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat