Vytopila jsem sousedy

2674
9.8.15 19:57

Vytopila jsem sousedy

Uvolnila se mi hadice která napouští pračku a teklo mi to mimo, nevím jak dlouho, ale podle toho jak dlouho pračka běžela tak asi 2 napuštění. Samozřejmě vody všude spousta, já tu mám škodu malou, vypadá to že je akorát napuchřelá skříňka v koupelně, stojí mi na zemi a stála ve vodě. Horší to mají sousedi pod námi, těm kapala voda v koupelně, dřív než jsem se stihla dojít omluvit já, tak přiběhla naštvaná sousedka - já jí i chápu, omluvila jsem se jí a řekla, že to budeme řešit přes pojišťovnu, nabídla jsem jestli jí můžu teď nějak pomoct vytřít nebo tak. Řekla že ne, ale že jí kape voda po celé koupelně a že pojišťovna jí to stejně celé nezaplatí.

Prosím kdo máte zkušenosti - jak je to se škodou z pojistek? Mám pojištění u České pojišťovny, klasicky domácnost, mám tam i na blbost, ale tohle asi půjde z domácnosti. Je nějaká doba, do kdy to musí sousedka nahlásit? Nebo to mám hlásit já? Co když jí nebude proplacena celá škoda, má nárok jí chtít zaplatit ještě po mě? A mám já nárok a proplacení škody - ta skříňka v koupelně, i když je to v mojí domácnosti, nebo já ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6564
9.8.15 20:04

Jak máme vědět co ty máš v pojistce…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13468
9.8.15 20:09

Jetli máš na blbost tak by se to na to vztahovat mělo… nahlas to ty, příde k ní pojištovna a nafotí škody podle toho jí to proplatí (aspon tak to teda měla kamarádka)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1289
9.8.15 20:09

Hlasit to musi ona, nevim, proc by ji pojistovna nezaplatila veskerou skodu, od toho tu pojistku ma. Tedy pokud ji ma. A ty to nahlas jen kvuli svym skodam - ta skrinka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13550
9.8.15 20:10

Diky bohu za normalni sousedy..me rekl soused, ze jeste nemalovali, ze to nemam resit..nevim, co mas v pojistce, ale az to uklidis, mozna by bylo fajn za ni zajit s cokoladou nebo vinem, ze tady ma na nervy, nez se situace vyresi ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1174
9.8.15 20:12

@Evka73 Zítra zvolej nebo dojdi do pojišťovny, oni ti řeknou úplně přesně, co máš dělat. Co komu a kolik pojišťovna zaplatí, se sjednává ve smlouvě, a to my tu nevyvěštíme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68983
9.8.15 20:14
@umea píše:
Hlasit to musi ona, nevim, proc by ji pojistovna nezaplatila veskerou skodu, od toho tu pojistku ma. Tedy pokud ji ma. A ty to nahlas jen kvuli svym skodam - ta skrinka.

Ale ona pojistku mít nemusí… zakladatelka ji způsobila škodu a tedy to bude chtít po zakladatelce, potažmo z pojistky zakladatelky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13148
9.8.15 20:16

Nezapomeń všechno nafotit a obstarat si důkazy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5931
9.8.15 20:18

Hlásit to bude viník, tedy @Evka73, resp. ten, kdo je pojištěný. S pojištěním domácnosti to nemá moc společného, plnění bude z pojištění občanské odpovědnosti. Pokud tohle pojištění není, pak to ani nemá smysl hlásit.
Kolik pojišťovna zaplatí/ nezaplatí je zbytečné dopředu řešit, je to věcí likvidátora.
Pokud by to „bylo málo“, je věcí postiženého, aby prokázal větší škodu. Pak by to měla pojišťovna doplatit. Pokud ne, pak je to na viníkovi, aby poškozenému dorovnal škodu.
I když má poškozený pojištěnu domácnost, nejsem si jist, že i na riziko „vytopení sousedem“…

Příspěvek upraven 09.08.15 v 20:21

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56513
9.8.15 20:20

Umea, treba proto, ze pojisteni muze mit nejake maximalni plneni nebo vyjimky, pripadbe spoluucast

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2674
9.8.15 20:21

@jakanas - myslela jsem že jsou tyto pojistky nějak podobně řešené. Já jí tu mám před sebou, ale moc moudrá z ní nejsem, vyčetla jsem akorát spoluúčast 10%.

@Králičice - zrovna moc spolu se nemusíme, její muž kouří na balkoně, sice na svém, ale já díky tomu nemůžu ani vyvětrat obývák, balkon, pověsit si tam prádlo a nechat balkon otevřený, protože jinak to mám nasmrděný kouřem a vadí mi to. Syn to bere jako že dobře jim tak, to mají za ty cigarety :oops:. Ale schválně jsme to samozřejmě neudělali.

@j.a.n.i1 - nemám problém aby to šlo z mojí pojistky, zajdu za ní zítra a ještě se zeptám. Na pojišťovnu se dostanu já až ve středu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5931
9.8.15 20:24

Jestli máte 10% spoluúčast, to by vypadalo spíš na zaměstnaneckou odpovědnost. Tohle se dělá buď bez spoluúčasti, nebo třeba s 500,–/ max. 1.000,– Kč. Neumím si představit občanskou zodpovědnost a 10% spoluúčast.
My to máme pojištěno na 5 mega a udělat někomu škodu třeba 2 mega (nemusí to být jen vytopení…), tak si neumím představit, že bychom měli platit 200.000,– spolúčast.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2674
9.8.15 20:25

@Ivan PPZ - Mám tu v pojistce Pojištění majetku a odpovědnosti občanů. To je ono? Takže když jim pojišťovna třeba zaplatí 2 tisíce Kč oni budou chtít další 2 tisíce po mě, tak já jim to musím doplatit? Já myslela že budu platit sousedům jen tu spoluúčast co mám sjednanou, což je 10%

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68983
9.8.15 20:25

@Evka73 Já vím, že ne, to bylo na @umea která psala, že si to má řešit sousedka ze svojí pojistky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
75
9.8.15 20:27

Přesně, jak píše @Ivan PPZ, škodu musíš nahlásit ty, protože pojistku máš sjednanou ty a ty jsi způsobila škodu. Půjde to z pojištění občanské odpovědnosti, pokud máš pouze pojistku na domácnost, tak to máš smůlu, z toho škodu sousedům neuplatníš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama