Vytápění elektřinou

25
23.4.20 17:46

Vytápění elektřinou

Ahoj s manželem stavíme domeček 4+1 nízkoenergetický bungalov. A budeme tam mít zatím vytápění na elektřinu, později krbovky.. Zajímalo by mě jestli s tím má někdo zkušenosti, kdo má podobně velký domek bungalov. A jaké jsou měsíční náklady za takové vytápění. Předem děkuji ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21334
23.4.20 17:53

No 4+1 fakt není údaj, můžeš mít miniaturní a nebo to může být obrovský chtělo by to metry

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31460
23.4.20 17:54
@marun7 píše:
Ahoj s manželem stavíme domeček 4+1 nízkoenergetický bungalov. A budeme tam mít zatím vytápění na elektřinu, později krbovky.. Zajímalo by mě jestli s tím má někdo zkušenosti, kdo má podobně velký domek bungalov. A jaké jsou měsíční náklady za takové vytápění. Předem děkuji ;)

Spíš by to chtělo znát výměru :) to budete mít v podlaze?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13719
23.4.20 18:09

Naši mají bungalov 3+1, velikost asi 90m ale mají ho docela blbě řešený do eLka a mají zálohy na topení 3tis měsíčně a vrací jim. Nastavují si termostat dle toho kdy jsou doma a kdy ne. Mají i krbovky a těmi topí spíše pro atmosferu + když je opravdu velká zima.

Jsou spokojení. Měli vytápění i na starém domě (dvoupodlažní) a taky byli spokojení, tam měli i nějaký noční proud a myslím, že i neděle byla levnější (to nevím přesně).

Ted hodně přemýšlí, že by si vypsali dotaci na solární panely - ale o tom víc nevím, protože my topíme na plyn, tak mě to nezajímalo :mrgreen: Prý je nějaká dotace a odečítají cenu do záloh v době, kdy netopíš, ale elektřinu vyrábíš :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
389
23.4.20 18:09

Mame dum 300m2 +-, elektrokotel a platime 5000 mesicne. Krb mame pro zimni atmosferu :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54584
23.4.20 18:16

My mame 6 + kk, 200m2 (garaz 40 a 160 je ciste obytna plocha). Krome garaze mame celoplosne podlahovku, radiatory nemame, protoze mi prijdou hnusne v novostavbe a topeni drevem nebo krb jsme odmitli. Mesicni zalohu plati chlap 4 500,– a kazdy rok kolem 17 tis. vraci.
Mame kotel, ktery pozna nizky tarif a tehdy se zapne nebo co. Je to nastaveno, ze sam se zapne 2× denne. Jak je to zateplene, tak vic nepotrebujeme, kdyby nam nahodou byla zima, tak vezmu krabicku (prenosne cidlo) a dam ho do chladna. To je znameni pro kotel, ze ma topit. Ted uz treti tyden neni treba topit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.4.20 18:25

Dum cca 270m2 a neco kolem 40tis.mam nastaveny na urcitou teplotu a kdyz to klesne tak si sam zatopi

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat